Ładowanie…

Mobilny Mechanik – Mechanika – Diagnostyka + Elektryka Samochodowa

Mobilny Mechanik Warszawa, Auta Diesel, Hybrydowe, Elektryczne, Firma nr 1 w Warszawie - Naprawiamy samochody, jachty i wszystko inne w Warszawie
Kontakt

Moje zaplecze pomiarowe, czyli słów kilka o multimetrach

Posiadamy 10 mobilnych mechaników w Warszawie
+ Sieć Warsztatów Samochodowych

Mobilny Elektryk
+48 570 933 114 

Zajęte dzwoń dalej! ⬇️

Mobilny Mechanik Warszawa
+48 512 149 689



Zobacz cały artykuł na https://majsterkowo.pl/testy/metrel-md9040-benning-mm11-yato-yt-73087-moje-zaplecze-pomiarowe/

source Serwis Elektryki i Elektroniki Samochodowej, Profesjonalny serwis samochody w Warszawie Wawer. Zadzwoń do nas. Powierz samochód profesjonalistom! Uczciwość i rzetelność. Szybka realizacja. Doświadczeni mechanicy. Nowoczesny sprzęt. Usługi: przeglądy gwarancyjne, mechanika samochodowa, warsztat z serwisem samochodowym specjalizujący się w mechanice, elektryce i elektronice samochodowej. Mechanik samochodowy w Warszawie.

Naprawa elektryki / elektroniki samochodowej. Oferujemy: naprawę / odbudowę samochodowej instalacji elektrycznej w samochodach w Warszawie. Serwisy samochodowe Serwis Elektroniki zajmują się elektroniką i elektryką samochodową. Dobry Auto Elektryk w Twojej okolicy. Układy elektryczne – montaż i naprawa. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu elektryk samochodowy Warszawa.

Mobilną naprawę elektryki samochodowej w Warszawie świadczą serwisy naszych mechaników w Warszawie. Warsztat Samochodowy, Naprawy z dojazdem we wskazane miejsce, czyli tzw. Mobilny Auto Serwis, Mechanika Samochodowa, Elektryka Samochodowa. Oferujemy komputerową diagnostykę silnika oraz naprawy z zakresu elektroniki, elektromechaniki i elektryki samochodowej w Warszawie. Warsztat z serwisem samochodowym specjalizujący się w mechanice, elektryce i elektronice samochodowej. Mechanik samochodowy z dojazdem w stolicy Polski.

Elektryka samochodowa w Warszawie tylko u nas! PODEJMUJEMY SIĘ CIĘŻKICH PRZYPADKÓW. Nasz serwis samochodowy dysponuje nowoczesnymi urządzeniami diagnostycznymi.

Posiadamy 10 mobilnych mechaników w Warszawie
+ Sieć Warsztatów Samochodowych

Mobilny Elektryk
+48 570 933 114 

Zajęte dzwoń dalej! ⬇️

Mobilny Mechanik Warszawa
+48 512 149 689

34 thoughts on “Moje zaplecze pomiarowe, czyli słów kilka o multimetrach

  1. Większość mierników ma możliwość wyłączenia "automatycznego wyłączania" jest to w instrukcji.
    Ten Metral to Brymen, w tym Brymenie "automatyczne wyłączanie" wyłącza się trzymając przycisk Select podczas włączania.

  2. Te mierniki z temperaturą chyba nie mają wbudowanego czujnika, bez wpiętej czujki po prostu pokazują około 20C, nawet w piekarniku będzie tyle pokazywał bez czujki.

