Ładowanie…

Mobilny Mechanik – Mechanika – Diagnostyka + Elektryka Samochodowa

Mobilny Mechanik Warszawa, Auta Diesel, Hybrydowe, Elektryczne, Firma nr 1 w Warszawie - Naprawiamy samochody, jachty i wszystko inne w Warszawie
Kontakt

Uszkodzony zamek drzwi Opel – diagnostyka instalacji

Posiadamy 10 mobilnych mechaników w Warszawie
+ Sieć Warsztatów Samochodowych

Mobilny Elektryk
+48 570 933 114 

Zajęte dzwoń dalej! ⬇️

Mobilny Mechanik Warszawa
+48 512 149 689Zobacz, jak sprawdzić instalację elektryczna do wtyczki zamka w drzwiach.
Tutaj zobacz, jak wymienić uszkodzony zamek: https://www.youtube.com/watch?v=5gTD7ZqmXis

Przewód czarno czerwony – otwieranie drzwi 12V
Przewód czarno niebieski – ryglowanie drzwi 12V
Przewód czarno żółty – zamykanie i ryglowanie drzwi 12V

Napięcie pojawia się na sekundę na przewodach, gdy naciskamy przycisk na pilocie. Napięcie na wtyczkę jest przekazywane ze sterownika centralnego zamka, który znajduje się przy nogach pasażera z przodu, za plastikową zaślepką.

Żeby dostać się do sterownika centralnego zamka, wystarczy zdjąć z plastiku zaślepkę okrągła, odkręcić śrubę i plastik możemy wyrwać delikatnie, by dostać się do sterownika.

Mam nadzieję, że mój film się Tobie przydał. Na kanale znajdziesz dużo poradników o samochodzie Opel Astra G II i nie tylko.

————–

Black-red wire – door opening 12V
Black-blue wire – 12V door locking
Black and yellow wire – closing and locking the 12V door

The voltage appears on the wires for a second when you press the button on the remote control. The plug voltage is transmitted from the central locking controller, which is located at the front passenger’s legs behind the plastic plug.

To get to the central locking controller, simply remove the round plug from the plastic, unscrew the screw and the plastic can be pulled out gently to get to the controller.

I hope you found my film useful. On the channel you will find a lot of guides about the Opel Astra G II and more.
——————
#Elektryka #Elektryczność #12V #JakPodłączyć #Poradnik #ElektrykaPrądNieTyka #PoradnikElektryczny #Elektro #Manual #Tutorial
———
#OpelAstraG #OpelAstra #AstraG #Opel #Vauxhall #Astra #Motoryzacja #Auto #Poradnik #Manual #Tutorial #Instrukcja #NaprawSam #SamNaprawiam #DIY #DoItYourself #ZróbToSam #ForumWiedzy #JakNaprawić #JakWymienić #Wymiana #Naprawa

#ForumWiedzy #Informacja #YouTube

#Opel #Astra #AstraG #Ecotec #16v #ZróbToSam #OpelAstraG

source Serwis Elektryki i Elektroniki Samochodowej, Profesjonalny serwis samochody w Warszawie Wawer. Zadzwoń do nas. Powierz samochód profesjonalistom! Uczciwość i rzetelność. Szybka realizacja. Doświadczeni mechanicy. Nowoczesny sprzęt. Usługi: przeglądy gwarancyjne, mechanika samochodowa, warsztat z serwisem samochodowym specjalizujący się w mechanice, elektryce i elektronice samochodowej. Mechanik samochodowy w Warszawie.

Naprawa elektryki / elektroniki samochodowej. Oferujemy: naprawę / odbudowę samochodowej instalacji elektrycznej w samochodach w Warszawie. Serwisy samochodowe Serwis Elektroniki zajmują się elektroniką i elektryką samochodową. Dobry Auto Elektryk w Twojej okolicy. Układy elektryczne – montaż i naprawa. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu elektryk samochodowy Warszawa.

