Ładowanie…

Mobilny Mechanik – Mechanika – Diagnostyka + Elektryka Samochodowa

Mobilny Mechanik Warszawa, Auta Diesel, Hybrydowe, Elektryczne, Firma nr 1 w Warszawie - Naprawiamy samochody, jachty i wszystko inne w Warszawie
Kontakt

Warsztat początkującego elektronika, wyposażenie – LabFun

Posiadamy 10 mobilnych mechaników w Warszawie
+ Sieć Warsztatów Samochodowych

Mobilny Elektryk
+48 570 933 114 

Zajęte dzwoń dalej! ⬇️

Mobilny Mechanik Warszawa
+48 512 149 689

Jak rozpocząć przygodę z elektroniką, w co na początek wyposażyć warsztat elektronika / radioamatora.

Facebook: https://www.facebook.com/LabFun-968818266487115/

source Serwis Elektryki i Elektroniki Samochodowej, Profesjonalny serwis samochody w Warszawie Wawer. Zadzwoń do nas. Powierz samochód profesjonalistom! Uczciwość i rzetelność. Szybka realizacja. Doświadczeni mechanicy. Nowoczesny sprzęt. Usługi: przeglądy gwarancyjne, mechanika samochodowa, warsztat z serwisem samochodowym specjalizujący się w mechanice, elektryce i elektronice samochodowej. Mechanik samochodowy w Warszawie.

Naprawa elektryki / elektroniki samochodowej. Oferujemy: – naprawę / odbudowę samochodowej instalacji elektrycznej w samochodach w Warszawie.

Posiadamy 10 mobilnych mechaników w Warszawie
+ Sieć Warsztatów Samochodowych

Mobilny Elektryk
+48 570 933 114 

Zajęte dzwoń dalej! ⬇️

Mobilny Mechanik Warszawa
+48 512 149 689

23 thoughts on “Warsztat początkującego elektronika, wyposażenie – LabFun

  1. Co za problem wymienić wkładki topikowe w obudowie szklanej na… wkładki topikowe w obudowie ceramicznej? 😂
    Do tej pory (od ponad 30 lat) z tymi szklanymi nie miałem żadnych problemów (szklana rurka nigdy nie pękła, nawet w tych 10A).

  2. Moja przygoda z elektroniką zaczęła się tak naprawdę jak szukałem części do zabawek dziecka, którą chciałem naprawić. Na jednej ze stron trafiłem na tyrystory https://www.micros.com.pl/tyrystory/ . Zaskoczyło mnie to bo nie wiedziałem co to jest. Po tym zacząłem szukać jak można to wykorzystać no i się zaczęło. Teraz naprawiam nie tylko zabawki, ale sam tworze jakieś małe układziki. Oczywiście wszystko na poziomie hobby. Pozdrawiam

  3. Osobiście uważam żeby "Młody" stażem posiadał miernik ręcznie przełączanymi zakresami, spalenie kilku mierników nauczy go wpierw myśleć zanim zacznie coś robić.
    Mierniki z auto zakresami wyrobią w młodym tylko małpie odruchy (czytaj: bez wnioskowy rodzaj "myślenia" -> bez przemyślenia jakiej wartości się spodziewać oporu lub napięcia), a jeszcze bardziej "zgłupieje" jak otrzyma do ręki multimetr analogowy – gdzie przed odczytem trzeba jeszcze wyliczyć stałą miernika. Co innego jak się pracuje zawodowo na "Akord" i rozliczanym się jest z roboczo-godzin, a każda zaoszczędzona sekunda podczas pomiarów jest na wagę złota. Co innego jak do tematu podchodzi się od strony Hobbistycznej, gdzie czas nas nie goni, a "dłubanie" lutownicą po płytce PCB tylko nas uspokaja.

  4. LabFun wie pan co ja swoje 23lata pracy z elektroniką mam za sobą i praktykowanie już mi nie potrzebne dla mnie liczy się tylko dobrze wykonana robota ja swoje komputery PC oraz ROUTERY ITP ITD to ja robię to na co dzień i tyle

  5. dyskusyjne zaczynanie od takiego zasilacza warsztatowego. Z miernikami- jeszcze bardziej. Kupujmy najtańszy i dokupmy solidniejsze kable, bo to z nimi problemy … Lutownice- następne kontrowersje. Cyna do lutowania- nie zauważyłem zachęty do stopu z ołowiem, dużo łatwiejszego w lutowaniu(temp). Potem .. eee, znudziło mi się wyliczanie.

  6. Jako elektronik to powiem tak. Miernik na początek to polecam coś od unit'a(np. Nowy 33c posiada niezłe zabezpieczenia). Nie polecam kupować lutownic podłączanych bezpośrednio do gniazdka, bo jak za przeproszeniem pierdolnie to różnie się to może skończyć. Polecam kupić stacje lutownicza ponieważ posiada separację galwaniczną. Zasilacz można zrobić samemu z starego atx'a. Przy tym posiada podstawowe napięcia które są najczęściej potrzebne. Podstawową regulacje napięcia można zrobić na lm350. Podsumowując: Zasilacz zrób sam, kup porządny multimetr i stacje lutowniczą.

  7. Boję się tego w lutownicach kolbowych tych włączonych bezpośrednio do gniazdka (w tych tańszych bo w końcu mówimy o początkujących niski budżet i te sprawy) że tak jak to się zdarzyło u mojego wujka włączył i po 15 minutach spaliła się grzałka napięcie poszło na kolbę i nie mało o tragedię dlatego chyba lepsza ta transformatorówka tam można sobie grot wyginać jak sie chcę i do tego napięcie raczej nie przejdzie na kolbę bo transformator jest więc już sam niewiem.

  8. CZEKAŁEM NA TAKĄ SERIE BO RADIOTECHNIKA I ELEKTRONIKA TO TO CZYM SIĘ INTERESUJĘ I JESTEM WŁAŚNIE MŁODZIUTKIM POCZĄTKUJĄCYM W TYCH TEMATACH I DZIĘKI TOBIE BĘDĘ WIEDZIAŁ DUŻO WIĘCEJ DZIĘKI 🙂

  9. Może banał Ale chciałbym zobaczyć jak się czyści zalany pilot do tv, może banał Ale kilka razy w życiu miałem z tym problem, druga sprawa czy można naprawić zerwane słuchawki ? Jeśli umiesz pokaż jak to zrobić, fajny film I czekam na więcej

  10. 3 ręka może i spoko, ale lepiej jest wziąć sobie chwyt specjalny do płytek-mam i rewelacja, multimetr na początek polecam taki ale z firmy unit, warto wspomnieć by nie używać kabli oryginalnych które dodają do tych zasilaczy/multimetrów-straszne spadki napięć, przekłamania pomiarów-warto zrobić swoje kable. Następne odcinki sugeruję omówić budowę elementów jak wyglądają-obudowy jaką pełnią funkcję charakterystyczne parametry jak się uszkadzają i jak objawia się uszkodzenie na multimetrze lub testerze każdy element na jeden odcinek: kondensator, rezystor, warystror, dioda (wszystkie rodzaje), tranzystor, bezpiecznik. też przymierzam sie swoją droga do założenia tego rodzaju kanału bo nie mogę słuchać bzdur od klientów którzy usłyszeli od innych elektroników npo że nie da sie że nie naprawi sie bo nie ma schematu bo coś tam bo coś tam, chce obalać takie mity.
    pozdrawiam serdecznie.

Dodaj komentarz

Zadzwoń!