Ładowanie…

Mobilny Mechanik – Mechanika – Diagnostyka + Elektryka Samochodowa

Mobilny Mechanik Warszawa, Auta Diesel, Hybrydowe, Elektryczne, Firma nr 1 w Warszawie - Naprawiamy samochody, jachty i wszystko inne w Warszawie
Kontakt

Elektronika antyczna – Tajniki słuchawek radiowych [RS Elektronika] #218

Posiadamy 10 mobilnych mechaników w Warszawie
+ Sieć Warsztatów Samochodowych

Mobilny Elektryk
+48 570 933 114 

Zajęte dzwoń dalej! ⬇️

Mobilny Mechanik Warszawa
+48 512 149 689W kolejnym odcinku Elektroniki Antycznej, poznamy mniej znane aspekty konstrukcji dawnych słuchawek radiowych, elektromagnetycznych.

Jeśli spodobał Wam się odcinek, zapraszamy do polubienia naszej strony na Facebook’u:
https://www.facebook.com/RSElektronika
Jeśli macie jakieś sugestie w sprawie tematów kolejnych odcinków, kierujcie je na:
reduktorszumu@gmail.com
Zapraszamy także na nasz drugi kanał o tematyce audio –
Reduktor Szumu
https://www.youtube.com/user/ReduktorSzumu

Zapraszamy na stronę http://reduktorszumu.cupsell.pl do zakupu koszulek i gadżetów z logiem Reduktora Szumu. W ten sposób możecie przyczynić się do rozwoju naszego kanału.

source Serwis Elektryki i Elektroniki Samochodowej, Profesjonalny serwis samochody w Warszawie Wawer. Zadzwoń do nas. Powierz samochód profesjonalistom! Uczciwość i rzetelność. Szybka realizacja. Doświadczeni mechanicy. Nowoczesny sprzęt. Usługi: przeglądy gwarancyjne, mechanika samochodowa, warsztat z serwisem samochodowym specjalizujący się w mechanice, elektryce i elektronice samochodowej. Mechanik samochodowy w Warszawie.

Naprawa elektryki / elektroniki samochodowej. Oferujemy: naprawę / odbudowę samochodowej instalacji elektrycznej w samochodach w Warszawie. Serwisy samochodowe Serwis Elektroniki zajmują się elektroniką i elektryką samochodową. Dobry Auto Elektryk w Twojej okolicy. Układy elektryczne – montaż i naprawa. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu elektryk samochodowy Warszawa.

Mobilną naprawę elektryki samochodowej w Warszawie świadczą serwisy naszych mechaników w Warszawie. Warsztat Samochodowy, Naprawy z dojazdem we wskazane miejsce, czyli tzw. Mobilny Auto Serwis, Mechanika Samochodowa, Elektryka Samochodowa. Oferujemy komputerową diagnostykę silnika oraz naprawy z zakresu elektroniki, elektromechaniki i elektryki samochodowej w Warszawie. Warsztat z serwisem samochodowym specjalizujący się w mechanice, elektryce i elektronice samochodowej. Mechanik samochodowy z dojazdem w stolicy Polski.

Elektryka samochodowa w Warszawie tylko u nas! PODEJMUJEMY SIĘ CIĘŻKICH PRZYPADKÓW. Nasz serwis samochodowy dysponuje nowoczesnymi urządzeniami diagnostycznymi.

Posiadamy 10 mobilnych mechaników w Warszawie
+ Sieć Warsztatów Samochodowych

Mobilny Elektryk
+48 570 933 114 

Zajęte dzwoń dalej! ⬇️

Mobilny Mechanik Warszawa
+48 512 149 689

34 thoughts on “Elektronika antyczna – Tajniki słuchawek radiowych [RS Elektronika] #218

 1. Radzieckie miniaturowe radioodbiorniki, które kiedyś sprzedawano w Polsce, często były wyposażone z miniaturowe słuchawki elektromagnetyczne. To było jeszcze w latach osiemdziesiątych.

 2. Ja ostatnio kupiłem stary oscyloskop telequipment S 61 angielskiej produkcji i szukam kogoś kto mógł by mi trochę doradzić odnośnie naprawy bo trochę szwankuje
  A ja jestem początkujący

 3. Pierwsze wkładki słuchawkowe w telefonach CB i MB były tak wykonane. Wkładki W66 z bardziej współczesnych telefonów CB były wykonane jak mały głośnik dynamiczny z córką wciągana w szczelinę magnesu.

 4. Ten 'sznur' po tylu latach nadal działa a tymczasem w dobrej jakości słuchawkach pewnej znanej firmy, po ok 10 latach czarna osłona przewodu sparciała, kruszyła się jakby była zrobiona z plasteliny. Nawet nie dostarczali przewodów na wymianę. Zanabyłem podobny, ale od konkurencji i słuchawki nadal pięknie działają. 🙂

 5. Mój ojciec w latach sześćdziesiątych gdy bawił się w 'titawę' miał takie słuchawki. Powiedział ze to z niemieckiego czołgu… Pamiętam ze mimo siermiężnej konstrukcji nawet dobrze leżały na uszach. I ten unikalny zapach tego gąbczastego tworzywa który przylegał do uszu…

 6. Podobne słuchawki można było kupić jeszcze na początku lat osiemdziesiątych w składnicy Harcerskiej występowały one w zestawie radioodbiornika do samodzielnego montażu produkcji radzieckiej
  A i wojsko używało podobnych konstrukcji w tym okresie

  Serdecznie pozdrawiam

  ciekawy felieton prosimy o więcej👍

 7. Czasami trudniej a czasami łatwiej było. W latach 70-tych tego typu słuchawkę w połączeniu z diodą wykorzystywałem jako detektor. Cała sztuka polegała na tym aby zająć miejsce w szkolnej sali przy kaloryferze, aby mieć dostęp do uziemienia. Tym sposobem za miast uważać na lekcji słuchało się radia. Obecnie Radio Kraków (którego w tym wypadku słuchałem) już nie nadaje na falach średnich, nie da się tego powtórzyć.

 8. Ma Pan niezwykły dar pokazywania publiczności, że jeśli myśli, że wie wszystko o tak prostej rzeczy jak słuchawki, to jest w grubym błędzie! Pierwsza myśł, jaka mi przyszła po przeczytaniu tytułu filmu była: "No tak, facetowi kończą się tematy, więc chwyta się głupich słuchawek…"
  Pozdrawiam!

Dodaj komentarz

Zadzwoń!