Ładowanie…

Mobilny Mechanik – Mechanika – Diagnostyka + Elektryka Samochodowa

Mobilny Mechanik Warszawa, Auta Diesel, Hybrydowe, Elektryczne, Firma nr 1 w Warszawie - Naprawiamy samochody, jachty i wszystko inne w Warszawie
Kontakt

Wymiana baterii w elektrycznym autku dziecięcym.

Posiadamy 10 mobilnych mechaników w Warszawie
+ Sieć Warsztatów Samochodowych

Mobilny Elektryk
+48 570 933 114 

Zajęte dzwoń dalej! ⬇️

Mobilny Mechanik Warszawa
+48 512 149 689

TLDR: Filmik do playlisty Inne, drugie auto zaczęło mieć problemy z mocą i zasięgiem, tym razem nagrałem wymianę baterii.

Hejka.

Prosta sprawa. Dziadkowie podarowali dzieciakom dwa autka do zabawy, każdemu po ukończeniu ~1,5 roku. Autka do dzisiaj jeżdżą.

Nie dlatego, że są super jakości i jakoś cudownie wytrzymałe, tylko dlatego, że ojciec dzieci, z uporem maniaka, je reanimuje.

Lista uszkodzeń jest długa i zachwyciłaby niejeden warsztat. Wymieniane były już przełączniki, wiązki, silniki, przekładnie, całe koła, spawane były podłużnice i układy kierownicze, a także w pierwszym aucie wymieniane były już baterie.

Wtedy tego nie nagrałem, ale tym razem postanowiłem chwycić za kamerkę.

W tych autach są jedne z tańszych baterii, które po kilku latach używania po prostu padają, szczególnie jeśli ktoś aut nie chowa gdzieś w bezpieczne miejsce podczas niskich temperatur. Do tego już na początku pojemność nie jest jakoś powalająca. O ile pamiętam w przypadku tego egzemplarza wychodziło 7Ah tylko.

Mam dostęp do baterii UPS, które w przypadku serwerów trzeba wymieniać w dość rygorystycznych przedziałach czasu, tymczasem na potrzeby takich autek mają one nadal bardzo dobre parametry. W tym przypadku do autka wparowały aku 6V o pojemności 12Ah, czyli w tandemie 12V i 12Ah, a przy tym o znacznie lepszej wydajności niż poprzedni badziew.

Wymiana łatwa i przyjemna, a efekt taki, że Młody jest teraz zachwycony tym, jakiego “zrywa” ma autko. Bo zrywa ma, ponieważ te aku nie jadą w dół z napięciem jak odbiorniki zaczynają ciągnąć, tylko trzymają się względnie stabilnie i autko pęęęęędzi. 🙂

Zasadniczo przy takiej wymianie trzeba się upewnić tylko co do trzech rzeczy. Musi się zgadzać ilość voltów, dobrze żeby po wymianie było więcej amperogodzin niż było i żeby się nowe baterie lub nowa bateria zmieściły w miejsce starej i dały zamocować tak, aby nie latały luzem. W ostateczności jarzmo metalowe można zastąpić czymś innym, byle się trzymało.

I voila, autko zasuwa dalej. 🙂

Mam nadzieję, że ten filmik się komuś przyda, w polepszaniu nastroju jakiemuś dziecku. 🙂

Każdy tata powinien być bohaterem w swoim domu.

Hej.
O mnie: Zacząłem jeździć za PRL, potem przerwa, kilka lat temu wsiadłem znowu. Na YT wrzuciłem film o moto dla brata i tak się zaczęło. Jeżdżę po Poznaniu codziennie. Minimum 14 km, czasami nawet kilkaset. Cały rok. Poza tym dłubię też w akwariach i terrariach oraz ogólnie przy domu. I czasem biegam z replikami ASG. Ogólnie… mam zróżnicowane hobby.

