Ładowanie…

Mobilny Mechanik – Mechanika – Diagnostyka + Elektryka Samochodowa

Mobilny Mechanik Warszawa, Auta Diesel, Hybrydowe, Elektryczne, Firma nr 1 w Warszawie - Naprawiamy samochody, jachty i wszystko inne w Warszawie
Kontakt

Jak łączyć przewody aluminiowe i miedziane? Prawidłowe zastosowanie pasty WAGO Alu-Plus

Posiadamy 10 mobilnych mechaników w Warszawie
+ Sieć Warsztatów Samochodowych

Mobilny Elektryk
+48 570 933 114 

Zajęte dzwoń dalej! ⬇️

Mobilny Mechanik Warszawa
+48 512 149 689Jak wykonać bezpieczne połączenie Al-Cu w starej instalacji aluminiowej?

W starych budynkach często zachodzi potrzeba naprawy lub przerobienia instalacji elektrycznej wykonanej z przewodów aluminiowych. W takich sytuacjach połączenia zabezpieczamy pastą ALU-PLUS od firmy Wago. Bohater dzisiejszego odcinka: https://bit.ly/Alu-Plus

————————————————————————————————-
AKADEMIA ELEKTRYKA → Pobierz darmowy e-book
————————————————————————————————-
► 10 zasad dobrego wykonania układu uziemiającego: http://akademiaelektryka.pl/uziemienia-ebook
————————————————————————————————-

Znajdziesz nas również:
→ Instagram: https://www.instagram.com/elektrykapradnietyka/
→ Facebook: https://www.facebook.com/GruntToPrund/
→ Facebook: https://www.facebook.com/amperpl/
→ Grupa dyskusyjna: https://www.facebook.com/groups/elektrykapradnietykagrupa/
→ Praca/Zlecenia dla elektryków: https://www.facebook.com/groups/elektryka.zlecenia/

————————————————————————————————
Współpraca biznesowa: biuro@elektroonline.pl

UWAGA: PRACE ELEKTRYCZNE POWINIEN WYKONYWAĆ ELEKTRYK Z UPRAWNIENIAMI. FILM TYLKO DO CELÓW POKAZOWYCH. WYKONYWANIE PRAC SAMODZIELNIE, BEZ WYMAGANEJ WIEDZY I UPRAWNIEŃ ELEKTRYCZNYCH MOŻE DOPROWADZIĆ DO PORAŻENIA LUB ŚMIERCI!

#Aluminium #InstalacjaElektryczna #AluPlus #Amelinium

source Serwis Elektryki i Elektroniki Samochodowej, Profesjonalny serwis samochody w Warszawie Wawer. Zadzwoń do nas. Powierz samochód profesjonalistom! Uczciwość i rzetelność. Szybka realizacja. Doświadczeni mechanicy. Nowoczesny sprzęt. Usługi: przeglądy gwarancyjne, mechanika samochodowa, warsztat z serwisem samochodowym specjalizujący się w mechanice, elektryce i elektronice samochodowej. Mechanik samochodowy w Warszawie.

Naprawa elektryki / elektroniki samochodowej. Oferujemy: naprawę / odbudowę samochodowej instalacji elektrycznej w samochodach w Warszawie. Serwisy samochodowe Serwis Elektroniki zajmują się elektroniką i elektryką samochodową. Dobry Auto Elektryk w Twojej okolicy. Układy elektryczne – montaż i naprawa. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu elektryk samochodowy Warszawa.

Mobilną naprawę elektryki samochodowej w Warszawie świadczą serwisy naszych mechaników w Warszawie. Warsztat Samochodowy, Naprawy z dojazdem we wskazane miejsce, czyli tzw. Mobilny Auto Serwis, Mechanika Samochodowa, Elektryka Samochodowa. Oferujemy komputerową diagnostykę silnika oraz naprawy z zakresu elektroniki, elektromechaniki i elektryki samochodowej w Warszawie. Warsztat z serwisem samochodowym specjalizujący się w mechanice, elektryce i elektronice samochodowej. Mechanik samochodowy z dojazdem w stolicy Polski.

Elektryka samochodowa w Warszawie tylko u nas! PODEJMUJEMY SIĘ CIĘŻKICH PRZYPADKÓW. Nasz serwis samochodowy dysponuje nowoczesnymi urządzeniami diagnostycznymi.

Posiadamy 10 mobilnych mechaników w Warszawie
+ Sieć Warsztatów Samochodowych

Mobilny Elektryk
+48 570 933 114 

Zajęte dzwoń dalej! ⬇️

Mobilny Mechanik Warszawa
+48 512 149 689

32 thoughts on “Jak łączyć przewody aluminiowe i miedziane? Prawidłowe zastosowanie pasty WAGO Alu-Plus

 1. Złączka musi być wypełniona w całości pan z forumwiedzy, który jest jak żywa Wikipedia twierdzi, że tylko się aplikuje tam gdzie jest tylko przewód aluminiowy?

