Ładowanie…

Mobilny Mechanik – Mechanika – Diagnostyka + Elektryka Samochodowa

Mobilny Mechanik Warszawa, Auta Diesel, Hybrydowe, Elektryczne, Firma nr 1 w Warszawie - Naprawiamy samochody, jachty i wszystko inne w Warszawie
Kontakt

JAK LUTOWAĆ PRZEWODY? Lutowanie przewodów | ForumWiedzy

Posiadamy 10 mobilnych mechaników w Warszawie
+ Sieć Warsztatów Samochodowych

Mobilny Elektryk
+48 570 933 114 

Zajęte dzwoń dalej! ⬇️

Mobilny Mechanik Warszawa
+48 512 149 689

Zobacz jak lutować przewody. Nigdy za pierwszym razem nie wychodzi dobrze, trzeba kilka razy próbować, zanim będzie dobrze, czyli trzeba nabrać praktyki.

Warto mieć przedstawione przedmioty, by móc lutować szybko i sprawnie. Co do lutownicy, nie kupujcie w markecie taniej, kupcie dobra lutownice, np. LUTOLA 100W i będziecie zadowoleni.

Można też lutować na inne sposoby, np. nagrzewamy przewód i cynę nakładamy na przewód gorący, jednak często spalimy izolacje, a to wygląda okropnie, stąd jeśli nie masz doświadczenia, ta metoda na początek jest rewelacyjna i prosta, a potem możesz eksperymentować z innymi opcjami.

👊 SUBSKRYBUJ FORUMWIEDZY ► https://bit.ly/2XSLq36 oraz kliknij 🔔
👀 OGLĄDAJ INSTAGRAM FORUMWIEDZY ► https://bit.ly/3aqY3oC
🔴 PINTEREST ► https://bit.ly/2KlMHrk
🔵 FACEBOOK ► https://bit.ly/2RQXiOX
⭐️ TWITTER ► https://bit.ly/2wUQ8SN

💡 Pytania, uwagi, wątpliwości, propozycje pisze w komentarzu pod filmem. 😀
❗️ Subskrybuj kanał “ForumWiedzy”, by nie przegapić nowych filmów 👀
🎥 Udostępnij ten film swoim znajomym w mediach społecznościowych 👨‍👩‍👦‍👦

👊 Pozdrawiam
#Lutowanie #Spoiwo #Przewód #ForumWiedzy #Informacja #YouTube

source Serwis Elektryki i Elektroniki Samochodowej, Profesjonalny serwis samochody w Warszawie Wawer. Zadzwoń do nas. Powierz samochód profesjonalistom! Uczciwość i rzetelność. Szybka realizacja. Doświadczeni mechanicy. Nowoczesny sprzęt. Usługi: przeglądy gwarancyjne, mechanika samochodowa, warsztat z serwisem samochodowym specjalizujący się w mechanice, elektryce i elektronice samochodowej. Mechanik samochodowy w Warszawie.

Naprawa elektryki / elektroniki samochodowej. Oferujemy: naprawę / odbudowę samochodowej instalacji elektrycznej w samochodach w Warszawie. Serwisy samochodowe Serwis Elektroniki zajmują się elektroniką i elektryką samochodową. Dobry Auto Elektryk w Twojej okolicy.

Mobilną naprawę elektryki samochodowej w Warszawie świadczą serwisy naszych mechaników w Warszawie. Warsztat Samochodowy, Naprawy z dojazdem we wskazane miejsce, czyli tzw. Mobilny Auto Serwis, Mechanika Samochodowa, Elektryka Samochodowa. Oferujemy komputerową diagnostykę silnika oraz naprawy z zakresu elektroniki, elektromechaniki i elektryki samochodowej w Warszawie. Warsztat z serwisem samochodowym specjalizujący się w mechanice, elektryce i elektronice samochodowej. Mechanik samochodowy z dojazdem w stolicy Polski.

