Ładowanie…

Mobilny Mechanik – Mechanika – Diagnostyka + Elektryka Samochodowa

Mobilny Mechanik Warszawa, Auta Diesel, Hybrydowe, Elektryczne, Firma nr 1 w Warszawie - Naprawiamy samochody, jachty i wszystko inne w Warszawie
Kontakt

Selektywność Zabezpieczeń w instalacji elektrycznej – zwarcie w instalacji TEST | ForumWiedzy

Posiadamy 10 mobilnych mechaników w Warszawie
+ Sieć Warsztatów Samochodowych

Mobilny Elektryk
+48 570 933 114 

Zajęte dzwoń dalej! ⬇️

Mobilny Mechanik Warszawa
+48 512 149 689Zobacz na czym polega selektywność zabezpieczeń. Co i jak działa. Udostępnij dalej, to temat, który czysto się objawia w pytaniach w Internecie.

👊 SUBSKRYBUJ FORUMWIEDZY ► https://bit.ly/2XSLq36 oraz kliknij 🔔
👀 OGLĄDAJ INSTAGRAM FORUMWIEDZY ► https://bit.ly/3aqY3oC
🔴 PINTEREST ► https://bit.ly/2KlMHrk
🔵 FACEBOOK ► https://bit.ly/2RQXiOX
⭐️ TWITTER ► https://bit.ly/2wUQ8SN

💡 Pytania, uwagi, wątpliwości, propozycje pisze w komentarzu pod filmem. 😀
❗️ Subskrybuj kanał “ForumWiedzy”, by nie przegapić nowych filmów 👀
🎥 Udostępnij ten film swoim znajomym w mediach społecznościowych 👨‍👩‍👦‍👦

👊 Pozdrawiam

#ForumWiedzy #Informacja #YouTube

UWAGA: WSZELKIE PRACE ELEKTRYCZNE POWINIEN WYKONYWAĆ ELEKTRYK Z UPRAWNIENIAMI, FILM TYLKO DO CELÓW POKAZOWYCH. WYKONYWANIE PRAC SAMODZIELNIE, BEZ DOŚWIADCZENIA MOŻE DOPROWADZIĆ DO PORAŻENIA LUB ŚMIERCI! Prace Wykonujesz zawsze na własne RYZYKO!
——————————–

#ForumWiedzy #Elektryka #vteka #230v #Poradnik #Tutorial #Manual #Instrukcja #ForumWiedzy #Informacja #YouTube

source Usługi dla branży Elektryka i elektronika samochodowa Doświadczeni kierowcy są do Państwa dyspozycji w zakresie transportu w warszawskim Wawrze. Skontaktuj się z nami. Zadbaj o swój samochód u fachowców. Najwyższe standardy wiarygodności i uczciwości. Natychmiastowe działanie. Mistrzowscy majsterkowicze Nowoczesne maszyny. Usługi obejmują przeglądy gwarancyjne, mechanikę samochodową oraz warsztat oferujący naprawy w zakresie mechaniki, elektryki i elektroniki samochodowej. Mechanik samochodowy z Warszawy.

Rozwiązywanie problemów i naprawa podzespołów elektronicznych w pojazdach. W Warszawie możemy naprawić lub przebudować instalację elektryczną Twojego pojazdu. Serwis Elektroniki, firma oferująca usługi związane z motoryzacją, zajmuje się elektryką i elektroniką pojazdów. Najlepszy elektryk samochodowy w Twoim regionie. Montaż i naprawa infrastruktury elektrycznej. Warszawski elektryk samochodowy z kilkuletnim stażem w branży.

Automotive E&E services Warszawa Wawer posiada doświadczonych szoferów. Dowiadywać się. Specjalizuj się w swoim samochodzie. Najwyższa uczciwość i rzetelność. Natychmiastowy. Modernizacja rzemieślników. Dostępne są przeglądy gwarancyjne, mechanika samochodowa oraz warsztat oferujący usługi mechaniczne, elektryczne i elektroniczne. warszawski mechanik.

Naprawa elektroniki samochodowej. Możemy przywrócić instalację elektryczną Twojego samochodu w Warszawie. Serwis Elektroniki specjalizuje się w elektrotechnice i elektronice samochodowej. Lokalny elektryk samochodowy. Naprawa infrastruktury elektrycznej. Weteran warszawskiego elektryka samochodowego.

