Ładowanie…

Mobilny Mechanik – Mechanika – Diagnostyka + Elektryka Samochodowa

Mobilny Mechanik Warszawa, Auta Diesel, Hybrydowe, Elektryczne, Firma nr 1 w Warszawie - Naprawiamy samochody, jachty i wszystko inne w Warszawie
Kontakt

JAK WYKRYĆ ZWARCIE W INSTALACJI ELEKTRYCZNEJ? – OMÓWIENIE METOD

Posiadamy 10 mobilnych mechaników w Warszawie
+ Sieć Warsztatów Samochodowych

Mobilny Elektryk
+48 570 933 114 

Zajęte dzwoń dalej! ⬇️

Mobilny Mechanik Warszawa
+48 512 149 689

Film omawiający metody lokalizacji zwarć w instalacji elektrycznej począwszy od metod z wykorzystaniem testera ciągłości i polegajacych na kolejnym odłączaniu poszczególnych obwodów i ich części a kończąc na użyciu reflektometru czy pirometru lub kamery termowizyjnej. Film zawiera pokazy praktyczne oraz omówione zostały ograniczenia poszczególnych metod.
W filmie omówione zostały kolejno:
– użycie testera ciągłości (+ pokaz)
– użycie miernika rezystancji izolacji (+ pokaz)
– dopalanie celem precyzyjnej lokalizacji uszkodzenia (+pokaz)
– użycie lokalizatora uszkodzeń (+ pokaz)
– użycie pirometru (+pokaz)
– omówienie zastosowania reflektometru

Zacznij wspierać ten kanał, a dostaniesz te bonusy:
https://www.youtube.com/channel/UCqjBH6IyXbW_7SRenr4PYDg/join
https://zrzutka.pl/z/jacekh07elektryk – stanowisk odo obróbki filmów

source Serwis Elektryki i Elektroniki Samochodowej, Profesjonalny serwis samochody w Warszawie Wawer. Zadzwoń do nas. Powierz samochód profesjonalistom! Uczciwość i rzetelność. Szybka realizacja. Doświadczeni mechanicy. Nowoczesny sprzęt. Usługi: przeglądy gwarancyjne, mechanika samochodowa, warsztat z serwisem samochodowym specjalizujący się w mechanice, elektryce i elektronice samochodowej. Mechanik samochodowy w Warszawie.

Naprawa elektryki / elektroniki samochodowej. Oferujemy: – naprawę / odbudowę samochodowej instalacji elektrycznej w samochodach w Warszawie.

Posiadamy 10 mobilnych mechaników w Warszawie
+ Sieć Warsztatów Samochodowych

Mobilny Elektryk
+48 570 933 114 

Zajęte dzwoń dalej! ⬇️

Mobilny Mechanik Warszawa
+48 512 149 689

12 thoughts on “JAK WYKRYĆ ZWARCIE W INSTALACJI ELEKTRYCZNEJ? – OMÓWIENIE METOD

  1. Jak zwykle zero praktyki a sama filozofia a prawda taka że czasami są takie usterki że można się po głowie drapać i nie dowierzać co się dzieje że brak prądu

  2. Brawa za pokazanie prób wykrycia miejsca zwarcia różnymi sposobami, choć najłatwiej byłoby powiedzieć "kupcie sobie reflektometr lub jakiś wielofunkcyjny wypasiony miernik zawierający taki pomiar" 🙂

  3. Fachowca oceniam po narzędziach i porządku na stanowisku pracy. Dużo różnych i czystych przyrządów pomiarowych, szanuje. Masz taki ładny, stół wiec czemu pokazujesz doświadczenia na podłodze?

  4. Do wykrywania zwarć z jednoczesną lokalizacją jej na odcinku badanych obwodów, wykorzystuje się techniki częstotliwościowe. Coś takiego mieli już naziści prawie 100 lat temu, gdy wykrywali miejsca sabotażu na swoich przewodowych liniach łączności. Nazywa się to fachowo pelengacją uszkodzeń. Jacuś H07 coś tam słyszał, coś tam wie, czegoś tam się nauczy. Ale jednak daleko jeszcze, daleko, żeby imponować. Można, co najwyżej, cwaniakować laikom.

Dodaj komentarz

Zadzwoń!