Ładowanie…

Mobilny Mechanik – Mechanika – Diagnostyka + Elektryka Samochodowa

Mobilny Mechanik Warszawa, Auta Diesel, Hybrydowe, Elektryczne, Firma nr 1 w Warszawie - Naprawiamy samochody, jachty i wszystko inne w Warszawie
Kontakt

Jak czyścić filtr cząstek stałych DPF – dodatek do paliwa STP | ForumWiedzy

Posiadamy 10 mobilnych mechaników w Warszawie
+ Sieć Warsztatów Samochodowych

Mobilny Elektryk
+48 570 933 114 

Zajęte dzwoń dalej! ⬇️

Mobilny Mechanik Warszawa
+48 512 149 689Trzeba zawsze dbać o to, by nie przerywać procedury wypalania filtra cząstek stałych. Przerywanie wypalania może (NIE MUSI, bo niektóre samochody mają dedykowany dopływ paliwa na filtr) doprowadzić do wzrostu poziomu oleju w silniku, ponieważ dodatkowe paliwo będzie dostawać się do oleju płynąc po ściankach cylindrów, przez pierścienie tłoków… A to będzie zmuszać nas do szybszej wymiany oleju silnikowego. Podnoszący się poziom oleju do najczęściej oznaka uszkodzenia DPF, ale nie koniecznie, bo sam czujnik też może być uszkodzony.

Środek przedstawiony na filmie i jemu podobne przyspiesza wypalanie cząstek stałych sadzy z wnętrza filtra podczas tego procesu wypalania filtra automatycznie uruchamianego przez sterownik silnika, bo zwiększa temperaturę spalania w filtrze.

Wysokiej temperatury spaliny oraz czas są potrzebne do skutecznego wypalania nadmiaru cząstek stałych z filtra. Jeśli nie będziemy pomagać filtrowi przez umożliwianie wypalania, to możemy mieć spore wydatki w niedługim czasie, łącznie z brakiem możliwości jazdy lub w awaryjnym zakresie, czyli prosto do warsztatu…

Zapoznaj się z zaleceniami producenta, czyli przeczytaj instrukcję obsługi swojego samochodu, by poprawnie obsługiwać procedurę automatycznego wypalania DPF.

Jakie jest Twoje zdanie na temat tego suchego filtra cząstek stałych DPF?
Jest jeszcze inny rodzaj filtra cząstek stałych, czyli mokry filtr FAP, który potrzebuje specjalnego płynu AD BLUE do zmniejszenia temperatury wypalania stałych cząstek sadzy. Ale o tym innym razem.

#ForumWiedzy #Informacja #YouTube

source Serwis Elektryki i Elektroniki Samochodowej, Profesjonalny serwis samochody w Warszawie Wawer. Zadzwoń do nas. Powierz samochód profesjonalistom! Uczciwość i rzetelność. Szybka realizacja. Doświadczeni mechanicy. Nowoczesny sprzęt. Usługi: przeglądy gwarancyjne, mechanika samochodowa, warsztat z serwisem samochodowym specjalizujący się w mechanice, elektryce i elektronice samochodowej. Mechanik samochodowy w Warszawie.

Naprawa elektryki / elektroniki samochodowej. Oferujemy: naprawę / odbudowę samochodowej instalacji elektrycznej w samochodach w Warszawie. Serwisy samochodowe Serwis Elektroniki zajmują się elektroniką i elektryką samochodową. Dobry Auto Elektryk w Twojej okolicy. Układy elektryczne – montaż i naprawa. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu elektryk samochodowy Warszawa.

Mobilną naprawę elektryki samochodowej w Warszawie świadczą serwisy naszych mechaników w Warszawie. Warsztat Samochodowy, Naprawy z dojazdem we wskazane miejsce, czyli tzw. Mobilny Auto Serwis, Mechanika Samochodowa, Elektryka Samochodowa. Oferujemy komputerową diagnostykę silnika oraz naprawy z zakresu elektroniki, elektromechaniki i elektryki samochodowej w Warszawie. Warsztat z serwisem samochodowym specjalizujący się w mechanice, elektryce i elektronice samochodowej. Mechanik samochodowy z dojazdem w stolicy Polski.

Elektryka samochodowa w Warszawie tylko u nas! PODEJMUJEMY SIĘ CIĘŻKICH PRZYPADKÓW. Nasz serwis samochodowy dysponuje nowoczesnymi urządzeniami diagnostycznymi.

Posiadamy 10 mobilnych mechaników w Warszawie
+ Sieć Warsztatów Samochodowych

Mobilny Elektryk
+48 570 933 114 

Zajęte dzwoń dalej! ⬇️

Mobilny Mechanik Warszawa
+48 512 149 689

15 thoughts on “Jak czyścić filtr cząstek stałych DPF – dodatek do paliwa STP | ForumWiedzy

  1. To jest tylko półśrodek. Ja mam E-Klasse 220 i jeżdżę nią tyłko w długie trasy. Po przejechaniu 125 tys. km filtr nadaje się tyłko do mycia. Co z tego że sadza się spalala a popiół pozostał. Pozdrawiam.

  2. Miałeś kiedykolwiek auto z dpf??? Chyba nie…. Od niemal 2miesięcy mam insignię 2.0cdti , procedura wypalania uruchamia się gdy zapełnienie filtra wynosi 80-90%. Nie wiem skąd wziąłeś te 50%

  3. Zawsze kiedy w mojej zafirze B komputer pokazuje na postoju spalanie między 5 a 6 litrów paliwa na h (godzinę)nigdy nie wyłączam silnika bo wiem że tak trzeba robić należy obserwować chwilowe spalanie kiedy na wzrasta postoju i słychać dodatkowy stukot z pod maski tzn że procedura dopalania rozpoczęta.Szukam aplikacji na androida do dopalania Dpf silnika 1,9 cdti.

  4. Ciekawe ile razy zastosowales ten płyn w swoim aucie,myślę że ani razu. Dpf suchy jest do opanowania. Ja jeżdżę głównie po mieście i filtr wypala się średnio co 500 km, przy takim przebiegu wskakuje na DTS, i powyżej prędkości 100km/H rozpoczyna się wypalanie które trwa około 12 do 15 km. Dodam że to dzieje się na paliwie shell. Natomiast na paliwie z BP to przyjeżdżam max 350 km od wypalania do wypalania. Zaznaczam że do diagnostyki używam op-com z aliexpres za 16$.

Dodaj komentarz

Zadzwoń!