Loading…

Mechanik do Elektroniki i Elektryki Pojazdów

Elektryk i Elektromechanik w Warszawie
Kontakt do Elektryka

Złodziej prądu. Metoda na Bezpiecznik. Pobór prądu w samochodzie na postoju.

Posiadamy 10 mobilnych mechaników w Warszawie
+ Sieć Warsztatów Samochodowych

Mobilny Elektryk
+48 570 933 114 

Zajęte dzwoń dalej! ⬇️

Mobilny Mechanik Warszawa
+48 512 149 689W tym odcinku pokażemy Wam jak zmierzyć pobór prądu instalacji samochodu na postoju za pomocą amperomierza cęgowego oraz zwykłego multimetru wpiętego w szereg do akumulatora.
Często problemy z rozładowanym akumulatorem nie dotyczą problemów z ładowaniem czy alternatorem a tak zwanych lewych poborów prądu które w perspektywie czasu potrafią wyssać z akumulatora ładunek, powodując problemy z odpalaniem/uruchamianiem silnika po dłuższym postoju np. kilku dniach czy długim weekendzie a nawet pojedynczej nocy.

Tabela przeliczeniowa: https://www.powerprobe.com/fuse-voltage-drop-charts
Film Tadka o bezpiecznikach: https://www.youtube.com/watch?v=xvYjmIcxai0

Zapraszam i pozdrawiam
Robert Mazurek
@mrAkumulator

Wsparcie dla @mrAkumulator: https://patronite.pl/mrAkumulator

Świat Akumulatorów
Szczecin ul. Gryfińska 106 609-302-803 Mieszko
Szczecin ul. Santocka 42 609-309-969 Waldek
Mobilny Serwis Akumulatorów 505-135-136 Marcin

Sklep internetowy: https://www.e-moto.pl/
Sklep Internetowy: http://sklep.akubiz.biz/
Instagram: https://www.instagram.com/mrakumulator/
Facebook: https://www.facebook.com/mrAkumulator/

#ŚwiatAkumulatorów #PoboryPrądu #JakZmierzyć

source Serwis Elektryki i Elektroniki Samochodowej, Profesjonalny serwis samochody w Warszawie Wawer. Zadzwoń do nas. Powierz samochód profesjonalistom! Uczciwość i rzetelność. Szybka realizacja. Doświadczeni mechanicy. Nowoczesny sprzęt. Usługi: przeglądy gwarancyjne, mechanika samochodowa, warsztat z serwisem samochodowym specjalizujący się w mechanice, elektryce i elektronice samochodowej. Mechanik samochodowy w Warszawie.

Naprawa elektryki / elektroniki samochodowej. Oferujemy: naprawę / odbudowę samochodowej instalacji elektrycznej w samochodach w Warszawie. Serwisy samochodowe Serwis Elektroniki zajmują się elektroniką i elektryką samochodową. Dobry Auto Elektryk w Twojej okolicy. Układy elektryczne – montaż i naprawa. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu elektryk samochodowy Warszawa.

Mobilną naprawę elektryki samochodowej w Warszawie świadczą serwisy naszych mechaników w Warszawie. Warsztat Samochodowy, Naprawy z dojazdem we wskazane miejsce, czyli tzw. Mobilny Auto Serwis, Mechanika Samochodowa, Elektryka Samochodowa. Oferujemy komputerową diagnostykę silnika oraz naprawy z zakresu elektroniki, elektromechaniki i elektryki samochodowej w Warszawie. Warsztat z serwisem samochodowym specjalizujący się w mechanice, elektryce i elektronice samochodowej. Mechanik samochodowy z dojazdem w stolicy Polski.

Elektryka samochodowa w Warszawie tylko u nas! PODEJMUJEMY SIĘ CIĘŻKICH PRZYPADKÓW. Nasz serwis samochodowy dysponuje nowoczesnymi urządzeniami diagnostycznymi.

Posiadamy 10 mobilnych mechaników w Warszawie
+ Sieć Warsztatów Samochodowych

Mobilny Elektryk
+48 570 933 114 

Zajęte dzwoń dalej! ⬇️

Mobilny Mechanik Warszawa
+48 512 149 689

31 thoughts on “Złodziej prądu. Metoda na Bezpiecznik. Pobór prądu w samochodzie na postoju.

