Ładowanie…

Mobilny Mechanik – Mechanika – Diagnostyka + Elektryka Samochodowa

Mobilny Mechanik Warszawa, Auta Diesel, Hybrydowe, Elektryczne, Firma nr 1 w Warszawie - Naprawiamy samochody, jachty i wszystko inne w Warszawie
Kontakt

HITY I KITY OŚWIETLENIA W AUCIE? Kiedy jesteś JANUSZEM na drodze a kiedy nie?

Posiadamy 10 mobilnych mechaników w Warszawie
+ Sieć Warsztatów Samochodowych

Mobilny Elektryk
+48 570 933 114 

Zajęte dzwoń dalej! ⬇️

Mobilny Mechanik Warszawa
+48 512 149 689Jak co roku przyszła ta smutna pora gdzie na zewnątrz robi się ciemno już po południu.
Jakie dziś mamy nowe rozwiązania jeśli chodzi o oświetlenie naszego pojazdu? Kiedy jesteśmy “Januszami oświetlenia” a kiedy nie?
Na te oraz wiele innych pytań odpowiem w dzisiejszym odcinku.

Jeśli jesteście ciekawi nowinek opisanych w filmie to link poniżej
—————————————————————————————————–
https://na.allegro.pl/PROMO_M4K_zarowki2
—————————————————————————————————–
Oficjalny sklep Osram na allegro
—————————————————————————————————–
https://na.allegro.pl/PROMO_M4K_zarowki
—————————————————————————————————–

WALIZKA NARZĘDZI BY M4K GARAGE
————————————————————————
https://fixero.com/klucze-nasadowe-08-699-plus-l.html
———————————————————————–
https://na.allegro.pl/PROMO_M4K_walizka
————————————————————————

STREFA OKAZJI I PROMOCJI Allegro dla widzów m4k
———————————————————————————–
https://na.allegro.pl/PROMO_M4K
———————————————————————————–

szukasz tanio ubezpieczenia? Koniecznie zajrzyj na Mubi.pl
specjalnie dla widzów M4K przygotowano ofertę za zakup dowolnego OC wraca na twoje konto 150zł
——————————————————————————
https://mubi.pl/ubezpieczenie-samochodu/kalkulator-oc-ac/dodaj-dokumenty/select-process
———————————————————————————
W RAZIE PYTAŃ ADRES EMAIL
—————————————————-
m4k@mubi.pl
—————————————————-

Koniecznie zajrzyjcie do ekipy z Mtuning tam znajdziecie wszystkie graty i części do waszych projektów i nie tylko
———————————————————————————–
https://www.facebook.com/MTuningPerformance/
———————————————————————————–

meble warsztatowe których się nie powstydzimy 🙂
——————————————
http://fastservice.pl
——————————————

JUŻ JEST NOWY WARSZTAT M4K GARAGE WROCŁAW koniecznie zajrzyjcie
———————————————————————————
https://www.facebook.com/M4KGarageWroclaw/

———————————————————————————

Strona www salonu samochodów używanych by m4k
————————————
https://salon.m4k.pl/
————————————

source Serwis Elektryki i Elektroniki Samochodowej, Profesjonalny serwis samochody w Warszawie Wawer. Zadzwoń do nas. Powierz samochód profesjonalistom! Uczciwość i rzetelność. Szybka realizacja. Doświadczeni mechanicy. Nowoczesny sprzęt. Usługi: przeglądy gwarancyjne, mechanika samochodowa, warsztat z serwisem samochodowym specjalizujący się w mechanice, elektryce i elektronice samochodowej. Mechanik samochodowy w Warszawie.

Naprawa elektryki / elektroniki samochodowej. Oferujemy: naprawę / odbudowę samochodowej instalacji elektrycznej w samochodach w Warszawie. Serwisy samochodowe Serwis Elektroniki zajmują się elektroniką i elektryką samochodową. Dobry Auto Elektryk w Twojej okolicy. Układy elektryczne – montaż i naprawa. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu elektryk samochodowy Warszawa.