Mobilną naprawę elektryki samochodowej w Warszawie świadczą serwisy naszych mechaników w Warszawie. Warsztat Samochodowy, Naprawy z dojazdem we wskazane miejsce, czyli tzw. Mobilny Auto Serwis, Mechanika Samochodowa, Elektryka Samochodowa. Oferujemy komputerową diagnostykę silnika oraz naprawy z zakresu elektroniki, elektromechaniki i elektryki samochodowej w Warszawie. Warsztat z serwisem samochodowym specjalizujący się w mechanice, elektryce i elektronice samochodowej. Mechanik samochodowy z dojazdem w stolicy Polski.

Elektryka samochodowa w Warszawie tylko u nas! PODEJMUJEMY SIĘ CIĘŻKICH PRZYPADKÓW. Nasz serwis samochodowy dysponuje nowoczesnymi urządzeniami diagnostycznymi.

Posiadamy 10 mobilnych mechaników w Warszawie
+ Sieć Warsztatów Samochodowych

Mobilny Elektryk
+48 570 933 114 

Zajęte dzwoń dalej! ⬇️

Mobilny Mechanik Warszawa
+48 512 149 689

26 thoughts on “Uszkodzony zamek drzwi Opel – diagnostyka instalacji

 1. Wymiana zamka nie przyniesie długo trwałego efektu, ponieważ w tych zamkach z biegiem czasu zużywa się mikrostyk sterujący silniczkiem który w sklepie elektrycznym/elektronicznym kosztuję +/- 5 zł (plus lutownica jeśli nie mamy), wymiana tego elementu na nowy rozwiązuje problem na lata. Ps. Trzeba wziąć mikrostyk na wzór, są różne rozmiary.

 2. Witam
  Mam w swojej astrze centralkę z kluczyka. Nie otwiera mi wszystkich drzwi gdy obracam kluczem w drzwiach od kierowcy. W czym może być problem? Padnięty zamek sterujący ? Czy być może moduł sterujący? W jaki sposób da się to zweryfikować ?

 3. Witam wszystkich mam jedno pytanie czy zamiast tej kontrolki mogę zasilanie sprawdzić multimetrem a jeżeli tak to jak to zrobić jeszcze nigdy nie pracowałem z multimetrem więc niewiem na co przełączyć i którą końcówke włożyć dzięki za pomoc

 4. Ja w scenicu 1999r nie mogę otworzyć drzwi od kierowcy z zewnątrz. Rozebrałem tapicerkę i gdy pociągam za klamkę to ten drut się porusza w dół ale dziw się nie otwierają. Dzis spróbuje zdemontować zamek może ten drut wyskoczył z prowadnicy. Macie jakieś rady? bo nigdzie nie mogę znaleźć jak to naprawić samemu.

 5. Bardzo przydatny filmik
  Dzięki niemu naprawiłem centralny zamek w drzwiach prawych tył Opel Corsa C
  W tej wtyczce jeden pin nie miał napięcia więc rozebrałem wtyczkę wcześniej która znajduje się między drzwiami a karoserią
  W tej spiralnej gumie są trzy kable i dwa z nich były całkowicie przerwane
  Po ich zlutowaniu znów wszystko działa jak powinno Pozdrawiam

 6. Najlepsze auta produkowano do 2000 roku , jak się kupi niezajeżdżony egzemplarz i auto ma służyć a nie zadawać szpanu to nie ma lepszych samochodów. Podstawowe wyposażenie jest , czyli wtrysk ABS i katalizator , potrafi też być klima. Mam Octavię 98 i nie mogę jej zajeździć , po prostu jest taka trwała.

 7. A co w przypadku kiedy ten zamek nie dziala ale drzwi są zamkniete? Mechanik otworzył tapicerkę i zanim naprawil drzwi to je zatrzasnal i mam teraz problem. Idzie drzwi otworzyć jakoś awaryjnie?

 8. A może zrób filmik jak będziesz wymieniał zamek i składał tą tapicerkę to też jest ciekawe , wiem bo jak pierwszy raz to rozbierałem to miałem mały problem jak się do tego zabrać Pozdrawiam

 9. Dzięki za poradę. Przyda się. Tylko dlaczego wybrałeś takie miejsce do działań? Ja z pewnością pogubiłbym część wkrętów,, muszę mieć garaż i rozłożoną folię 😀

Dodaj komentarz

Zadzwoń!