Ładowanie…

Mobilny Mechanik – Mechanika – Diagnostyka + Elektryka Samochodowa

Mobilny Mechanik Warszawa, Auta Diesel, Hybrydowe, Elektryczne, Firma nr 1 w Warszawie - Naprawiamy samochody, jachty i wszystko inne w Warszawie
Kontakt

Jak zmierzyć napięcie bezpośrednio na alternatorze? Pomiar napięcia z alternatora multimetrem

Posiadamy 10 mobilnych mechaników w Warszawie
+ Sieć Warsztatów Samochodowych

Mobilny Elektryk
+48 570 933 114 

Zajęte dzwoń dalej! ⬇️

Mobilny Mechanik Warszawa
+48 512 149 689Bezpośredni pomiar napięcia na alternatorze jest bardzo ważny, by móc ocenić właściwości techniczne alternatora, czyli czy wytwarza napięcie powyżej 14V i poniżej 14,5V podczas pracy silnika.

Idealnym wynikiem pomiaru bezpośrednio na alternatorze jest 14,4V bez obciążenia dodatkowego (klimatyzacja itp.). Jednak wartość 14V przy pracującej klimatyzacji, światłach, nawiewie, radio, grzanie tylnej szyby nie jest niczym złym, chodź wskazującym, że zauważalne spadki napięcia mają miejsce, jednak jeśli nie ma potrzeby szczególnej, to do wartości minimalnej 14V nie warto nic robić przy instalacji (ładowanie akumulatora jest wystarczające), alternatorze, szczególnie gdy takie wyniki mamy w lato, przy maksymalnych obciążeniach instalacji elektrycznej auta i wysokiej temperaturze zewnętrznej.

Wynik poniżej 14V (np. 13,6V) świadczy najczęściej o potrzebie wymiany regulatora napięcia w alternatorze i lub innych elementów alternatora, spadków napięcia na klemach, przy rozruszniku (złączce wspólnej przewodu plusowego).

Można też oddać alternator do regeneracja lub kupić/pożyczyć inny na podmianę i test.

Najczęściej jednak winnym nadmiernego spadku napięcia na alternatorze jest zużyty/zepsuty regulator napięcia ze szczotkami.

Tu możesz zobaczyć, jak samodzielnie wymienić regulator napięcia w alternatorze: https://youtu.be/8EBFacBB03o

Najlepiej zawsze montować oryginalny nowy regulator napięcia w zamian starego. Z zamiennikami różnie bywa.

Jeżeli masz wiedzę, że Twój akumulator jest uszkodzony, stary, to możesz na wszelki wypadek podmienić akumulator na inny w pełni sprawny i ponownie zweryfikować pomiar, bo uszkodzony, mocno zużyty akumulator, może powodować spadek napięcia na alternatorze podobnie jak uszkodzony klemy i złącza, które nadmiernie się grzeją przez kiepski styk.

👊 SUBSKRYBUJ YOUTUBE FORUMWIEDZY ► https://bit.ly/2XSLq36 oraz kliknij 🔔
👀 OGLĄDAJ INSTAGRAM FORUMWIEDZY ► https://bit.ly/3aqY3oC
🔴 PINTEREST ► https://bit.ly/2KlMHrk
🔵 FACEBOOK ► https://bit.ly/2RQXiOX
⭐️ TWITTER ► https://bit.ly/2wUQ8SN
👉 WWW ► https://www.forumwiedzy.pl

💡 Pytania, uwagi, wątpliwości, propozycje pisze w komentarzu pod filmem. 😀
❗️ Subskrybuj kanał “ForumWiedzy”, by nie przegapić nowych filmów 👀
🎥 Udostępnij ten film swoim znajomym w mediach społecznościowych 👨‍👩‍👦‍👦

👊 Pozdrawiam

#Alternator #Napięcie #Pomiar #Multimetr #Miernik #ForumWiedzy #Auto #Samochód #Poradnik #Bosch #DelcoRemy #Delco #100A

source Usługi dla branży Elektryka i elektronika samochodowa Doświadczeni kierowcy są do Państwa dyspozycji w zakresie transportu w warszawskim Wawrze. Skontaktuj się z nami. Zadbaj o swój samochód u fachowców. Najwyższe standardy wiarygodności i uczciwości. Natychmiastowe działanie. Mistrzowscy majsterkowicze Nowoczesne maszyny. Usługi obejmują przeglądy gwarancyjne, mechanikę samochodową oraz warsztat oferujący naprawy w zakresie mechaniki, elektryki i elektroniki samochodowej. Mechanik samochodowy z Warszawy.

Rozwiązywanie problemów i naprawa podzespołów elektronicznych w pojazdach. W Warszawie możemy naprawić lub przebudować instalację elektryczną Twojego pojazdu. Serwis Elektroniki, firma oferująca usługi związane z motoryzacją, zajmuje się elektryką i elektroniką pojazdów. Najlepszy elektryk samochodowy w Twoim regionie. Montaż i naprawa infrastruktury elektrycznej. Warszawski elektryk samochodowy z kilkuletnim stażem w branży.

Automotive E&E services Warszawa Wawer posiada doświadczonych szoferów. Dowiadywać się. Specjalizuj się w swoim samochodzie. Najwyższa uczciwość i rzetelność. Natychmiastowy. Modernizacja rzemieślników. Dostępne są przeglądy gwarancyjne, mechanika samochodowa oraz warsztat oferujący usługi mechaniczne, elektryczne i elektroniczne. warszawski mechanik.

