Ładowanie…

Mobilny Mechanik – Mechanika – Diagnostyka + Elektryka Samochodowa

Mobilny Mechanik Warszawa, Auta Diesel, Hybrydowe, Elektryczne, Firma nr 1 w Warszawie - Naprawiamy samochody, jachty i wszystko inne w Warszawie
Kontakt

Jak podłączyć lokalizator GPS lub wideorejestrator do instalacji el. samochodu Orllo Car-Track Pro

Posiadamy 10 mobilnych mechaników w Warszawie
+ Sieć Warsztatów Samochodowych

Mobilny Elektryk
+48 570 933 114 

Zajęte dzwoń dalej! ⬇️

Mobilny Mechanik Warszawa
+48 512 149 689Zobacz, jak bezpieczne i prosto możesz podłączyć lokalizator GPS GSM Orllo Car-Track Pro do instalacji elektrycznej w samochodzie przy skrzynce bezpiecznikowej.

https://orllo.pl/lokalizatory-gps.html

Pokazałem w tym poradniku w najprostszy sposób, by każdy mógł zrozumieć o co chodzi z podłączeniem 3 przewodów z lokalizatora do instalacji, by wyraźnie było widać gdzie podłączyć każdy przewód i czym się różni +12V “po stacyjce” i stałe +12V z akumulatora, a także gdzie jest masa.

Link do zakupu gniazda bypass, jakie użyłem w filmie: http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=6790082412

Na czerwonym przewodzie +12V z lokalizatora jest umieszczony bezpiecznik, zabezpieczający lokalizator. Dlatego też można podłączyć lokalizator nawet bezpośrednio pod akumulator samochodowy, ale nie jest to najlepsze rozwiązanie. Zapoznaj się ze szczegółową instrukcja ze strony Orllo.pl

+12V stałe z akumulatora i “po stacyjce” ACC ON znaleźć możemy też w innym miejscu, np. w kostce ISO przy radiu samochodowym, przy oświetleniu w podsufitce, za schowkiem pasażera i w wielu innych miejscach, które możemy zlokalizować względem obwodów sprawdzonych w tablicy bezpieczników. Każdy wtyk bezpiecznika w skrzynce jest dokładnie opisany w instrukcji pojazdu.

Wszelkie modyfikacje są zależne od potrzeb użytkowników, tak by odpowiednio ukryć lokalizator jeśli jest taka potrzeba, podłączając w dowolnym miejscu, które to umożliwia, w sposób bezpieczny i stały.

Jeżeli nie mamy pewności, jak podłączyć lokalizator GPS GSM, zawsze możemy skorzystać z serwisów elektroniki samochodowej, by podłączyli urządzenie do naszego samochodu w sposób fachowy, bezpieczny, zgodnie z naszymi wymaganiami.

Najważniejsze, by instalację dokonać bezpiecznie i stabilnie. Możemy przewody lutować lub korzystać z szybkozłączek, które mimo drgań i upływu czasu nie rozłączą połączeń. Nie używajmy taśmy izolacyjnej, bo nie jest to najlepszy sposób połączenia.

Najlepszym miejscem dla lokalizatora jest podszybie z którego na idealny dostęp do GPS, ale nawet ukryty pod samochodem poradzi sobie z wykryciem sygnału GPS i jeśli będzie potrzeba GSM (pozycjonowanie po LBS).

Subskrybuj kanał ForumWiedzy.pl z poradnikami. Skomentuj film. Polub film. Udostępnij film.
——————
#Elektryka #Elektryczność #230V #JakPodłączyć #Poradnik #ElektrykaPrądNieTyka #PoradnikElektryczny #Elektro #Manual #Tutorial

#ForumWiedzy #Informacja #YouTube

source Serwis Elektryki i Elektroniki Samochodowej, Profesjonalny serwis samochody w Warszawie Wawer. Zadzwoń do nas. Powierz samochód profesjonalistom! Uczciwość i rzetelność. Szybka realizacja. Doświadczeni mechanicy. Nowoczesny sprzęt. Usługi: przeglądy gwarancyjne, mechanika samochodowa, warsztat z serwisem samochodowym specjalizujący się w mechanice, elektryce i elektronice samochodowej. Mechanik samochodowy w Warszawie.

Naprawa elektryki / elektroniki samochodowej. Oferujemy: naprawę / odbudowę samochodowej instalacji elektrycznej w samochodach w Warszawie. Serwisy samochodowe Serwis Elektroniki zajmują się elektroniką i elektryką samochodową. Dobry Auto Elektryk w Twojej okolicy. Układy elektryczne – montaż i naprawa. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu elektryk samochodowy Warszawa.

Mobilną naprawę elektryki samochodowej w Warszawie świadczą serwisy naszych mechaników w Warszawie. Warsztat Samochodowy, Naprawy z dojazdem we wskazane miejsce, czyli tzw. Mobilny Auto Serwis, Mechanika Samochodowa, Elektryka Samochodowa. Oferujemy komputerową diagnostykę silnika oraz naprawy z zakresu elektroniki, elektromechaniki i elektryki samochodowej w Warszawie. Warsztat z serwisem samochodowym specjalizujący się w mechanice, elektryce i elektronice samochodowej. Mechanik samochodowy z dojazdem w stolicy Polski.