Posiadamy 10 mobilnych mechaników w Warszawie
+ Sieć Warsztatów Samochodowych

Mobilny Elektryk
+48 570 933 114 

Zajęte dzwoń dalej! ⬇️

Mobilny Mechanik Warszawa
+48 512 149 689

32 thoughts on “JAK LUTOWAĆ PRZEWODY? Lutowanie przewodów | ForumWiedzy

 1. Moja pewna Historia o lutowaniu: Kiedyś miałem taką przygodę z lutowaniem w ziołem lutownicę transformatorową od swojego brata była cyna i kalafonia ale nie dałem rady nic zlutować ponieważ grot mi zaśniedział a transformator się grzał i co się okazało że kalafonia się spala i robi się z niej węgiel ja z tego lutowania normalnie zrezygnowałem bo to mnie bardzo męczyło potem kiedy syn mojej kuzynki zaczął sobie lutować kwasem solnym druciki i to mu się udawało ale kwas nadaje się tylko do blach ja później wziąłem tatusiową lutownicę cynę do blachy kwas i zacząłem lutować małe odpady blachy i tak mi się dobrze wtedy lutowało że aż mnie to normalnie wciągało i chciałem jeszcze raz lutować a potem jak już był Internet oglądałem filmy i mogłem ocenić wtedy że kalafonia to nic dobrego. Ja sam nie testowałem pasty lutowniczej ale sobie myślę że może by była lepsza, i czy by lepiej było zrezygnować z kalafonii i za stosować pastę lutowniczą do Elektroniki.

 2. Cześć! Mam pytanie. Tutaj na filmie super wychodzi Ci lutowanie. Natomiast gdy ja lutuję lutownicą taką jak Twoja tylko, że Yato, która nagrzewa się bardzo szybko, to nawet na najmniejszej temperaturze cyna tak jakby idzie w górę "nitki" cyny i robi się bąbel na końcu nitki. Jak już spadnie taki bąbel na grot, to zlatuje z grota. Jak uda mi się już zaaplikować cynę na żyłę to muszę mega uważać bo robi się praktycznie od razu bąbel na żyle, który płynie wzdłuż żyły zamiast zostać w miejscu. Nie wiem co robię źle z tym aplikowaniem cyny na grot, że ona z niego spada, oraz że sama cyna idzie w górę cyny aż zrobi się bąbel, który dopiero spada na grot, który to spada mi z grotu 😉 Z góry dzięki za porady i pozdrawiam!

 3. Mam lutownice za 30zl z biedronki. Bardzo długo się grzeje. Jest regulacja grzania, hie wiem do czego. Może mi ktoś wyjaśni? Kolejna rzecz, dlaczego podczas topienia cyny niebardzo chce się kleić do grota? Co robię źle?

 4. Tak się NIE lutuje!!! Zobaczcie sobie jak to robić na kanał "Reduktor Szumu". Najpierw grzeje się przewód lutowany (wcześniej pokryty kalafonią) grotem lutownicy i potem się przystawia do niego cynę – ale do przewodu nie do grota!

 5. Super odcinek 👍
  Przydatna wiedza 🙂
  Masz rację, mam identyczną lutownicę kształtem, tylko z innej firmy z marketu i jest niestety słabej jakości.
  Raz grzeje super, ninnym razem trzeba docisnąć grot np do blatu żeby zaczął grzać.
  Trzeba będzie jednak kupić lepszą lutownicę 😉😃

 6. Oglądam twoje filmiki odnośnie elektryki i bardzo miło się je ogląda. Ale lutować nauczyłem się sam, i Twój poradnik nie jest do końca dobrym poradnikiem. Zamiast topić i palić kalafonie czy tam rozpuszczoną czyli paste, włóż końcówke przewodu którà chcesz zlutować, czy tam zabielić do pasty. Możesz nawet nanieść pastę małym śrubokrętem na materiał. Przyłóż rozgrzany grot i cynę. Zobaczysz różnicę zwłaszcza przy starych przewodach, oraz przewodach cca. Pozdrawiam warto nagrać lepszy poradnik.

Dodaj komentarz

Zadzwoń!