Nasi warszawscy elektrycy samochodowi są mobilni. Automotive Service Center, Serwis samochodowy na miejscu, Mechanik lub Elektryk w określonej lokalizacji. Warszawa diagnostyka i naprawy elektroniki, elektromechaniki i elektryki samochodowej. Fachowa naprawa samochodów, obejmująca elementy mechaniczne, elektryczne i techniczne. Warszawa, Polska mechanik samochodowy.

Tylko elektrycy samochodowi w Warszawie. Złożone instancje są akceptowane. Nasz warsztat samochodowy posiada zaawansowany sprzęt diagnostyczny.

Nasi warszawscy mechanicy samochodowi oferują mobilne usługi naprawy elektryki samochodowej. Automotive Service Center, Auto Naprawa na miejscu (lub „Mobile Auto Service”), Mechanik lub Elektryk w określonej lokalizacji. W Warszawie świadczymy usługi z zakresu elektroniki, elektromechaniki i elektryki samochodowej, w tym diagnostykę i naprawy. Warsztat oferujący fachową obsługę samochodów, w tym naprawę i konserwację elementów mechanicznych, układów elektrycznych oraz gadżetów technologicznych. Dostępny mechanik samochodowy w Warszawie.

Jesteśmy jedynymi elektrykami samochodowymi w Warszawie. Przyjmujemy skomplikowane przypadki. Nasz warsztat samochodowy korzysta z najnowocześniejszych narzędzi diagnostycznych.

Serwis Elektryki i Elektroniki Samochodowej, Profesjonalny serwis samochody w Warszawie Wawer. Zadzwoń do nas. Powierz samochód profesjonalistom! Uczciwość i rzetelność. Szybka realizacja. Doświadczeni mechanicy. Nowoczesny sprzęt. Usługi: przeglądy gwarancyjne, mechanika samochodowa, warsztat z serwisem samochodowym specjalizujący się w mechanice, elektryce i elektronice samochodowej. Mechanik samochodowy w Warszawie.

Naprawa elektryki / elektroniki samochodowej. Oferujemy: naprawę / odbudowę samochodowej instalacji elektrycznej w samochodach w Warszawie. Serwisy samochodowe Serwis Elektroniki zajmują się elektroniką i elektryką samochodową. Dobry Auto Elektryk w Twojej okolicy. Układy elektryczne – montaż i naprawa. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu elektryk samochodowy Warszawa.

Mobilną naprawę elektryki samochodowej w Warszawie świadczą serwisy naszych mechaników w Warszawie. Warsztat Samochodowy, Naprawy z dojazdem we wskazane miejsce, czyli tzw. Mobilny Auto Serwis, Mechanika Samochodowa, Elektryka Samochodowa. Oferujemy komputerową diagnostykę silnika oraz naprawy z zakresu elektroniki, elektromechaniki i elektryki samochodowej w Warszawie. Warsztat z serwisem samochodowym specjalizujący się w mechanice, elektryce i elektronice samochodowej. Mechanik samochodowy z dojazdem w stolicy Polski.

Elektryka samochodowa w Warszawie tylko u nas! PODEJMUJEMY SIĘ CIĘŻKICH PRZYPADKÓW. Nasz serwis samochodowy dysponuje nowoczesnymi urządzeniami diagnostycznymi.

Posiadamy 10 mobilnych mechaników w Warszawie
+ Sieć Warsztatów Samochodowych

Mobilny Elektryk
+48 570 933 114 

Zajęte dzwoń dalej! ⬇️

Mobilny Mechanik Warszawa
+48 512 149 689

31 thoughts on “Selektywność Zabezpieczeń w instalacji elektrycznej – zwarcie w instalacji TEST | ForumWiedzy

 1. W 13. minucie nie zauważyłem, że wkładka topikowa strzeliła, bo oczy na czas zwarcia zamknąłem. W 16. minucie się poprawiłem podczas uruchomienia zasilania. W kolejnym teście zwarcia już wkładka nie strzeliła, co widać na filmie.
  Komentujących proszę o oglądanie całości, a nie urywków.
  Pozdrawiam

