Ładowanie…

Mobilny Mechanik – Mechanika – Diagnostyka + Elektryka Samochodowa

Mobilny Mechanik Warszawa, Auta Diesel, Hybrydowe, Elektryczne, Firma nr 1 w Warszawie - Naprawiamy samochody, jachty i wszystko inne w Warszawie
Kontakt

Wszystko o taśmach LED – jaki zasilacz do listwy LED, jak łączyć, jak instalować oświetlenie LED?

Posiadamy 10 mobilnych mechaników w Warszawie
+ Sieć Warsztatów Samochodowych

Mobilny Elektryk
+48 570 933 114 

Zajęte dzwoń dalej! ⬇️

Mobilny Mechanik Warszawa
+48 512 149 689Taśmy LED z Chin: http://bit.ly/3351H3C

Jaki zasilacz do taśmy LED? Jak podłączyć taśmę LED? Jak zainstalować taśmę LED? Czy większy prąd uszkodzi taśmę LED? Do jakiego napięcia będzie działała taśma LED? Ile lat będzie świeciła taśma LED?

Na te pytanie postaram się odpowiedzieć w tym materiale.

REKOMENDACJE ZAKUPOWE: https://testhub.pl/rekomendacje

Strona: http://testhub.pl

Facebook: http://www.facebook.com/TestHubPL
Twitter: https://twitter.com/TestHubPL

Mój drugi kanał: https://www.youtube.com/user/MocnyVlog

Zapraszam do komentowania i subskrybowania.

source Serwis Elektryki i Elektroniki Samochodowej, Profesjonalny serwis samochody w Warszawie Wawer. Zadzwoń do nas. Powierz samochód profesjonalistom! Uczciwość i rzetelność. Szybka realizacja. Doświadczeni mechanicy. Nowoczesny sprzęt. Usługi: przeglądy gwarancyjne, mechanika samochodowa, warsztat z serwisem samochodowym specjalizujący się w mechanice, elektryce i elektronice samochodowej. Mechanik samochodowy w Warszawie.

Naprawa elektryki / elektroniki samochodowej. Oferujemy: naprawę / odbudowę samochodowej instalacji elektrycznej w samochodach w Warszawie. Serwisy samochodowe Serwis Elektroniki zajmują się elektroniką i elektryką samochodową. Dobry Auto Elektryk w Twojej okolicy. Układy elektryczne – montaż i naprawa. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu elektryk samochodowy Warszawa.

Mobilną naprawę elektryki samochodowej w Warszawie świadczą serwisy naszych mechaników w Warszawie. Warsztat Samochodowy, Naprawy z dojazdem we wskazane miejsce, czyli tzw. Mobilny Auto Serwis, Mechanika Samochodowa, Elektryka Samochodowa. Oferujemy komputerową diagnostykę silnika oraz naprawy z zakresu elektroniki, elektromechaniki i elektryki samochodowej w Warszawie. Warsztat z serwisem samochodowym specjalizujący się w mechanice, elektryce i elektronice samochodowej. Mechanik samochodowy z dojazdem w stolicy Polski.

Elektryka samochodowa w Warszawie tylko u nas! PODEJMUJEMY SIĘ CIĘŻKICH PRZYPADKÓW. Nasz serwis samochodowy dysponuje nowoczesnymi urządzeniami diagnostycznymi.

Posiadamy 10 mobilnych mechaników w Warszawie
+ Sieć Warsztatów Samochodowych

Mobilny Elektryk
+48 570 933 114 

Zajęte dzwoń dalej! ⬇️

Mobilny Mechanik Warszawa
+48 512 149 689

50 thoughts on “Wszystko o taśmach LED – jaki zasilacz do listwy LED, jak łączyć, jak instalować oświetlenie LED?

 1. 12:30 czyli jak mam 2 rolki po 5 metrów, to nie zalecasz ich lutować ze sobą, ale nie powiedziałeś co w takim razie zrobić. Chyba, że czegoś nie zrozumiałem. To jak połączyć dwie rolki po 5 metrów?

 2. A pytanie mam akumulator agm 12V14Ah jak bym chciał podłączyć listwę led tych gęstych około 5 m czy ledy będą świecić czy się spalą czy coś jeszcze potrzebuje by ledy zabezpieczyć przed przepaleniem. Drugie pytanie czy ktoś próbował ile czasu taka listwa świeci na akumulatorze akumulator ładuje panelem solarnym 20 W.

