Ładowanie…

Mobilny Mechanik – Mechanika – Diagnostyka + Elektryka Samochodowa

Mobilny Mechanik Warszawa, Auta Diesel, Hybrydowe, Elektryczne, Firma nr 1 w Warszawie - Naprawiamy samochody, jachty i wszystko inne w Warszawie
Kontakt

Mini koparka JCB naprawa, cięcie plazmą, spawanie tig.

Posiadamy 10 mobilnych mechaników w Warszawie
+ Sieć Warsztatów Samochodowych

Mobilny Elektryk
+48 570 933 114 

Zajęte dzwoń dalej! ⬇️

Mobilny Mechanik Warszawa
+48 512 149 689Kontakt: lucjantopidrut@gmail.com

Praktyczne wykorzystanie przecinarki plazmowej i spawarki tig DC do naprawy minikoparki JCB. Koparka w ramieniu straciła tuleję wraz z kawałkiem blachy trzeba było odtworzyć ten brakujący fragment.

Do cięcia użyłem przecinarki plazmowej jednofazowej o prądzie maksymalnym 40 amperów. Przecinarka jest wyposarzona w palnik Trafimet S45 który ma system zapalania łuku z cofającą się elektrodą. Moja sztuka jest uszkodzona bo nie pali się łuk pilotujący i trzeba odpalać blisko materiału a zbyt wolne cięcie powoduje zerwanie łuku. Nie mniej jednak nawet w takim stanie da się nią w miarę poprawnie pracować.

https://www.ceneo.pl/2394704#cid=36311&crid=316274&pid=21026 – Link afiliacyjny do przecinarki plazmowej takiej jak na filmie – trzeba patrzeć i pytać sprzedawce czy przecinarka jest wyposażona w palnik Trafimet jest on znacznie lepszy niż chińskie. Moja przecinarka plazmowa ma 10 lat i teraz jest chyba nowy model właśnie z tym palnikiem chińskim.

https://www.ceneo.pl/17471440#cid=36311&crid=316378&pid=21026 – Link afiliacyjny do przecinarki plazmowej wyposażonej w palnik Trafimet.

Muzyka z prawami autorskimi:

Twin Musicom: Dance, Don’t Delay – na licencji Creative Commons Attribution (https://creativecommons.org/licenses/by/4.0/)
Źródło: http://www.twinmusicom.org/song/303/dance-dont-delay
Wykonawca: http://www.twinmusicom.org

source Serwis Elektryki i Elektroniki Samochodowej, Profesjonalny serwis samochody w Warszawie Wawer. Zadzwoń do nas. Powierz samochód profesjonalistom! Uczciwość i rzetelność. Szybka realizacja. Doświadczeni mechanicy. Nowoczesny sprzęt. Usługi: przeglądy gwarancyjne, mechanika samochodowa, warsztat z serwisem samochodowym specjalizujący się w mechanice, elektryce i elektronice samochodowej. Mechanik samochodowy w Warszawie.

Naprawa elektryki / elektroniki samochodowej. Oferujemy: naprawę / odbudowę samochodowej instalacji elektrycznej w samochodach w Warszawie. Serwisy samochodowe Serwis Elektroniki zajmują się elektroniką i elektryką samochodową. Dobry Auto Elektryk w Twojej okolicy. Układy elektryczne – montaż i naprawa. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu elektryk samochodowy Warszawa.

Mobilną naprawę elektryki samochodowej w Warszawie świadczą serwisy naszych mechaników w Warszawie. Warsztat Samochodowy, Naprawy z dojazdem we wskazane miejsce, czyli tzw. Mobilny Auto Serwis, Mechanika Samochodowa, Elektryka Samochodowa. Oferujemy komputerową diagnostykę silnika oraz naprawy z zakresu elektroniki, elektromechaniki i elektryki samochodowej w Warszawie. Warsztat z serwisem samochodowym specjalizujący się w mechanice, elektryce i elektronice samochodowej. Mechanik samochodowy z dojazdem w stolicy Polski.

Elektryka samochodowa w Warszawie tylko u nas! PODEJMUJEMY SIĘ CIĘŻKICH PRZYPADKÓW. Nasz serwis samochodowy dysponuje nowoczesnymi urządzeniami diagnostycznymi.

Posiadamy 10 mobilnych mechaników w Warszawie
+ Sieć Warsztatów Samochodowych

Mobilny Elektryk
+48 570 933 114 

Zajęte dzwoń dalej! ⬇️

Mobilny Mechanik Warszawa
+48 512 149 689

42 thoughts on “Mini koparka JCB naprawa, cięcie plazmą, spawanie tig.

  1. Рад видеть тебя здесь! Не стесняйтесь комментировать. Смотрите также другие мои фильмы! Хорошего дня!

  2. Ja tam nie dowiedziałem się niczego, czego bym już nie wiedział: tę robotę zrobił prawdziwy mistrz nad mistrze!!!
    A te ślimaki to nie powinny wyhaczyć mandatu, czy coś…? Zamiast biernie je filmować należało wezwać jakieś służby. To śmierdzi współudziałem… ;)))

  3. Kilka błędów technicznych. Cięcie najlepiej cyrklem, nawet bez koła, na dystans. Ciąć należy palnikiem lekko odchylonym od kierunku Cięcia w tedy szlaka jest mniejsza, a przy sprawnej ręce tylko do skrobnięcia skrobakiem. Samo spawanie też nie powinno być jednokierunkowo i na raz. Zbyt wysokie naprężenia. Materiał spawanie nie ma wytrzymałości blachy walcowaniej dlatego należy zastosować, a jesli jest miejsce i możliwość stosować nakładkę wzmacniającą, a jak nie, przekuć na gorąco 2 mm nadlew lica. Blachy powinno być tak zukosowane by wykonać przetop na wskroś. Przy montażu należystosować przekładki, okładać wałki blaszkami tak by na ciasno zmontować, a po spawaniu muc je wyrwać i rozmontować. Na razie tyle uwag. Metoda TIG daje dobry i pewny wtop, ale mocno i długo nagrzewa materiał, dodatkowo osłabiając właściwości wytrzymałości materiał rodzimego. Mnie też w trafimecie poszła sprężyna wypychająca elektrode wolframową. Zmora tych palników.

  4. Я сам сварщик. Работа выполнена не плохо, но не идеально. Вопрос на засыпку, брат а почему тигом варил? Что мигом заварить нельзя было???
    Темболее что это простой металл, это ведь не нержавейка!!!

Dodaj komentarz

Zadzwoń!