  3. od około 2 lat pracuję ze znajomym elektrykiem [posiada włąsną firmę, ma uprawnienia i tony sprzętu] jako jego pomocnik. Jakiś rok temu [niecały moze] zakupiłem na allegro w miarę w rosądnej dla mnie cenie [nie pamiętam teraz za ile, ale między 100 – 300 zł, bo w tym zakresie szukałem] multimetr FORCHER. – Przy wyborze kierowałem się że MUSIAŁ mieć funkcję : TrueRMS + NVC live (patrzeć google, lub filmik na yt o forcherach, zwłaszcza o modelu który posiadam) – często miałem/mam zadanie typu wywiercić dziury w ścianach by coś przymocować – ale czasem nie wiedziałem jak idą kable, no i nieraz juz się okazało, że "pseudo-elektrycy" sprzed 20-30 lat [jak był np dany budynek stawiany, a teraz dopiero remont generalny] że kabel szedł np po ukosie, a prąd musiał być chociaż do rozdzielni skąd własnym kablem czerpaliśmy zasilanie do elektronarzędzi, ale ten mój niewielki multimetr Forcher 703 uratował mnie przed zrobieniem zwarcia u siąsiada za ścianą, bo się okazuje, że kable do jego gniazdek były razem z kablami do gniazd w mieszkaniu klienta, i to często po ukosie, bo tak było krócej, i prosto kiedyś, no i jedno kucie [a przy gnieździe tylko przewiert na wylot był do gniazda sąsiada – oczywiscie kabel zasilający gniazda sąsiada leciał w ścianie od strony klienta, ale tylko do sufitu, potem niewiadomo jak dalej – dzięki mojemu miernikowi uniknąłem wiele razy nagłego zaskoczenia typu przewiercenie kabla pod napięciem, pomimo, i ż w całym mieszkaniu klienta nie poinno być prądu poza obszarem rozdzielnicy]
    – W każdym razie mam Forcher 703 :
    — posiada przydatną funkcję NVC live
    — True RMS + 6000 "counts" (zliczeń w określonym czasie, nie sprawdzałem czy w sekundę czy minutę to jest podane)
    — brzęczyk działa natychmiast, nie mam z nim żadnych problemów, że muszę trzymać choćby pół sekundy. Nawet krótkie nagłe zetknięcia słychać.
    — pomiar kondensatora: A) 250V, 100mikroF : 101,7 mikroF ; 6sekund pomiar ; B) 16V, 1500 mikroF = 7-8 sekund średnio. dokładność : wskazał 1.508 F czyli 0,53% błędu pomiarowego, w obu wypadkach zwalam też że to wina kabli i samych kondensatorków więc uznaję za w miarę dokładny pozmiar pojemności "w granicach +/-1%"
    — rezystancja przykładowego opornika – nie mam pod ręką żadnego akurat, a nie będę wylutowywać na test z działających sprzętów
    — pomiar napięcia stałego : losowe baterie 1.5V -> pomiar max 1.5sekundy, wartość każdego pomiaru nie wacha się, 3 pomiary pod rząd tej samej baterii dają dokładnie ten sam wynik, więc uznaję ok. NIE mam żadnej baterii 1.5V / 4.5V / 9V pod ręką "nowej/nieużywanej", ale z portu usb z kompa wskazuje 5V +/-0.05V się czasem wacha – to chyba jednak normalne przy zasilaczu komputerowym, że nie daje stale tego samego napięcia, tylko minimalnie drobne różnice są
    — pomiar napięcia przemiennego : gniazdko ~220-240V – na wieczór zwykle w okolicach 237~239V, za dnia naięcie potrafi spaść nawet o 8-10V, i tak stać na 226-234V średnio, zależy od dnia i godziny pomiaru [zapewne od obciążenia w mieszkaniu też w niewielkim stopniu]
    — częstotliwość : w gniazdku jeden pomiar robiłem narazie z ciekawości i wskazał w okolicy ~50.1 Hz [minimalnie wachał się +/-0.2 Hz co jakiś czas. zapewne z winy sieci, a nie samego miernika.