 2. co za bzdury…..99% sieci jest typu TN-C a więc to co przychodzi do budynku za licznikiem nie jest przewodem N tylko PEN. W tej sytuacji połączenie w rozdzielni szyn PE i N to kardynalny błąd i elementarny brak wiedzy – typowy dla domorosłych fuchmistrzów. Wyłącznik RCD w takiej sytuacji nie jest skuteczny i gdybyś taką instalację zrobił komuś w budynku i ten ktoś zostałby porażony to niestety wina byłaby po twojej stronie i to nie jest domniemanie tylko fakt – takie przypadki były już rozpatrywane przez biegłych sądowych. Instalacja powinna posiadać odseparowne uzieminie o wartości dobranej indywiduwalnie do wymaganego poziomu ochrony.

 3. Pomiar pętli zwarcia daje odpowiedź jakie zabezpieczenia i o jakich wartościach zastosować. Sama wkładka topikowa też tego nie zapewni kiedy przewidywany prąd zwarciowy to np 450A Wtedy nadprądowy gdzie jednak jego charakterystyka ma znacznie gdyż jego prąd zadziałania to jego krotność spowoduje iż zostanie przekroczony prąd potrzebny do przepalenia wkładki topikowej. Czyli pomiary a potem odpowiednio małe nadprądowe względem topika na klatce. No chyba że możemy dać topik większy. Ale raczej tego nie wolo nam robić gdyż to ona ogranicza nas do mocy przyłączeniowej. A więc dalej np wkładka 63A zwłoczna bo są i szybkie. Ale poprzedzona ogranicznikiem mocy. I tak to bez pomiarów ani wybiórczości ani slektywnosci poza przypadkowością zachować się nie da. Twój układ by zadziałał może by ale kiedy odległość między zabezpieczeniami była by znacznie większa. Do tego w twojej instalacji a o tym zapomniałem nie ma mowy o selektywności gdyż jednak po kilku razach topik się przepalił a w zasadzie selektywności i wybiórczości chodzi o to aby nie doprowadzić do trwałej zmiany stanu topika a tutaj to właśnie nastąpiło i po którymś razie topik poleciał. A trwała zmiana stanu topika spowoduje iż nie będzie już działać w ramach swoich parametrów i może potem przypadkowo się przepalić zanim zostaną przekroczone parametry które on powinien wytrzymać.

 4. Witam sorry, nie jestem "hejterem", z elektryką też mam mało do czynienia, jestem mechatronikiem ale z tego co wiem działanie między topikiem a "wyłącznikiem" jest całkowicie inne. "Wyłącznik" powinien zawsze zadziałać przy zwarciu, charakterystyka B, C odnosi się czasu opóźnienia (przeciążenia linii). Więc taki test powinien odnosić się przeciążenia, bo tak powinna działać selektywności. Krótko, topik będzie nas pieścił aż się przegrzeje.

  Więc z chęcią bym zobaczył test podania na 16A "wyłącznikach" prądu wyższego i czy w tym momencie zadziała selektywność.

 5. Dlaczego u mnie przy zwarciu wybija TYLKO główny bezpiecznik przedlnicznikowy B25. a zabezpieczenie B16 z obwodu pozostaje załączone (a powinno wybić i jedno i drugie zgodnie z tym co w filmie).

 6. Mam jeszcze jedno pytanie. Zrobiłem tablicę w mieszkaniu i każdy przełącznik odpowiada innej linii poboru ( Pralka, Piekarnik, grzejnik itp. ) Na klatce schodowej mam przełącznik główny przez który przechodzi całość mocy poboru. Gdy zacznie pracować większość urządzeń , to rzecz jasna że będzie przeciążenie sieci i wybija przełącznik główny. Więc mam takie pytanie: Jeżeli wymienię ten główny na topikowy i w domu w tablicy, przed przełącznikami nadprądowymi też zastosuję topikowy, to nie będzie wybijać? To dość uciążliwe gdy jesteś pod prysznicem i nagle walnie główny przełącznik.