Elektryka samochodowa w Warszawie tylko u nas! PODEJMUJEMY SIĘ CIĘŻKICH PRZYPADKÓW. Nasz serwis samochodowy dysponuje nowoczesnymi urządzeniami diagnostycznymi.

Posiadamy 10 mobilnych mechaników w Warszawie
+ Sieć Warsztatów Samochodowych

Mobilny Elektryk
+48 570 933 114 

Zajęte dzwoń dalej! ⬇️

Mobilny Mechanik Warszawa
+48 512 149 689

33 thoughts on “Jak podłączyć lokalizator GPS lub wideorejestrator do instalacji el. samochodu Orllo Car-Track Pro

 1. Hej Bogdan, jeżeli na dole jest prąd u góry nie w bezpieczniku to ten bajpass powinien być chyba odwrotnie ten kabel czerwony od bajpasu tam gdzie prądu nie ma czy źle to rozumiem?

 2. Nie chcę być mądralą, ale pierwsze połączenie do stałego, ciągłego prądu jest żle połączone, po wywaleniu bezpiecznika 10A nie będzie zasilania kamery. Przejściówka musi być połączona tak jak gniazdo drugie, dlatego że napięcie ciągłe jest w dolnym okienku, dziurce. Proszę to sobie sprawdzić.

 3. Bogdan…wedlug mnie podlaczyles odwrotnie bajpas do gniazda ze stalym pradem. Przy takim podlaczeniu prad idzie przez 2 bezpieczniki zanim dojdzie do odbiornika. Obciazasz niepotrzebnie pierwszy bezpiecznik.

 4. U mnie po podłączeniu, zaczynają migać obie diody. Następnie niebieska świeci się światłem ciągłym, a zielona wciąż miga. Po kilku minutach obie gasną. Czym to może być spowodowane? Dodam że podłączałem się bezpośrednio do akumulatora + nie podłączałem pomarańczowego kabla od stacyjki.

 5. Czy pod jeden taki bezpiecznik można podłączyć dwa urządzenia (pod kamerkę i drugi pod telefon). Czy jednak lepiej szukać drugiego bezpiecznika. Zaznaczam że wolałbym aby urządzenia były włączone dopiero po włączeniu zapłonu

 6. Należy upewnić się tak jak na filmie gdzie w gnieździe bezpiecznika jest (+) i (-) i tak wpiąć bypass aby kabelek adaptera odchodził od (-) jeśli wepniemy odwrotnie też będzie działać ale nie będzie zabezpieczony tym bezpiecznikiem. Na filmie prawy dobrze lewy źle.

 7. witam, posiadam kamerke vantrue , ma ona smartobox, na którym nie ma możliwości regulacji odciecia prądu , jak przy mio smartbox II. Czy mogę smartbox od mio wykorzystac przy kamerce vantrue? chodzi o to , że mio smartbox posiada trzy kabelki: masa , staly i ACC , a vantrue tylko dwa: masa i stały. Czy nic sie nie spali ? mogę bez problemu podlaczyc bez zadnej obawy ? i dlaczego przy vantrue nie ma kabelka ACC ? bede wdzieczny za odp.

 8. Witam.
  W owym materiale przedstawił Pan (jako jeden z bardzo nielicznych) podłączenie gps lub kamerki z gps pod bezpieczniki pokazując komorę bezpiecznikową wraz z sprawdzeniem jak wyszukać acc i vcc. Dla mnie ten materiał jest bardzo pomocny mimo od momentu wydania nagrania materiału minął już jakiś czas.
  Brakuje mi tu jednak istotnej informacji: o tyle, że acc -'zasilanie po zapłonie' można wykorzystać z zapalniczki to z jakiego vcc -'stałego zasilania' wyjął Pan bezpiecznik? Mam taką obawę, że wyjmując bezpiecznik z czegoś co jest podpięte pod stałe zasilanie przerwę dostęp do energii i komputer w aucie może z czasem widzieć przerwę na danym urządzeniu. Który bezpiecznik (z jakiego urządzenia) vcc mogę bezpiecznie wyjąć i później spowrotem na przedłużce (takiej jak w materiale) wsunąć i żeby komputer pokładowy mi nie zaczął wariować.?.
  Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam.

 9. Witaj Bogdan dziś podłączyłem kamerkę pod bezpiecznik po stacyjce (Od szyb ) za pomocą bypassa i dodatkowego gniazda zapalniczki w baypassa wcisnąłem bezpiecznik 25A taki był w tym gnieździe i dałem na kamerkę 5A taki wystarczy ? Nic się nie spali? Pozdrawiam

 10. UWAGA NA FIRME Z OLX WYNAJEM BUSÓW DUZA CENA 55 ZL, NR TEL +48 224 907730 _ UMOWA TAK SKONSTUOWANA ZEBY ZABIERAC ZA KAZDYM RAZEM KAUCJE PRZESTRZEGAM 700 ZŁ W PLECY CHETNIE UDZIELE WSZELKICH INFORMACJI

Dodaj komentarz

Zadzwoń!