Naprawa elektroniki samochodowej. Możemy przywrócić instalację elektryczną Twojego samochodu w Warszawie. Serwis Elektroniki specjalizuje się w elektrotechnice i elektronice samochodowej. Lokalny elektryk samochodowy. Naprawa infrastruktury elektrycznej. Weteran warszawskiego elektryka samochodowego.

Nasi warszawscy elektrycy samochodowi są mobilni. Automotive Service Center, Serwis samochodowy na miejscu, Mechanik lub Elektryk w określonej lokalizacji. Warszawa diagnostyka i naprawy elektroniki, elektromechaniki i elektryki samochodowej. Fachowa naprawa samochodów, obejmująca elementy mechaniczne, elektryczne i techniczne. Warszawa, Polska mechanik samochodowy.

Tylko elektrycy samochodowi w Warszawie. Złożone instancje są akceptowane. Nasz warsztat samochodowy posiada zaawansowany sprzęt diagnostyczny.

Nasi warszawscy mechanicy samochodowi oferują mobilne usługi naprawy elektryki samochodowej. Automotive Service Center, Auto Naprawa na miejscu (lub „Mobile Auto Service”), Mechanik lub Elektryk w określonej lokalizacji. W Warszawie świadczymy usługi z zakresu elektroniki, elektromechaniki i elektryki samochodowej, w tym diagnostykę i naprawy. Warsztat oferujący fachową obsługę samochodów, w tym naprawę i konserwację elementów mechanicznych, układów elektrycznych oraz gadżetów technologicznych. Dostępny mechanik samochodowy w Warszawie.

Jesteśmy jedynymi elektrykami samochodowymi w Warszawie. Przyjmujemy skomplikowane przypadki. Nasz warsztat samochodowy korzysta z najnowocześniejszych narzędzi diagnostycznych.

Serwis Elektryki i Elektroniki Samochodowej, Profesjonalny serwis samochody w Warszawie Wawer. Zadzwoń do nas. Powierz samochód profesjonalistom! Uczciwość i rzetelność. Szybka realizacja. Doświadczeni mechanicy. Nowoczesny sprzęt. Usługi: przeglądy gwarancyjne, mechanika samochodowa, warsztat z serwisem samochodowym specjalizujący się w mechanice, elektryce i elektronice samochodowej. Mechanik samochodowy w Warszawie.

Naprawa elektryki / elektroniki samochodowej. Oferujemy: naprawę / odbudowę samochodowej instalacji elektrycznej w samochodach w Warszawie. Serwisy samochodowe Serwis Elektroniki zajmują się elektroniką i elektryką samochodową. Dobry Auto Elektryk w Twojej okolicy. Układy elektryczne – montaż i naprawa. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu elektryk samochodowy Warszawa.

Mobilną naprawę elektryki samochodowej w Warszawie świadczą serwisy naszych mechaników w Warszawie. Warsztat Samochodowy, Naprawy z dojazdem we wskazane miejsce, czyli tzw. Mobilny Auto Serwis, Mechanika Samochodowa, Elektryka Samochodowa. Oferujemy komputerową diagnostykę silnika oraz naprawy z zakresu elektroniki, elektromechaniki i elektryki samochodowej w Warszawie. Warsztat z serwisem samochodowym specjalizujący się w mechanice, elektryce i elektronice samochodowej. Mechanik samochodowy z dojazdem w stolicy Polski.

Elektryka samochodowa w Warszawie tylko u nas! PODEJMUJEMY SIĘ CIĘŻKICH PRZYPADKÓW. Nasz serwis samochodowy dysponuje nowoczesnymi urządzeniami diagnostycznymi.

Posiadamy 10 mobilnych mechaników w Warszawie
+ Sieć Warsztatów Samochodowych

Mobilny Elektryk
+48 570 933 114 

Zajęte dzwoń dalej! ⬇️

Mobilny Mechanik Warszawa
+48 512 149 689

13 thoughts on “Jak zmierzyć napięcie bezpośrednio na alternatorze? Pomiar napięcia z alternatora multimetrem

  1. Witam mam Opla Vectre c 2007 benzyna 140 km dałem alternator do regeneracji pdłaczyłem i okazało się że świeci mi się kontrolka aku na czerwono wtyczkę taka podłączyłem z wielkim wysiłkiem bo ciasno wchodziła ,może być że za lekko ją wcisnąłem proszę o pomoc Sylwester dziękuję

  2. A ja mam pytanie nieco z innej beczki.
    Jak się ma impedancja tych cieniutkich przewodów pomiarowych, żabek (krokodylków) itd. Tak się zastanawiam czy te czynniki również nie wpływają na wartości pomiarów.

  3. Dodam od siebie, w nowszych autach jest coś takiego jak inteligentne ładowanie. Po uruchomieniu samochodu na zimnym silniku, alternator zaczyna ladowac napięciem 14,6v. Po pewnym czasie, gdy sterownik uzna , że akumulator odzyskał prąd który stracil podczas rozruchu, zmniejsza ładowanie na 13,2v i wtedy ładuje takim napięciem. W renault tak jest

    Pamiętam, gdy wymieniałem akumulator to facet, który pracował w hurtownii akumulatorów już zaczął insynuować, że mam uszkodzony alternator…

Dodaj komentarz

Zadzwoń!