Ładowanie…

Mobilny Mechanik – Mechanika – Diagnostyka + Elektryka Samochodowa

Mobilny Mechanik Warszawa, Auta Diesel, Hybrydowe, Elektryczne, Firma nr 1 w Warszawie - Naprawiamy samochody, jachty i wszystko inne w Warszawie
Kontakt

Jak sprawdzić akumulator i alternator miernikiem multimetrem. Dla początkujących.

Posiadamy 10 mobilnych mechaników w Warszawie
+ Sieć Warsztatów Samochodowych

Mobilny Elektryk
+48 570 933 114 

Zajęte dzwoń dalej! ⬇️

Mobilny Mechanik Warszawa
+48 512 149 689Kilka miesięcy temu wspólnie z @Rzeźbiarz nagraliśmy film o kontroli instalacji elektrycznej w samochodzie. Po tym filmie zrodziło się bardzo dużo pytań od osób z podstawową znajomością tematu elektryka pojazdowa. W związku z tym poprosiłem Tytusa o wspólne nagranie filmu którego adresatem ma być osoba początkująca. Mam nadzieję, że wam się spodoba.

Zapraszam i pozdrawiam
Robert Mazurek i Tytus Rzeźbiarz

Vlog firmy: https://www.youtube.com/channel/UCy_mwxUyHJY91Ba3vcTnF9w
Vlog english: https://www.youtube.com/channel/UCetBPKIA6MEb3ds9KgonyaQ

🙏 Wsparcie dla @mrAkumulator:
PATRONITE: https://patronite.pl/mrAkumulator
YOUTUBE: wesprzyj kanał w serwisie YouTube (niebieski przycisk pod każdym filmem)
PAYPAL: www.paypal.me/mrAkumulator
☕ KUBEK za WSPARCIE: https://www.sklep.akubiz.biz/pl/p/Darowizna-na-wsparcie-kanalu-mrAkumulator/605

🏪 Moje sklepy z akumulatorami
“Świat Akumulatorów”
Szczecin ul. Gryfińska 106
Szczecin ul. Santocka 42
🛒 Moje sklepy internetowe z akumulatorami:
Sklep internetowy: https://www.e-moto.pl/
Sklep Internetowy: http://sklep.akubiz.biz/

💟 Moje media społecznościowe:
Instagram: https://www.instagram.com/mrakumulator/
Facebook: https://www.facebook.com/mrAkumulator/
Twitter: https://twitter.com/mrakumulator

Robert Mazurek, twórca kanały @mrAkumulator i firmy Świat Akumulatorów oraz portalu AKUBIZ a także jednego z pierwszych sklepów internetowych z akumulatorami w Europie www.e-moto.pl

#Alternator #NapięcieŁadowania #JakSprawdzić #Rzeźbiarz #RobertMazurek

source Serwis Elektryki i Elektroniki Samochodowej, Profesjonalny serwis samochody w Warszawie Wawer. Zadzwoń do nas. Powierz samochód profesjonalistom! Uczciwość i rzetelność. Szybka realizacja. Doświadczeni mechanicy. Nowoczesny sprzęt. Usługi: przeglądy gwarancyjne, mechanika samochodowa, warsztat z serwisem samochodowym specjalizujący się w mechanice, elektryce i elektronice samochodowej. Mechanik samochodowy w Warszawie.

Naprawa elektryki / elektroniki samochodowej. Oferujemy: naprawę / odbudowę samochodowej instalacji elektrycznej w samochodach w Warszawie. Serwisy samochodowe Serwis Elektroniki zajmują się elektroniką i elektryką samochodową. Dobry Auto Elektryk w Twojej okolicy. Układy elektryczne – montaż i naprawa. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu elektryk samochodowy Warszawa.

Mobilną naprawę elektryki samochodowej w Warszawie świadczą serwisy naszych mechaników w Warszawie. Warsztat Samochodowy, Naprawy z dojazdem we wskazane miejsce, czyli tzw. Mobilny Auto Serwis, Mechanika Samochodowa, Elektryka Samochodowa. Oferujemy komputerową diagnostykę silnika oraz naprawy z zakresu elektroniki, elektromechaniki i elektryki samochodowej w Warszawie. Warsztat z serwisem samochodowym specjalizujący się w mechanice, elektryce i elektronice samochodowej. Mechanik samochodowy z dojazdem w stolicy Polski.

Elektryka samochodowa w Warszawie tylko u nas! PODEJMUJEMY SIĘ CIĘŻKICH PRZYPADKÓW. Nasz serwis samochodowy dysponuje nowoczesnymi urządzeniami diagnostycznymi.

Posiadamy 10 mobilnych mechaników w Warszawie
+ Sieć Warsztatów Samochodowych

Mobilny Elektryk
+48 570 933 114 

Zajęte dzwoń dalej! ⬇️

Mobilny Mechanik Warszawa
+48 512 149 689

25 thoughts on “Jak sprawdzić akumulator i alternator miernikiem multimetrem. Dla początkujących.

