Ładowanie…

Mobilny Mechanik – Mechanika – Diagnostyka + Elektryka Samochodowa

Mobilny Mechanik Warszawa, Auta Diesel, Hybrydowe, Elektryczne, Firma nr 1 w Warszawie - Naprawiamy samochody, jachty i wszystko inne w Warszawie
Kontakt

CAN bez tajemnic – CZĘŚĆ 1/3

Posiadamy 10 mobilnych mechaników w Warszawie
+ Sieć Warsztatów Samochodowych

Mobilny Elektryk
+48 570 933 114 

Zajęte dzwoń dalej! ⬇️

Mobilny Mechanik Warszawa
+48 512 149 689CAN bez tajemnic to seria 3 materiałów poświęconych budowie, działaniu oraz diagnostyce magistrali danych.

Z pierwszego odcinka dowiecie się jak jest zbudowana sieć, jakie są popularne usterki oraz jakich narzędzi można używać do diagnozy.
Zobaczymy również prawidłowy przebieg sygnałów oraz symulowane usterki na szynie danych High i Low speed.

Zapisy na szkolenie dostępne pod adresem : https://autonomis.pl/sklep

source Serwis Elektryki i Elektroniki Samochodowej, Profesjonalny serwis samochody w Warszawie Wawer. Zadzwoń do nas. Powierz samochód profesjonalistom! Uczciwość i rzetelność. Szybka realizacja. Doświadczeni mechanicy. Nowoczesny sprzęt. Usługi: przeglądy gwarancyjne, mechanika samochodowa, warsztat z serwisem samochodowym specjalizujący się w mechanice, elektryce i elektronice samochodowej. Mechanik samochodowy w Warszawie.

Naprawa elektryki / elektroniki samochodowej. Oferujemy: – naprawę / odbudowę samochodowej instalacji elektrycznej w samochodach w Warszawie.

Posiadamy 10 mobilnych mechaników w Warszawie
+ Sieć Warsztatów Samochodowych

Mobilny Elektryk
+48 570 933 114 

Zajęte dzwoń dalej! ⬇️

Mobilny Mechanik Warszawa
+48 512 149 689

38 thoughts on “CAN bez tajemnic – CZĘŚĆ 1/3

  1. Bardzo dobry i pouczający program. chociaż mam niedosyt , byłbym bardzo wdzięczny gdyby zechciał Pan dokonać szczegółowego pokazu jak należy podpiąć oscyloskop, oraz czy czyta Pan wykresy bezpośrednio z ekranu oscyloskopu , czy może ma Pan oscyloskop skojarzony z komputerem jeśli tak to interesuje mnie czy w komputerze musi być wgrany program. Będe bardzo wdzięczny jeśli zechce Pan zaspokoić moją ciekawość. Z wyrazami szacunku T.T

  2. Trochę zamieszanie na tym rysunku o szybkim CAN 🙂 Co do 60 Ohm – to nie ma to nic wspólnego z prawem Ohma, tylko wychodzi to z wzoru na równoległe połączenie rezystorów.
    Film bardzo ciekawy, zagadnienie wytłumaczone w przystępny sposób. Pozdrawiam 🙂

  3. getełej (get away) brzmi i znaczy co innego niż, gejtway(gateway) który nie do końca tłumaczy (pomijam prędkości i inne magistrale jak FR), a raczej filtruje ruch (routing) a przede wszystkim fizycznie separuje sieci by w przypadku np zwarcia lub innego uszkodzenia podsieci nie "kłaść" całej architektury. Ale bardzo fajnie że poruszasz ten temat. Pozdrawiam

  4. W obecnie produkowanych samochodach pojawia się siec przemysłowa ethernet. "Gateway" staje się klasycznym routerem pomiędzy podsieciami. Czy zasada działania autonomicznych podsieci pozostaje taka sama?

  5. Jak ze się cieszę ze mamy polskiego” ScannerDanner „ bo w dzisiejszej technologi prawie wszystkim steruje elektronika a pan Arek ja dla nas wykłada najprościej jak się da. Tak trzymać ( czekam na dalsze filmiki).

  6. Okiem elektronika widać jak byk że nie ma pojęcia o czym mówi. Na samym początku nie wyjaśnił że zakłócenia się znoszą (sumowanie odwróconego sygnału) tylko powiedział że "sterownik wie"… Otóż sterownik z praw fizyki nie ma najmniejszej możliwości wiedzieć czy impuls pochodzi z urządzenia czy z zakłócenia, dlatego wysyła się dwa odwrócone impulsy, po czym node odbierający "mierzy" różnicę między obydwoma przewodami. Jeśli pojawi się impuls np. dodatni na obu przewodach to różnica między przewodami wynosi 0. Dużo lepiej to wytłumaczył facet na kanale rs elektronika – być może lepiej niż ja teraz.

Dodaj komentarz

Zadzwoń!