 2. Kolego nie działa kompletnie to o czym mówisz , ponieważ co jeśli zrobimy tak jak mówisz wstrzyknięmy pastę włożymy przewody a po miesiącu pod wpływem temperatury jaka wytwarza połączenie Alu z miedzią TOPI się ta pasta i cieknie po przewodach wszystkich i jest jeszcze gorzej

 3. Dzięki za film tego szukałem. Mam powalczenie od domu gdzie jest instalacja miedziana do garażu który ma instalacje aluminiowa i zawsze były tam problemy z połączeniem bo elektryk z uprawnieniami użył złączki "profesjonalnej na skrętkę"

 4. Jak mnie uczyli w szkole, to rezystancja styku jest odwrotnie proporcjonalna do jego powierzchni. Złączka wago mimo stałego docisku nie zapewnia tej powierzchni. Dodatkowym czynnikiem zapewniającym trwałość połączenia, jest zdolność do odprowadzania ciepła. w tym wypadku 5 cm skrętka zabezpieczona wazeliną techniczną wygrywa. Istnieje również inny sposób. Pobielenie przewodu Al . Trzeba usunąć tlenek pod olejem transformatorowym, a następnie w tych warunkach pobielić lutowiem przewód. Lutowaną skrętkę można po prostu zamurować i zapomnieć o jej istnieniu. Na takim połączeniu awaria nie wystąpi nigdy. Przekroje i powierzchnie chłodzenia takiego połączenia się sumują dlatego zawsze będzie to najchłodniejszy punkt instalacji.

 5. Takie tam pierdolenie bez sensu. A o "pierścieniach" rozgałęźnych, znanych od dziesiątek lat ty słyszał? Tam żadnej "cudownej" pasty nie potrzeba, jak dobrze połączysz i skręcisz trzyma kilkadziesiąt lat! Wiem bo pracuję przy takich starych instalacjach! Złączki Vago natomiast są w 90% przyczyną awarii! Na codzień sie z tym stykam i dzięki temu roboty mi nie zabraknie do emerytury 🙂

 6. Aluminium przekleństwo elektryków. Najlepiej to w ogóle to odłączyć i zlecić założenie instalacji miedzianej, zgodnej z obecnymi standardami bezpieczeństwa. To nie bajanie, tu sprawa idzie o życie.

 7. Dlaczego pasta do wszystkich torów, podobno wago na swojej stronie podaje w instrukcji, że pasta tylko do toru z przewodem miedzianym. Tak mówi ,,FORUM WIEDZY" i podaje link z tą informacją. Amper tv w poście na necie piszesz, że Twój filmik kręcony we współpracy z działem technicznym wago. Możesz do tego się odnieść? Pozdrawiam.

 8. Jak byś mi tak pokaleczył przewód to Twoja praca by się zakończyła na tym etapie …
  Do obierania z izolacji stosuje się inne narzędzia …
  Jeśli masz uprawnienia SEP … to włóż je to niszczarki …

 9. Pasta ok ale zrób zapraw załóż ułożyć i zakryć pokrywa i nigdy tam już nie zaglądać!!!!!!!!! Po prostu SPIER…… Daleko od tego jak się da. Bo poprawki dopiero pochłania reszta czasu i remontu. Kosztowne to jest. Dlatego ja nie będę za aluminium w domu nigdy… Żadne takie cuda jak pasta….

 10. Oj oj mamy już 21 wiek XXI w nowoczesne technologie a wy dalej w aluminium idziecie???😱 Ja w swoim domu wypieprzylem jak się dało i gdzie się dało alu na miedź bo lepsze samopoczucie i większą bezpieczeństwo i mniej awaryjny system jest. Aluminium dobre jest ale tylko w liniach przesyłowych od elektrowni do transformatorowni i do domu do łapki na domu. Od tego obowiązkowo miedziane do licznika i po liczniku po domu. Nigdy aluminium tutaj. Alu dobre jest w średnicach od6mm² – 10mm² w górę gdzie jest twardy jeszcze i nie ma sensu w gniazdo ładować takie coś… Wrażliwy na gniotsa lamiotsa… Miedź rządzi. Ale uwaga miedź i aluminium mają być czyste w 100% a nie 1%a reszta przewodzące metal prąd… Rodem z China podroby plagiaty. Kabel rozruch z biedronki duuuupa jest nie ta miedź… Spawarki transformatorowe i prostowniki rozruchowy czy zwykły prostownik i agregat prądotwórczy od lat 90 zalega nas China wszystko nawinięte aluminium i tak to marnym jakości. Dlatego mam uraz i wstręt do China. Pozyskuje prawdziwe i buduje od zera na lepszych jakościach. Wszystko. Prostownik spawarka i agregat prądotwórczy pradnica… Pomyslcie troszeczkę panowie co robicie… Dawniej nawet nie patrzyłem na przewijanie silników i transformatory… A teraz ma to sens… Naciskać na jakość miedzi i roboty nie ile czasu zejdzie i ile kosztują. Bo jakość nie pyta się o koszty… Ma cenę sama w sobie… Dlatego ja mam prawdziwe pradnice wojskowe typy miedź 1000% tak tyle procent. Pad 8 i pan 4 i 2 reszta mnie nie interesują. Mam podróbek honda 7000 ale moc symetria obciążenia pradnicy musi być a nie gniazdo jedna faza wyrwane z siły z trojfazy… Nic nie myślicie?… Prąd ma swoje tajemnice i zalety i tez wady.

 11. Normalny elektryk wie że nie łączy się miedzi z aluminium nawet za pomocą kostek i jakiejś pasty bo aluminium ma to do siebie że może upalić w każdym innym miejscu nie koniecznie przy kostkach i aluminium ma inną oporność niż miedz.

 12. Wszystko pięknie ładnie ale jak przewód się jara to robi się sztywny na np. 10cm od łączenia 2 razy ruszysz przewód alu i masz 2 kawałki. To jest problem z alu że jest kruche.
  Pozatym alu zawsze idą dwa kable lepiej to wyrwać i dać trzy.

Dodaj komentarz

Zadzwoń!