Ładowanie…

Mobilny Mechanik – Mechanika – Diagnostyka + Elektryka Samochodowa

Mobilny Mechanik Warszawa, Auta Diesel, Hybrydowe, Elektryczne, Firma nr 1 w Warszawie - Naprawiamy samochody, jachty i wszystko inne w Warszawie
Kontakt

Jak naprawić prostownik samochodowy Cz.2. Trochę teorii dla laika.

Posiadamy 10 mobilnych mechaników w Warszawie
+ Sieć Warsztatów Samochodowych

Mobilny Elektryk
+48 570 933 114 

Zajęte dzwoń dalej! ⬇️

Mobilny Mechanik Warszawa
+48 512 149 689Cześć! Oto druga część o prostowniku.Trochę teorii językiem laika 🙂 Trafił mi się do naprawy kolejny prostownik,więc postanowiłem szerzej omówić to zagadnienie. Starałem się to tak wytłumaczyć, aby każdy mógł zrozumieć nawet nie elektryk. Jeśli pomogłem to subskrybuj i pozostaw łapkę w górę pod filmem.
Jeśli masz pytania zapraszam do komentarzy.
Zapraszam do polubienia strony https://www.facebook.com/Pawel.Elektryk/.WSK
#naprawić #prostownik #jak

Prosta naprawa
Naprawa prostownika
Jak naprawić prostownik
Jak zbudowany jest prostownik
Budowa prostownika
Zasada działania prostownika
Naprawa prostownika
Jak naprawić
Jak zbudowany jest mostek
Zrób to sam
Jak sprawdzić diodę
Jak sprawdzić mostek gretza
Mostek gretza schemat
Instalacja elektryczna
Bezpiecznik
Rcb
Audi
Vw
ford
fiat

source Serwis Elektryki i Elektroniki Samochodowej, Profesjonalny serwis samochody w Warszawie Wawer. Zadzwoń do nas. Powierz samochód profesjonalistom! Uczciwość i rzetelność. Szybka realizacja. Doświadczeni mechanicy. Nowoczesny sprzęt. Usługi: przeglądy gwarancyjne, mechanika samochodowa, warsztat z serwisem samochodowym specjalizujący się w mechanice, elektryce i elektronice samochodowej. Mechanik samochodowy w Warszawie.

Naprawa elektryki / elektroniki samochodowej. Oferujemy: naprawę / odbudowę samochodowej instalacji elektrycznej w samochodach w Warszawie. Serwisy samochodowe Serwis Elektroniki zajmują się elektroniką i elektryką samochodową. Dobry Auto Elektryk w Twojej okolicy. Układy elektryczne – montaż i naprawa. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu elektryk samochodowy Warszawa.

Mobilną naprawę elektryki samochodowej w Warszawie świadczą serwisy naszych mechaników w Warszawie. Warsztat Samochodowy, Naprawy z dojazdem we wskazane miejsce, czyli tzw. Mobilny Auto Serwis, Mechanika Samochodowa, Elektryka Samochodowa. Oferujemy komputerową diagnostykę silnika oraz naprawy z zakresu elektroniki, elektromechaniki i elektryki samochodowej w Warszawie. Warsztat z serwisem samochodowym specjalizujący się w mechanice, elektryce i elektronice samochodowej. Mechanik samochodowy z dojazdem w stolicy Polski.

Elektryka samochodowa w Warszawie tylko u nas! PODEJMUJEMY SIĘ CIĘŻKICH PRZYPADKÓW. Nasz serwis samochodowy dysponuje nowoczesnymi urządzeniami diagnostycznymi.

Posiadamy 10 mobilnych mechaników w Warszawie
+ Sieć Warsztatów Samochodowych

Mobilny Elektryk
+48 570 933 114 

Zajęte dzwoń dalej! ⬇️

Mobilny Mechanik Warszawa
+48 512 149 689

17 thoughts on “Jak naprawić prostownik samochodowy Cz.2. Trochę teorii dla laika.

 1. Witam.
  Akumulatory żelowe powinny być ładowane prostownikami z ograniczeniem/stabilizacją prądu.
  A co do przepływu prądu przez mostek to mogłeś wyjaśnić jak wygląda prąd przemienny, mogłeś narysować sinusoidę, wyjaśnić że kierunek prądu zmienia się 100 razy na sekundę, że przez 1/100 sekundy prąd wpływa diodą np."1", wraca diodą "2", przez kolejną 1/100 sekundy prąd wpływa diodą "3", wraca diodą "4", potem znów przez 1/100 sekundy diodą "1" i "2" i znów "3" i "4" itd. Potem trzeba było narysować kształt prądu wypływającego z mostka. Przed mostkiem "ununununun", za mostkiem "uuuuuuuuuu" albo "nnnnnnnnnn", (sory, ale nie miałem jak pokazać sinusoidy).
  To co pokazałeś jest bardzo chaotyczne, ktoś kto wie o co chodzi kapnie się o czym mówisz, ale laik tego nie zrozumie.
  Pozdrawiam.

 2. Witam serdecznie super film oczywiscie sub i lapka w gorę mam pytanie jak zrobić ładowarkę którą można ładować akumulator 12V AGM lub 6V AGM ,żelowe oraz jak zrobić najtanszym kosztem ładowarkę pakietów ogniw 18650 w zestawach 3s2p;4s2p;5s2p z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam

 3. Jak sprawdzić transformator w prostowniku czy działa poprawnie ? Miernikiem przyłożyć na stronie pierwotnej sondy i napiecie powinno byc w ~12v ? A jezeli transformator jest podpalony to na jaki wymienic. Urzadzenie to romstan 12v/15a, z 4 diodami w środku.

 4. Aby sprawdzić czy dioda jest sprawna to w zupełności wystarczy omomierz. Kiedyś nie było multimetrów z testem diod czy testem ciągłość i omomierzem sprawdzało się diody i tranzystory z pozytywnym skutkiem. A były to czasy kiedy multimetry były analogowe. Nawet mam takie multimetry i ich używam. Więc sprawdzanie diody omomierzem wcale bym nie przekreślał.

Dodaj komentarz

Zadzwoń!