Ładowanie…

Mobilny Mechanik – Mechanika – Diagnostyka + Elektryka Samochodowa

Mobilny Mechanik Warszawa, Auta Diesel, Hybrydowe, Elektryczne, Firma nr 1 w Warszawie - Naprawiamy samochody, jachty i wszystko inne w Warszawie
Kontakt

Jak łączyć przewody i kable? [Wiesiek radzi co i jak]

Posiadamy 10 mobilnych mechaników w Warszawie
+ Sieć Warsztatów Samochodowych

Mobilny Elektryk
+48 570 933 114 

Zajęte dzwoń dalej! ⬇️

Mobilny Mechanik Warszawa
+48 512 149 689Każdy majsterkowicz zapewne próbował kiedyś zapanować nad instalacją elektryczną, połączyć kable czy przewody. Temat trudny, ale obecnie jest to dużo prostsze niż mogłoby się wydawać. Technika poszła do przodu, a dzięki prostym i tanim produktom, dostępnym w Bricomarché, możemy łatwo i bezpiecznie połączyć kable oraz przewody. Szybkozłączka, szybkozłączka rozpinana, końcówka tulejowa w naszym wideo zobaczysz i dowiesz się do czego ich użyć. Złota Rączka Bricomarché Wiesiek Skiba poradzi też jak naprawić uszkodzony lub przerwany kabel, wykorzystując do tego koszulkę termokurczliwą lub taśmę samowulkanizującą.
#Bricomarche #WiesiekSkiba #kable

Podobało Ci się to wideo?
Subskrybuj nasz kanał, żeby nie przegapić kolejnych odcinków: https://bit.ly/2DOrz7v

Więcej Sąsiedzkich Porad znajdziesz na naszym blogu i w mediach społecznościowych.
Blog: https://www.bricomarche.pl/porady,blog
Facebook: https://www.facebook.com/BricomarchePoSasiedzku/
Instagram: https://www.instagram.com/bricomarche.po.sasiedzku/

source Serwis Elektryki i Elektroniki Samochodowej, Profesjonalny serwis samochody w Warszawie Wawer. Zadzwoń do nas. Powierz samochód profesjonalistom! Uczciwość i rzetelność. Szybka realizacja. Doświadczeni mechanicy. Nowoczesny sprzęt. Usługi: przeglądy gwarancyjne, mechanika samochodowa, warsztat z serwisem samochodowym specjalizujący się w mechanice, elektryce i elektronice samochodowej. Mechanik samochodowy w Warszawie.

Naprawa elektryki / elektroniki samochodowej. Oferujemy: naprawę / odbudowę samochodowej instalacji elektrycznej w samochodach w Warszawie. Serwisy samochodowe Serwis Elektroniki zajmują się elektroniką i elektryką samochodową. Dobry Auto Elektryk w Twojej okolicy. Układy elektryczne – montaż i naprawa. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu elektryk samochodowy Warszawa.

Mobilną naprawę elektryki samochodowej w Warszawie świadczą serwisy naszych mechaników w Warszawie. Warsztat Samochodowy, Naprawy z dojazdem we wskazane miejsce, czyli tzw. Mobilny Auto Serwis, Mechanika Samochodowa, Elektryka Samochodowa. Oferujemy komputerową diagnostykę silnika oraz naprawy z zakresu elektroniki, elektromechaniki i elektryki samochodowej w Warszawie. Warsztat z serwisem samochodowym specjalizujący się w mechanice, elektryce i elektronice samochodowej. Mechanik samochodowy z dojazdem w stolicy Polski.

Elektryka samochodowa w Warszawie tylko u nas! PODEJMUJEMY SIĘ CIĘŻKICH PRZYPADKÓW. Nasz serwis samochodowy dysponuje nowoczesnymi urządzeniami diagnostycznymi.

Posiadamy 10 mobilnych mechaników w Warszawie
+ Sieć Warsztatów Samochodowych

Mobilny Elektryk
+48 570 933 114 

Zajęte dzwoń dalej! ⬇️

Mobilny Mechanik Warszawa
+48 512 149 689

25 thoughts on “Jak łączyć przewody i kable? [Wiesiek radzi co i jak]

 1. Dziwie się, że elektrycy nie używają wazeliny technicznej do połączeń przeciw utlenianiu się przewodów połączeń i rdzewieniu. A potem po 10 latach cuda dzieją się w instalacjach. Słabi nauczyciele w Technikum lub działanie celowe do napraw zarobkowych. Beka xD

 2. Cześć. Mam kinkiet na ścianie, ten kabel co wystaje chcę go przedłużyć i zrobić lampę wisząca w przedpokoju. Wiem że musze rozkuć ścianę i zrobić "drogę dla przewodu", ladnie zaszpachlować itd. Pytanie czym, jak połączyć ten kabel co wystaje na ścianie (od kinkietu) z kablem który dokupię w castoramie? Też na kostkę wago???