 3. Witam. Mam dwa techniczne ptytania.
  1. Czy jeśli podłącze niezależne dwa paski led np. po 1 metrze daleko od zasilacza łącząc taśmy z zasilaczem za pomocą kabla dwużyłowego niskonapięciowego to czy sama długość tego kabla ma znaczenie? Przykładowo jedna taśma będzie miała 6m kabla a druga 1 metr czy to ma jakieś znaczenie techniczne?
  2. Czy jeśli dwie taśmy z powyższego przykładu chciałbym mieć na dwa osobne przełączniczki O/I to czy musze to podłączyć pod dwa osobne zasilacze czy można pod jeden 🙂 ?
  Pozdrawiam

 4. No dobrze, ale w jaki sposób sprawdzić ile moja taśma led potrzebuje ? Biorąc pod uwagę że nie mam takiego urządzonka pomiarowego jak ty szafa.
  Mam tylko zwykły multimetr tylko wtedy żaden prąd przez niego i ledy nie płynie więc… ? Może mi to ktoś wyjaśnić ?

 5. Biedacki opis faktycznie dla początkujących zero informacji o rodzajach diod o możliwości sterowania sterownikami no i integracji ze sprzętem typu Audio TV Video itp. Jak człowiek się tak zagłębi to głowa mała.

 6. Świetnie podana wiedza, mam pytanie, w jaki sposób najlepiej przymocować takie taśmy LED do podsufitki w samochodzie? Będzie się trzymać na taśmie dwustronnej czy jakoś inaczej trzeba to zrobić?

 7. Witam. Proszę o wyjasnienie od czego zależy migotanie żarówek LED (migotanie które widać gdy zbliżymy blisko do żarówki np. aparat z telefonu)? czy taśmy LED również migoczą czy zależy to od rodzaju zasilania?

 8. Wyliczenie jest proste ma 1 metr to około 5 W. Jeżeli 5 m to około 25 w zasilacz. Ale jest tzw zapas czyli 30, a najlepiej około 35 wat. Dlatego nie ma sensu kupować zasilacza 160 W. Bo ton on zużywa prąd , a nie ledy

 9. Heh 😉 Kolega robił zabudowę stoiska targowe oblepionego ledami, miał wyliczone zasilacze. Wszystko dograne, zmontowane i Yyyyy nie ma zasilacza 😀 Przed wyjazdem dałem mu stary zasilacz serwerowy zmostkowany tak że podłącza zasilanie i się uruchamia. Całe targi na takim zasilaczu ledy leciały i stwierdził że w sumie to niepotrzebnie wydał tyle kasy na zasilacze 😀

 10. Pomimo, że to ponad rok od zamieszczenia filmu…

  Jedyne czego mi tu brakowało to temat sterowania taką listwą.
  Niestety sam mam problemy, gdzie za sterowanie – zmiana kolorów odpowiada moduł na podczerwień, co powoduje, że niektóre piloty jakich używam TV, dekoder powodują przez naciśnięcie jakiegoś klawisza np. przełączanie kanałów zmianę koloru takiej taśmy RGB. Fajnie by było usłyszeć o jakości modułów do sterowania oraz jakie są możliwe do zastosowania.

 11. Moim zdaniem zabrakło tu informacji, ze paski przy dluzszych dlugosciach powinny byc np podlaczane w dwoch miejscach albo od srodka a nie na koncach bo jak podlaczymy 10m tasmy na jednym koncu to ten drugi bedzie mial zbyt duzy spadek napiecia.

 12. 18:19 tu już może nie dla laika:
  świetnie widać na pomiarze amperomierzem, ciągłe przez kilka sekund zwiększanie się prądu przepływającego przez diody. Wywołane jest to nagrzewaniem się diod, co powoduje spadanie oporu diod. Jest to zjawisko które musi być rozważane przy projektowaniu układów z diodami i prawdopodobnie te paski diodowe mają zastosowane zasilanie uwzględniające to zjawisko.
  Jestem też przekonany że często producenci projektują układy z diodami w taki sposób żeby ulegały uszkodzeniu przez złe dopasowanie zasilacza – mam na myśli tanie "żarówki" w których przepalają się diody.

Dodaj komentarz

Zadzwoń!