 1. Prawdziwy pomiar po zdjęciu klemy i prąd przez multimetr. Mój multimetr ma 20A zabezpieczone bezpiecznikiem. Można podłączyć miernik bez utraty napięcia. Gorzej jak jeden bezpiecznik odpowiada za kilka odbiorników, co w nowoczesnych samochodach staje się normą.

 2. Witam jeżeli mierze cęgami minus i pokazuje mi około 7-10mA poboru a jak łapie plus to wywala mi około 50-60mA to jak mam to rozumieć bo się pogubiłem. Pacjent to Motocykl 😉

 3. Chyba coś się nie zgadza w 2:21 w temacie kierunku przepływu prądu. Na schematach ideowych zaznacza się kierunek prądu od plusa do minusa. Jest to zaszłość historyczna wynikająca z założeń umownych gdy jeszcze ludzkość nie znała jak wygląda przepływ ładunków elektrycznych. Jednak w praktyce wiadomo, że tego typu przewodnikach z którymi tutaj mamy do czynienia, elementarnym ładunkiem jest elektron. A jak wiadomo elektron jest naładowany ujemnie. Stąd logiczny wniosek, że ładunki poruszają się od bieguna ujemnego do dodatniego. Ta więc kierunek prądu tutaj jest od minusa do plusa. Przy okazji wyjaśnia, to dlaczego odłamy zawsze biegun ujemny (minus).

 4. Witam, coś kradnie mi prąd i nowy aku się rozwala.
  Każdy bezpiecznik wyciągałem i miernikiem sprawdzalem.

  Jest duży pobór z bezpiecznika 14 i 42 i maly z 38

  14- oświetlenie wnętrza, centralne blokowanie dzwi – pobór 0,38

  42- Radioodbiornik, a tu od 0,99 i spada, po dlugim czasie utrzymuje się na 0,20

  38 – oświetlenie bagażnika, centralne blokowanie dzwi, blokowanie pokrywy wlewu paliwa jest 0,01 wacha się do 0,02

  Mial ktoś takie akcje, gdzie szukać przyczyny kąkretnie?

 5. Witam, czy ten sposób z miernikiem i takim pomiarem bezpieczników sprawdzi się w ford c max który po naładowanym do ful akumulatorze zdycha na postoju po 3-4 dniach?, pomóżcie. Pozdrawiam. Darek- oczywiście filmik super. i jaki ubytek prądu jest dopuszczalny.

 6. Przy pomiarze poboru prądu niektórzy mówią żeby zamykać drzwi na klucz. Z doświadczenia wiem, że zamknięcie drzwi na klucz nie ma wpływu na pomiar. Jakie jest Twoje zdanie?

 7. jeszcze jedno ,naukowcy odpowiedzcie na takie pytanie jakie podzespoly lub czesci auta sa pod napieciem lub pobieraja prad nawet po wyjeciu kluczyka ze stacyjki i zamknieciu auta mowa jest o pominieciu np alarmu ,lub inna podpowiedz jakie podzespoly w aucie sa podlaczone bezposrednio do akumulatora

 8. kolejny naukowiec ktory nie znalazl podsespolu czy urzadzenia w tym aucie ktore jest zepsute ,jaka jest odpowiedz na pytanie co kradnie prad na postoju w stanie soczynku po zamknieciu auta prad jaka czesc lub podzespol rozrusznik alternator alarm takiego auta co kradnie ,wy nie rozumoecie przyczyny takiej awari pokazywanie tego ile jest napiecia lub jaki jest pobor pradu nie ma nic wspolnego z uszkodzonym elementem czy podzespolem ,

 9. Ps. Aku nie trzeba całkiem rozłączać co niespowodune resetu kompa, radia itp. Wystarczy zrobic 2 mostki. Jeden od słupka do końcówki miernika i jeden z klemy do drugiej końcówkj miernika. Następnie zdjąć klemę. Jeśli zrobimy to odpowiednio wcześniej to unikniemy oczekjwania na wygaszenie elektroniki w aucie i resetu.

 10. A już wiemy gdzie wszystko ginie🤔…jak by tak Pan Tytus podłączył pod te urządzenia naszch polityków wiedzieli byśmy gdzie wszystko ginie i kto wziął w łape i gdzie schował 🤑😆

Dodaj komentarz

Zadzwoń!