Mobilną naprawę elektryki samochodowej w Warszawie świadczą serwisy naszych mechaników w Warszawie. Warsztat Samochodowy, Naprawy z dojazdem we wskazane miejsce, czyli tzw. Mobilny Auto Serwis, Mechanika Samochodowa, Elektryka Samochodowa. Oferujemy komputerową diagnostykę silnika oraz naprawy z zakresu elektroniki, elektromechaniki i elektryki samochodowej w Warszawie. Warsztat z serwisem samochodowym specjalizujący się w mechanice, elektryce i elektronice samochodowej. Mechanik samochodowy z dojazdem w stolicy Polski.

Elektryka samochodowa w Warszawie tylko u nas! PODEJMUJEMY SIĘ CIĘŻKICH PRZYPADKÓW. Nasz serwis samochodowy dysponuje nowoczesnymi urządzeniami diagnostycznymi.

Posiadamy 10 mobilnych mechaników w Warszawie
+ Sieć Warsztatów Samochodowych

Mobilny Elektryk
+48 570 933 114 

Zajęte dzwoń dalej! ⬇️

Mobilny Mechanik Warszawa
+48 512 149 689

22 thoughts on “HITY I KITY OŚWIETLENIA W AUCIE? Kiedy jesteś JANUSZEM na drodze a kiedy nie?

 1. Człowiek nie jest przezroczysty, więc należy się zaopatrzyć w przynajmniej dwie opaski (po jednej na rękę), aby przy przechodzeniu przez jezdnię – być widocznym z obu stron, a nie tylko z jednej.

 2. Cały czas w komentażąch to samo… kiedy zalegalizują ledy…
  Nawet jak je zalegalizują to pozostaje kwestia legalizacji lampy ze źródłem światła nie holologowanym do niej. Należy tu rozgraniczyć homologację żródła światła oraz homologację samej lampy czy jak kto woli reflektora. Czyli jak masz lampę halogenową typu reflektor czy typu soczewka, to JEDYNE legalne zasilanie takowej odbywa się poprzez żarówkę halogenową. Jeżeli wtsawisz nawet homologowanego leda to i tak jest kicha bo lampa traci legalizację i ubezpieczyciel się wypnie. Taki przykład. Mamy lampę zasilaną słabą żarówką halogenową H11 dla świateł mijania, możemy sobie zrobic moda na mocniejsze żarówki H9 wszytko działa światła jest więcej w koncu coś widać przed autem, problem polega na tym iż pomimo tego że żarówka H9 posiada legalizację to niestety ale nie na naszą lampę, która w tym momęcie traci legalizację, gdyż ta jest tylko ważna z H11

 3. Michu, różnice w strumieniu światła na waszej Fabii wydają się być mało zauważalne. Bez specjalnego sprzętu pomiarowego, ciężko stwierdzić kto jest "zwycięzcą".
  Ze swojej strony, ciekawi mnie temat Januszy-oświetlenia, którzy to montują "światła dzienne" w miejscu drogowych. Jest to często uprawiana patologia w starszych audi i bmw. Odcinek na ten temat mógłby być spoko!
  Pozdro!

 4. Pierwsza lampa łukowa powstała w okolicach roku 1800 i światło dawał tam łuk elektryczny pomiedzy dwiema elektrodami węglowymi. Więc lampy łukowe mają już ponad 200 lat 🙂

 5. Największy debilizm prawny to zakaz używania na drogach publicznych ledowych zamienników żarówek np. w tylnych lampach, pozycjach, kierunkowskazach. Są sprzedawane w marketach ale zgodnie z literą prawa nie mogą być używane i jeśli trafimy na psa służbistę to będzie kazał wymienić albo poniesie dowód. Tamte żarówki raczej nikogo nie oślepiają ponieważ są umieszczone za barwionymi plastikowymi kloszami, nie walą po oczach jak reflektory główne. Trwałość jest kwestią dyskusyjną – PODOBNO led świeci dłużej ale w praktyce też często się upalają. Led ciągnie za to o wiele mniej prądu od żarówki 21W co jest nie bez znaczenia przy obowiązku jazdy na światłach przez cały rok.

 6. Mi padła lewa żarówka i od razu zjechałem z autostrady na pierwszą możliwą stację. Jadąc drogą krajową 90km/h trafiłem sarnę bo wbiegła z lewej strony i nie miałem szans aby tego uniknąć

Dodaj komentarz

Zadzwoń!