 1. No tutaj się nie zgodzę z tym co ty mówisz. Powiedziałeś że przy zapalaniu rozrusznika napięcie może spaść do 10 i jest to całkiem normalne… 😂
  No niestety kolego nie zgodzę się z tobą. Jak przy zapaleniu spada ci napięcie do 10 to oznacza że coś masz nie tak z ładowaniem w swoim aucie albo akumulator albo rozrusznik. Takim bezpieczną skalą minimalną to jest 11 z kawałkiem

 2. Spadek napięcia na żyle 16 mm2 i długości 1,5 metra od alternatora do akumulatora:
  Rezystancja tej żyły wynosi 0,0015 ohma. Dla 10 Amper ładowania (ze wzoru U = I * R) mamy spadek na miedzi 0,015 Volta (czyli 15 mV).
  Najwidoczniej do ponownego zarobienia są obydwie końcówki i dodatkowo trzeba je mocno dokręcić do alternatora i akumulatora.
  Dla kabla 10 mm2 analogiczny spadek wyniesie 0,02 V
  Dla kabla 6 mm2 spadek na miedzi będzie 0,04 V

 3. Chce jeździć, nie mierzyć. Jakiś dziwny jestem. Raz w roku przegląd, i mechanik/elektryk niech mierzy i koryguje, abym przez rok miał spokój du.y. Edit: do tej pory no problem(auto 14 lat w moim posiadaniu od nowości, przebieg150k ) .

 4. Kurczę, dziękuję! Właśnie zmieniam akumulator i przy wybieraniu modelu YT podpowiedział mi ten filmik. Od lat go potrzebowałem 🙂 Mam nowozakupiony, stary samochód z paskudnym akumulatorem Tuborga. Ledwo jest w stanie ruszyć przy wysokiej temperaturze i pogarsza się w czasie. W ciągu miesiąca 2 razy podładowywałem. Zastanawiałem się, czy jest padnięty czy niedoładowany.

 5. W moim aucie świeci kontrolka ładowania i tego ładowania nie ma, jak naładuje akumulator to ładowanie również wraca do normalności i kontrolka znika. Czy zużycie akumulatora może zablokować proces jego ładowania przez alternator? Alternator mam po regeneracji

 6. U mnie spadki napięcia na przewodach między aku a alternatorem są znikome bez obciążenia , a z obciążeniem na kablu + wartość wynosi 0,44 .Napięcie alternator i aku bez obciążenia prawie jednakowe, a przy obciążeniu różnica wynosi ponad 0,4 v. Akumulator ma ponad 6 lat i jego pojemność jest dużo mniejsza stąd chyba te różnice podczas obciążenia a nie stary kabel + ?

 7. A Co w sytuacji kiedy napięcie skacze podbija od 14.10 do 14.50 na wolnych obrotach bardzo szybko 14.10-14.30-14.50-14.10-14.40-14.50-14.20 oczywiscie bez obciążenia?

 8. Zapytam przy okazji. Sprawdzałem ładowanie na akumulatorze i alternatorze i wyniki takie same, mianowicie. Bez obciążenia ładowanie 14,76 a podczas obciążenia 14,38 i chwilami skacze do 14,24. Masz jakiś pomysł co to może być?

 9. Witam. Mam pytanie o napięcie podczas rozruchu. Robię codziennie krótkie odcinki. Jak sprawdzałem napięcie podczas rozruchu to było poniżej 10v. Ale to chyba normalne jak akumulator jest niedoładowany? Czy można doładowywać akumulator powiedzmy co tydzień?

 10. Dawnymi czasy / ok.1997-2002 / zauważyłem, że napięcie alternatorów włoskich i polskich ze Świdnicy do Fiat a Cinquecento i wynosiło 13,75 V przy ( 800-4000 ) obr/min. Byłem wielce zdziwiony, bo w owym czasie np. dla VW 1,3 instrukcja podawała 14,1 +/- 0,17 V , a w innych autach 14,4 V przy temperaturach dodatnich.
  … W 2018 r. miałem Alfę Romeo i napięcie alternatora też wynosiło 13,75 V w zakresie od wolnych do 4 tys obr./min. , ale trafił się przypadek rozładowania akumulatora BMW 3,0 i napięcie alternatora w zakresie pomiarowym wynosiło ok. 15 V. Nic dziwnego, bo akumulator był pod kanapą tylnego siedzenia, a przy BMW 2,8 w kufrze i uwzględniono spadek napięcia na przewodach.

 11. Fajny materiał. Pytanie? Ile trzeba przejechać kilometrów lub ile powinien musi pracować silnik (jeśli w ogóle ma to sens), aby odzyskać energię straconą na rozruch silnika? Pozdrawiam Jarek.

 12. Witam, nie czytałem wszystkich komentarzy poniżej za co przepraszam i może ktoś już o tym napisał ale przed wymianą przewodów na nowe najpierw oczyścił bym wszystkie połączenia zaczynając od śruby na alternatorze poprzez połączenie przewodów na rozruszniku i kończąc na klemach i bolcach na akumulatorze. Po oczyszczeniu połączenia nasmarował bym pastą miedziową a klemy wazeliną techniczną. Jeżeli przewody w miejscach gdzie zostały zaprasowane nie są luźne lub upalone to przewody raczej są ok i na przestrzeni czasu " nie ubyło im z przekroju"… Ale filmik bardzo fajny i dużo przydatnych informacji dla laika! Dobra robota Panowie!

 13. Swoja droga w tym rozwiazaniu – gdzie alternator jest z rozrusznikiem na jednym kablu – to ten przewod jest jeszcze wazniejszy, bo opor na nim powoduje zarowno pogorszenie ladowania jak i wieksze obciazenie przy starcie. Czyli akumulator dostaje po kostkach na dwa sposoby 😛

Dodaj komentarz

Zadzwoń!