 3. Czy ja dobrze widziałem że w pierwszej prezentacji Pan fachowiec włożył przewód fazowy, neutralny i ochronny do jednej szybkozłączki…no to mamy BUM. Po drugie ten filmik skierowany jest do laików, więc powinno znaleźć się na wstępie krótkie objaśnienie że do połączenia przewodu trzyżyłowego potrzebujemy trzy szybkozłączki, że bardzo ważne jest pilnowanie by zawsze łączyć przewód ochronny z ochronnym (żółtozielony), neutralny z neutralnym (niebieski) oraz fazowy z fazowym (czarny, brązowy)
  Ponad to są na rynku dostępne kostki Wago do połączeń przewodów linkowych, bez potrzeby zakładania tulejki.
  No i jeszcze ta brawurowa porada by łączyć i izolować taśmą przewód do kosiarki…już nawet biorąc pod uwagę że ma to być taśma samowulkanizująca to powinno się pokazać jak się taką taśmą wykonuje izolację. Uszkodzony przewód w kosiarce, czy też przedłużacz do kosiarki należy wymienić, pozostałe rady w tym temacie to kryminał. Pozdrawiam

 4. Szkoda ze nie ma takiego kanału z car audio gdzie można 2 kable 35mm2 połączyć z SB gdzie są 2 rozcięte myślę aby je skręcić i polutować albo założyć dodatkowy bezpiecznik

 5. Tulejkę do linki nazwał "dziubeczek aluminiowy"… Gdyby to rzeczywiście było by wykonane w całości z aluminium to w większości miejsc po +- paru latach zaczęło by się przegrzewać (łączenie miedzi z aluminium) i w najlepszym razie spowodowało by stopienie się izolacji a w najgorszym pożar lub porażenie prądem (wskutek braku PEN lub wskutek zwarcia). Film ogólnie mało profesjonalny. Przynajmniej tyle dobrze że odradza łączenie na skrętkę, co obecnie jest najgorszym połączeniem (de facto każdy rodzaj łączenia można wykonać źle – o efektach nawet nie wspomnę drugi raz).

 6. Jeśli chodzi o jakość i wytrzymałość połączenia to odstają bardzo od klasycznego skręcania przewodów, lutowania i izolowania ale bardzo szybko można nimi jakieś pierdołki, cienkie kabelki złączyć 😀

 7. Osobiście nie polecam tych złączek, szybkozłączek, z osobistych doświadczeń, to znaczy jednego, ale znamiennego. Otóż zacząłem mieć problem z puszką w kuchni. I zamiast samemu to poprawić, zdecydowałem, że wezmę kolegę, "elektryka z uprawnieniami", żeby mi to poprawił. No i przyszedł, razem szybko to zrobiliśmy. No i popracowało tak może z trzy miesiące. Na początku zaczęło się toto topić, a potem, na koniec, zapaliło. Właśnie w takiej złączce. Musiało się to tak grzać, że aż żywy ogień z tego poszedł. Wiele mocy tam nie szło, góra 2,2 kW, bo zmywarka i lodówka. Mimo to załatwiło. Zmusiło mnie to do kupienia odpowiednich przewodów, 3×2.5 mm^2, 2×1.5 mm^2 i 3×1.5 mm^2, puszek do gniazd i włączników, puszek łączeniowych, gniazd, zaprawy, kołków, bezpieczników, itd… itp.. i zrobiłem sobie w całym mieszkaniu instalację sam. Umęczyłem się, nalatałem, naskakałem, nakułem, namurowałem, itd.. ale zrobiłem sam, od A do Z, bez pomocy żadnych "elektryków z uprawnieniami". Sam oczywiście też nie jestem żadnym elektrykiem, żeby było jasne. Ale zrobiłem sobie sam i wiem, co mam, jak mam, z czego. I jest wreszcie spokój, bo żaden druciarz, brakorób i inny Janusz elektryczności mi się do tego nie tykał.

Dodaj komentarz

Zadzwoń!