Ładowanie…

Mobilny Mechanik – Mechanika – Diagnostyka + Elektryka Samochodowa

Mobilny Mechanik Warszawa, Auta Diesel, Hybrydowe, Elektryczne, Firma nr 1 w Warszawie - Naprawiamy samochody, jachty i wszystko inne w Warszawie
Kontakt

Przekaźniki – jak i do czego je wykorzystać? Kurs elektroniki w pigułce od FORBOT [#15] »

Posiadamy 10 mobilnych mechaników w Warszawie
+ Sieć Warsztatów Samochodowych

Mobilny Elektryk
+48 570 933 114 

Zajęte dzwoń dalej! ⬇️

Mobilny Mechanik Warszawa
+48 512 149 689

Przekaźniki – najważniejsze informacje w skrócie!
🟥 Więcej w artykule: https://4bot.pl/JLfnz
➡ Kurs elektroniki na blogu: https://4bot.pl/-uSOs
➡ Zestaw do kursu elektroniki: https://4bot.pl/E1roz
➡ Nasz kurs w formie książki: https://4bot.pl/O6jaS
➡ Zamów kurs w formie e-booka: https://4bot.pl/y5NwG
➡ Forum o elektronice przyjazne dla początkujących: https://4bot.pl/PB8UO
➡ Wszystkie filmy z tej serii: https://4bot.pl/V6O2O

Mówiąc w największym skrócie – przekaźniki to elektroniczne przełączniki. Doprowadzenie zasilania do dwóch wyprowadzeń przekaźnika aktywuje wbudowany w niego elektromagnes, który przyciąga do siebie styki i umożliwia przepływ prądu między dwoma innymi wyjściami. Elementy te zazwyczaj mają formę małych prostopadłościennych kostek. Po rozebraniu przekaźnika w jego wnętrzu znajdziemy elektromagnes oraz małe styki. Rozmieszczenie i liczba styków są zależne od modelu przekaźnika. Informacje na ten temat znajdziemy oczywiście w dokumentacji technicznej, są one również bardzo często opisane skrótowo na obudowie przekaźnika.
Cewka znajdująca się w przekaźniku wchodzącym w skład naszego zestawu przystosowana jest do zasilania między innymi z 5 woltów. Na ekranie widoczny jest przykładowy symbol takiego przekaźnika i schemat jego wyprowadzeń. Litera E oznacza elektromagnes. C to common, czyli pin wspólny, NC – normally closed, czyli normalnie zamknięty – między tym stykiem a wspólnym popłynie prąd, jeśli cewka nie jest zasilana. NO oznacza normally open, czyli normalnie otwarty – ten styk będzie zwarty ze wspólnym dopiero po zasileniu elektromagnesu.

source Serwis Elektryki i Elektroniki Samochodowej, Profesjonalny serwis samochody w Warszawie Wawer. Zadzwoń do nas. Powierz samochód profesjonalistom! Uczciwość i rzetelność. Szybka realizacja. Doświadczeni mechanicy. Nowoczesny sprzęt. Usługi: przeglądy gwarancyjne, mechanika samochodowa, warsztat z serwisem samochodowym specjalizujący się w mechanice, elektryce i elektronice samochodowej. Mechanik samochodowy w Warszawie.

Naprawa elektryki / elektroniki samochodowej. Oferujemy: naprawę / odbudowę samochodowej instalacji elektrycznej w samochodach w Warszawie. Serwisy samochodowe Serwis Elektroniki zajmują się elektroniką i elektryką samochodową. Dobry Auto Elektryk w Twojej okolicy.

Mobilną naprawę elektryki samochodowej w Warszawie świadczą serwisy naszych mechaników w Warszawie. Warsztat Samochodowy, Naprawy z dojazdem we wskazane miejsce, czyli tzw. Mobilny Auto Serwis, Mechanika Samochodowa, Elektryka Samochodowa. Oferujemy komputerową diagnostykę silnika oraz naprawy z zakresu elektroniki, elektromechaniki i elektryki samochodowej w Warszawie. Warsztat z serwisem samochodowym specjalizujący się w mechanice, elektryce i elektronice samochodowej. Mechanik samochodowy z dojazdem w stolicy Polski.

Posiadamy 10 mobilnych mechaników w Warszawie
+ Sieć Warsztatów Samochodowych

Mobilny Elektryk
+48 570 933 114 

Zajęte dzwoń dalej! ⬇️

Mobilny Mechanik Warszawa
+48 512 149 689

6 thoughts on “Przekaźniki – jak i do czego je wykorzystać? Kurs elektroniki w pigułce od FORBOT [#15] »

  1. Bardzo fajny materiał ale.. No właśnie co z 230V? Fajnie by było posłuchać od podstaw jak się do tego zabrać jak dobrać przekaźnik jakie zabezpieczenie zastosować. Brakuje tej możliwości kiedy uc napięciem 5v załączy np grzałkę w domowej wytrawiarce 😉 może jednak uda się taki materiał przygotować? 🙂

Dodaj komentarz

Zadzwoń!