    Najbardziej cenię sobie w tym mierniku szybkie sprawdzenie czy w śnianie , gdzie muszę dziurę wywiercić, płynie prąd jakimś ukrytym tam kablem, czy nie [działa bezprzewodowe wykrywanie fazy do 2-3cm około więc do głębokości standardowych rowków na kable w ścianach zdaje jak narazie egzamin, choć czasem przydaje się też miernik bardziej profesjonalny do tego celu, bosha, nie pamiętam modelu, ale należy do mojego pracodawcy, czasem go używam dodatkowo na budowlach, jak potrzeba.

    -sądzę, że Forcher 703 do zastosowań domowych byłby o niebo lepszy od tych pierwszych 3 chińskich elektronicznych które są pokazane na filmiku, choć ten jeden nawet ok, ale nie miał jednej opcji ważnej – brzęczyka. Jednak cena za Forchera, to domowych majsterkowiczów raczej by odstraszyła, no chyba że tak jak ja potrzebują w jednym urządzeniu i możliwości sprawdzenia napięcia stałego/przemiennego, i ciągłości obwodu, i fazy bezprzewodowo i przewodowo (też ma taką opcję, używam ewent zamiast neonówki ;p ) , i przy okazji inne opcje w rozsądnej cenie.. [choć teraz pewnie będzię taniej kosztować, albo drożej.. albo tyle samo wzrusza_ramionami ]

  4. Dziesięć megafaradów… ech marzenie 🙂 Elon Musk przepłynąłby ocean kajakiem by kupić takie kondensatory 🙂 a tego najtańszego multimetru to bym nie skreślał. Mam dwa takie z czego jeden już ponad ćwierć wieku temu wyprodukowany i działa 😮 tylko kuleczka od pokrętła mi w nim wyskakuje i lata wewnątrz jak w grzechotce. Z wiekiem co prawda zrobił się z niego trochę większy oszukaniec niż jego młodszy odpowiednik ale aż tak jak twój to nie ściemnia.

  5. Złuż 2 diody kolejowo np 1n4007 , spadek napięcia 0,6V + 0,6V = 1,2V i zmierz najtańszym chińskim za 10 zł w trybie omomierza ze znakiem ,,dioda,, , otrzymasz 1200 (mV) , czyli prawidłowo . Te same diody zmierz tera drogim zawodowym miernikiem z awtomatycznym przełanczem zakresów , w trybie omomierza ze znakiem ,,dioda,, , otrzymasz izolacje … , ponieważ on mierzy spadek napięcia tylko do 1000 mV i ni centa więcij . Dziwnie , ale drogie mierniki wprowadzają w błąd elektroników . 😁:)

  6. O ile pamiętam bo używałem kiedyś tego topexa to nie ma on zabezpieczonego wejścia dla pomiaru prądu czyli jeżeli zostawimy przewód pomiarowy nie tam gdzie trzeba i zaczniemy mierzyć napięcie to mamy w rękach bombę.

  7. Powiem tak, co do tego najtanszego czarnego multimetru. Mam używam juz 5 lat cały czas działa! Używany jest czesto. Parę razy go zwarłem przez to lekko zapadły się gniazda przewodów, poza tym kilka razy upadł i czasem trzeba "poprawić" pokrętło bo rzeczywiście szaleje voltomierz. Ale poza tym to POLECAM BARDZO tylko baterię zmieniać raz na rok i jest zajebioza, wiec nie pyrtyl ze wykonczyłeś ich kilka.

  8. Drogi Youtube'rze. Przy pierwszym pomiarze (tym "czarnym syfem") rozbieżność wg mnie wynikała z niepewności styku próbnik-bateria (pomimo tego, że Pan uważał, że odpowiednio dobrze trzyma). Wychodzi, że słabej jakości po prostu materiał/wykończenie sond pomiarowych. Z kolei drugi pomiar na nim pokazywał przepełnienie, bo przełącznik zakresów był nieustawiony tak, żeby odpowiednie styki wewnątrz łapały. Oczywiście ciągle to wina miernika, ale nie jego części pomiarowej.

Dodaj komentarz

Zadzwoń!