 7. Żaden wyłącznik nadprądowy nie jest zwłoczny!, to jest bzdura, w selektywności chodzi o to że ten który bliższy zwarcia wywali, charakteystyka ma znaczenie w selektywności, ale najważniejszy jest "amperaż". A amperaż też ma tu znaczenie, co za bzdury. Gdzie ta selektywność zachowana? Jak wszystko wywaliło. Gadka o kosztach zbędna, tłumaczenie jak dziecią. Rozdzielnia to budynek, ROZDZIELNICA się mówi. Itp. Bzdury i tyle

 8. jak chcesz byc profesorem to uzywaj poprawnych zwrotow i nazw i jednostki wielkosci nalezy odmieniac przez przypadki !! co to ma byc ?? -" 230 volt pradu " mylisz pojecia albo prad albo napiecie widac ze nie jestes elektrykiem a chcesz uczyc elektrotechniki

 9. Niestety masz błąd w filmie. Selektywność zabezpieczeń zależy od wartości prądu zwarciowego. Wystarczy spojrzeć na charakterystyki czasowo-prądowe zabezpieczeń. Jeśli prąd zwarciowy będzie miał dużą wartość to wyłączą wszystkie zabezpieczenia w szeregu. Przykład z życia na budowie: przy metalicznym zwarciu przepalił się bezpiecznik rurkowy 10A, wyłączył się bezpiecznik nadprądowy B20, przepaliła się także wkładka 35A w rozdzielnicy budowlanej oraz wkładka 63A w następnej rozdzielnicy.

 10. Mieszkam w mieszkaniu bok 4 piętrowy. Prosty temat mam w mieszkaniu skrzynkę z bezpiecznikami nadpradowymi i w głównej rozdzielni na swoje mieszkanie jest główny wyłącznik pradoworoznicowy . Było zwarcie w gniazdku przez wadliwe urządzenie i bezpiecznik nadpradowy nie zadziałał tylko wyłącznik główny w rozdzielni. Pytanie dlaczego ??? W mieszkaniu mam różnicowej BC a w rozdzielni głównej jest bezpiecznik różnicowy C 25 3-sekcyjny. Dlaczego w domu nie wyrzuciło a w rozdzielni zadziałał, a powinien tak mi się wydaje. Czy był coś wadliwe w mieszkaniu. Co było nie tak? Proszę o info

 11. Witam posiadam teraz dylemat malutki. Przymierzamy sie w domu do wymiany rozdzielni i chce na dwór do pomieszczenia gospodarczego pociągnąć kable tak jak to jest teraz zrobione 2,5mm² tylko ze miedziany nie alu i chce dac juz tam na dworze skrzynke z bezpiecznkiem 16a na 4 gniazdka i 10a na 2 lampy w jednym i drugim pomieszczeniu i moje pytanie brzmi czy moze byc w domu bezpiecznik 20a ktory bedzie dostarczal energie kablem na dwór gdzie bedzie zabezpieczenie 16a ponieważ chcial bym miec kontrole nad tym i nie latac z dworu do domu, czy wtedy selektywnosc zostanie zachowana z 20a w rozdzielni głównej do 16a w skrzynce w p.gospodarczym?

 12. Pewno nikt nie odpowie na moje pytanie, ale chciałbym jednak zapytać, jak rozpoznać który kolek topikowy w moim domu odpowiada za co, bo mam dwa rzędy korków po trzy topiki w rzędzie, dom piętrowy.

 13. Witam. Jeżeli przed licznikiem mam zabezpieczenie topikowe BM 32 A to po liczniku może zastosować zabezpieczenie maksymalnie c 25? Żeby nie wybiło mi przed licznikiem do którego dostęp ma tylko operator? Proszę o odpowiedz. pozdrawiam

 14. Robiłem zwarcja w domu z wyłacznikiem ròznicowo prądowym (RCD) i robie zwarcje pierdolło wyleciały esy b25 c25 b16 b6 i wkładka topikowa i robie kolejny test ale bez RCD i wywaliło tylko b6 reszta nawet nie wybiła robilem tak z 4 razy i dopiero ruszyło

  Nagraj film taki sam bez RCD
  Fajny film ale za długo trwa trzeba kròdko i na temat

 15. Wkładka była osłabiona poprzednim zwarciem, wytrzyma kilka razy i kolejnego nie. Wszystko ładnie, doświadczalnie pokazane z szerokim komentarzem. Można krócej, ale niektóym trzeba kilka razy tłumaczyć więc materiał dostosowany do każdego typu odbiorcy:)

Dodaj komentarz

Zadzwoń!