Ładowanie…

Mobilny Mechanik – Mechanika – Diagnostyka + Elektryka Samochodowa

Mobilny Mechanik Warszawa, Auta Diesel, Hybrydowe, Elektryczne, Firma nr 1 w Warszawie - Naprawiamy samochody, jachty i wszystko inne w Warszawie
Kontakt

Opel / Vauxhall / Chevrolet Meriva A naprawa wiązki w drzwiach tylnych (Rear Right Door Wiring)

Posiadamy 10 mobilnych mechaników w Warszawie
+ Sieć Warsztatów Samochodowych

Mobilny Elektryk
+48 570 933 114 

Zajęte dzwoń dalej! ⬇️

Mobilny Mechanik Warszawa
+48 512 149 689

Dzisiejszy film (z góry przepraszam za wiatr który słychać w tle przez pierwsze 2 min) pokazuje co musiałem zrobić by naprawić centralny zamek w tylnych prawych drzwiach. Powyższa przyczyna tj. przecięta/nadcięta wiązka elektryczna w tylnych drzwiach może dodatkowo powodować problem z elektrycznymi szybami oraz głośnikiem. Oczywiście jeśli któraś z tych rzeczy ulegnie zepsuciu należy najpierw sprawdzić odpowiedni bezpiecznik. Domniemam że mój przypadek nie będzie odosobniony z racji tego że aftermarket (hurtownie motoryzacyjne) oferuje taki zestaw naprawczy: V40-83-0021 .
Chcąc zminimalizować koszta naprawy dokonałem tego za pomocą następujących materiałów/narzędzi:
– taśma izolacyjna,
– śrubokręt płaski o wąskim i krótkim grocie,
– nóż/nożyczki,
– kombinerki/szczypce (szczypcami wyciągałem z okrągłej wtyczki poprzez odciągnięcie ich ku sobie konektory z masy i zasilania el. szyb; brązowy i czerwony gruby kabel),
– przewody elektryczne na reperaturki (najgrubsze są do silniczka elektrycznych szyb, pozostałe są cienkie),
– coś do łączenia przewodów (wg. uznania lutownica+cyna, złączki zaciskowe do kabli etc.),
– konektory (na końcu filmu wrzuciłem ich foto. Osobiście po zabawie w ich rozgniatanie wykorzystałem je ponownie)

PS. powyższy materiał pomimo ogromu dobrej woli, skrupulatności i przekazania w nim całej wiedzy jaką dysponuję na dany temat jest jedynie rodzajem vlogu w którym prezentuje swoje poczynania w danym dniu. W związku z powyższym nie biorę odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody osobowe, materialne etc. powstałe w wyniku wzorowania się na powyższym filmie.

source Serwis Elektryki i Elektroniki Samochodowej, Profesjonalny serwis samochody w Warszawie Wawer. Zadzwoń do nas. Powierz samochód profesjonalistom! Uczciwość i rzetelność. Szybka realizacja. Doświadczeni mechanicy. Nowoczesny sprzęt. Usługi: przeglądy gwarancyjne, mechanika samochodowa, warsztat z serwisem samochodowym specjalizujący się w mechanice, elektryce i elektronice samochodowej. Mechanik samochodowy w Warszawie.

Naprawa elektryki / elektroniki samochodowej. Oferujemy: – naprawę / odbudowę samochodowej instalacji elektrycznej w samochodach w Warszawie.

Posiadamy 10 mobilnych mechaników w Warszawie
+ Sieć Warsztatów Samochodowych

Mobilny Elektryk
+48 570 933 114 

Zajęte dzwoń dalej! ⬇️

Mobilny Mechanik Warszawa
+48 512 149 689

20 thoughts on “Opel / Vauxhall / Chevrolet Meriva A naprawa wiązki w drzwiach tylnych (Rear Right Door Wiring)

  1. ;wszystko to przez takie wykończenie blacharskie? przecież w tym miejscu jest gumowa osłona !!! przewody pękają wskutek częstego przeginania w wyniku otwierania drzwi.pozatym wbrew tytułowi na filmie nie pokazano naprawy!!!

  2. Bardzo pomocne. Mam wielką prośbę. Potrzebuję ustalić które dwa przewody z tej wtyczki odpowiadają za głośnik w drzwiach. Potrzebny najlepiej schemat albo opis jak ktoś już wie. Posiadam auto Opel corsa E.

  3. Naprawialem w drzwiach z lewej jak i prawej, troszke czasu schodzi, ale nawet amator da rade to naprawic. tylko uwazajcie na zwarcia, i pamietajcie by podlaczyc dobrze kable. jesli nie macie elek szyb w tyle, brazowy kabel mozna nie lutowac.

  4. Mam podobny problem w VC jak otwieram drzwi do oporu to gasną mi światła w aucie tak jakbym zamknął drzwi, nie działa szyba i rozprogramowuje się sterownik otwierania szyb. Pewnie problem leży w tym samym miejscu, a właśnie miałem zabierać się za ściąganie plastików przy fotelach bo nie wiedziałem gdzie się kable przerwały. Dzięki za filmik zapewne zaoszczędziłem kilkadziesiąt minut bezowocnych poszukiwań.

  5. Wbrew temu co ukazałeś na filmie nie jest to taka szybka i prosta rzecz to naprawić ponieważ miejsca mało, kable krótkie a i czasami kostki i piny potrafią być poniszczone nieudolną wcześniejszą naprawą. Ale filmik zrobiony profesjonalnie!

Dodaj komentarz

Zadzwoń!