Moje inne filmy:
Yamaha FZS 600 – https://www.youtube.com/playlist?list=PLVmd07-DtEAsnbDluu_vZBJtOAUkSH3Ul

Akwarystyka – https://www.youtube.com/playlist?list=PLVmd07-DtEAt1RvPp3w3X_Cy4WFPy3wYx

Info o moto:
http://www.scigacz.pl/Yamaha,FZS,600,Fazer,model,1999,dane,techniczne,12851,im.html

http://www.scigacz.pl/Yamaha,FZS,600,Fazer,1998,2003,605.html

http://www.scigacz.pl/Uzywane,Yamahy,R6,vs,Thundercat,vs,Fazer,1403.html

http://en.wikipedia.org/wiki/Yamaha_FZS600_Fazer

http://youtu.be/V2-RDewQZ7M

https://youtu.be/-_OA2vHATpk

source Serwis Elektryki i Elektroniki Samochodowej, Profesjonalny serwis samochody w Warszawie Wawer. Zadzwoń do nas. Powierz samochód profesjonalistom! Uczciwość i rzetelność. Szybka realizacja. Doświadczeni mechanicy. Nowoczesny sprzęt. Usługi: przeglądy gwarancyjne, mechanika samochodowa, warsztat z serwisem samochodowym specjalizujący się w mechanice, elektryce i elektronice samochodowej. Mechanik samochodowy w Warszawie.

Naprawa elektryki / elektroniki samochodowej. Oferujemy: naprawę / odbudowę samochodowej instalacji elektrycznej w samochodach w Warszawie. Serwisy samochodowe Serwis Elektroniki zajmują się elektroniką i elektryką samochodową. Dobry Auto Elektryk w Twojej okolicy. Układy elektryczne – montaż i naprawa. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu elektryk samochodowy Warszawa.

Mobilną naprawę elektryki samochodowej w Warszawie świadczą serwisy naszych mechaników w Warszawie. Warsztat Samochodowy, Naprawy z dojazdem we wskazane miejsce, czyli tzw. Mobilny Auto Serwis, Mechanika Samochodowa, Elektryka Samochodowa. Oferujemy komputerową diagnostykę silnika oraz naprawy z zakresu elektroniki, elektromechaniki i elektryki samochodowej w Warszawie. Warsztat z serwisem samochodowym specjalizujący się w mechanice, elektryce i elektronice samochodowej. Mechanik samochodowy z dojazdem w stolicy Polski.

Elektryka samochodowa w Warszawie tylko u nas! PODEJMUJEMY SIĘ CIĘŻKICH PRZYPADKÓW. Nasz serwis samochodowy dysponuje nowoczesnymi urządzeniami diagnostycznymi.

Posiadamy 10 mobilnych mechaników w Warszawie
+ Sieć Warsztatów Samochodowych

Mobilny Elektryk
+48 570 933 114 

Zajęte dzwoń dalej! ⬇️

Mobilny Mechanik Warszawa
+48 512 149 689

13 thoughts on “Wymiana baterii w elektrycznym autku dziecięcym.

  1. Dostałem takie autko z uszkodzonym akumulatorem, i elektroniką. Przerobiłem na ogniwa li-po od modelu zdalnie sterowanego (bardzo mocne ogniwa 350A prądu szczytowego) i autko jest bardzo mocne staje dęba. Plusem jest też to, że akurat mam 2 szt takich akumulatorów i można je łatwo wymieniać. Ładowanie ogniwa ok. 1h z pustej do pełnej co wystarcza na przejechanie 5 kilometrów ciągiem.

  2. Witam. Zauważyłem że u Pana akumulator również był przylutowany u mnie jest tak samo. I moje pytanie brzmi czy da się to odłączyć żeby wymienić ten akumulator bez uszkodzenia tego

  3. Myślisz że można by było połączyć szeregowo 10 akumulatorków AA 1,2V uzyskując łączne napięcie 12V ? + Dopiąć drugi taki układ równolegle co dałoby np. pojemność 20X 2000 mAh = 40 Ah ?

Dodaj komentarz

Zadzwoń!