Ładowanie…

Mobilny Mechanik – Mechanika – Diagnostyka + Elektryka Samochodowa

Mobilny Mechanik Warszawa, Auta Diesel, Hybrydowe, Elektryczne, Firma nr 1 w Warszawie - Naprawiamy samochody, jachty i wszystko inne w Warszawie
Kontakt

Jak podłączyć łączniki schodowe i krzyżowy – rzeczywiste połączenia – krok po kroku – DIY

Posiadamy 10 mobilnych mechaników w Warszawie
+ Sieć Warsztatów Samochodowych

Mobilny Elektryk
+48 570 933 114 

Zajęte dzwoń dalej! ⬇️

Mobilny Mechanik Warszawa
+48 512 149 689Kto obejrzał niech nie zapomni o subie, łapce.
Osprzęt użyty w filmie firmy OSPEL https://www.ospel.pl/
Jak działa łącznik krzyżowy, schodowy?
https://www.youtube.com/watch?v=tyybssCos0Q
Jak podłączyć łączniki schodowe?
https://www.youtube.com/watch?v=nrgcK4v2SCg
Jak podłączyć łączniki schodowe – dodanie sterowania WiFi SUPLA.
https://www.youtube.com/watch?v=PkGWCB1gM5M
#schodowy
#diy
#zróbtosam

source Serwis Elektryki i Elektroniki Samochodowej, Profesjonalny serwis samochody w Warszawie Wawer. Zadzwoń do nas. Powierz samochód profesjonalistom! Uczciwość i rzetelność. Szybka realizacja. Doświadczeni mechanicy. Nowoczesny sprzęt. Usługi: przeglądy gwarancyjne, mechanika samochodowa, warsztat z serwisem samochodowym specjalizujący się w mechanice, elektryce i elektronice samochodowej. Mechanik samochodowy w Warszawie.

Naprawa elektryki / elektroniki samochodowej. Oferujemy: naprawę / odbudowę samochodowej instalacji elektrycznej w samochodach w Warszawie. Serwisy samochodowe Serwis Elektroniki zajmują się elektroniką i elektryką samochodową. Dobry Auto Elektryk w Twojej okolicy. Układy elektryczne – montaż i naprawa. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu elektryk samochodowy Warszawa.

Mobilną naprawę elektryki samochodowej w Warszawie świadczą serwisy naszych mechaników w Warszawie. Warsztat Samochodowy, Naprawy z dojazdem we wskazane miejsce, czyli tzw. Mobilny Auto Serwis, Mechanika Samochodowa, Elektryka Samochodowa. Oferujemy komputerową diagnostykę silnika oraz naprawy z zakresu elektroniki, elektromechaniki i elektryki samochodowej w Warszawie. Warsztat z serwisem samochodowym specjalizujący się w mechanice, elektryce i elektronice samochodowej. Mechanik samochodowy z dojazdem w stolicy Polski.

Elektryka samochodowa w Warszawie tylko u nas! PODEJMUJEMY SIĘ CIĘŻKICH PRZYPADKÓW. Nasz serwis samochodowy dysponuje nowoczesnymi urządzeniami diagnostycznymi.

Posiadamy 10 mobilnych mechaników w Warszawie
+ Sieć Warsztatów Samochodowych

Mobilny Elektryk
+48 570 933 114 

Zajęte dzwoń dalej! ⬇️

Mobilny Mechanik Warszawa
+48 512 149 689

43 thoughts on “Jak podłączyć łączniki schodowe i krzyżowy – rzeczywiste połączenia – krok po kroku – DIY

 1. Dobry wieczór, czy jest możliwe podłączenie łącznika podwójnego schodowego wykorzystując łącznik podwójny dzwonkowy z wykorzystaniem modułu ściennego WiFi ( w moim przypadku system philips hue)

  Pozdrawiam serdecznie

 2. 4 żyłowy przewód Xd japierdole wstyd po prostu. 2X się używa. 1 włącznik przychodzi L na włącznik a N idzie na lampe 2x ale jedna zyla jest pusta, pozniej z tego wlacznika 2x koro na drugi wlacznik i z tamtego wlacznika L idzie na lampy,

 3. To co przez 5 lat regularnych zakupów przełączników, różni sprzedawcy w sklepach budowlanych (i castorama, i leroy merlin, i obi) nie byli w stanie mi wytłumaczyć zostało wyjaśnione mi w 7 minut na tym kanale. Dziękuję! Teraz będę mógł sprawdzić instalację w moim domu i co elektryk mi tam namieszał 😉

 4. Fajnie wszystko wytłumaczone w prosty i zrozumiały sposób. Jednak mam pytanie.
  U mnie w domu ze środkowej puszki (tam gdzie krzyżowy) wystają dwa przewody niebieskie i dwa żółto-zielone. Rozumiem zatem, że w takiej sytuacji linie N i PE idą pod tynkiem, a z puszki wystają tylko przewody korespondencyjne?

 5. Dobrze byłoby jeszcze tak ustawić wyłączniki aby w pozycji "góra przyciśnięta" lampa się nie świeciła, taka jest zasada, wtedy przy braku prądu mamy pewność, że żadna lampa się nie zaświeci jak włączą prąd a my wychodzimy. Tak mam ustawione wszystkie wyłaczniki w całym domu, a nie jak to robią niektórzy "elektrycy" jeden tak a drugi siak!

 6. A ja mam ciekawe pytanie i zagwozdkę:

  Na schodach do piwnicy (na górze i dole) mam dwa włączniki schodowe oraz w pomieszczeniu piwnicznym też mam dwa włączniki schodowe.

  Jak połączyć to dobrze, aby dwa włączniki schodowe włączały światło nie tylko na schodach, ale również w piwnicy? Zaznaczę, iż te włączniki piwniczne nie są potrzebne, a do tego jeden włącznik piwniczny znajduje się na ścianie obok włącznika schodowego.

  pozdrawiam

 7. Po prostu przestawiłbym przełącznik krzyżowy na odwrót. Biały do ​​źródła i czerwony do urządzenia. W miarę możliwości dobrą praktyką jest podłączenie zasilania do stałych (stacjonarnych) styków.

 8. W puszkach końcowych nie łączy się przewodów,tylko w puszkach instalacyjnych fi 80 i przykręca na kostce żeby był dostęp do pomiaru.Zawsze bez problemu można odkręcić.Do schodowego jedna puszka 5 segmentów,do krzyżowego dwie puszki po 5 segmentów.

 9. Trzeba tylko przypilnować, aby przewody korespondencyjne przyłączyć do zacisków wyłącznika schodowego dokładnie tak samo na początku i na końcu układu. Inaczej tak ładnie to nie będzie działać.😊 pozdrawiam

Dodaj komentarz

Zadzwoń!