Ładowanie…

Mobilny Mechanik – Mechanika – Diagnostyka + Elektryka Samochodowa

Mobilny Mechanik Warszawa, Auta Diesel, Hybrydowe, Elektryczne, Firma nr 1 w Warszawie - Naprawiamy samochody, jachty i wszystko inne w Warszawie
Kontakt

Jak wypożyczyć samochód?

Posiadamy 10 mobilnych mechaników w Warszawie
+ Sieć Warsztatów Samochodowych

Mobilny Elektryk
+48 570 933 114 

Zajęte dzwoń dalej! ⬇️

Mobilny Mechanik Warszawa
+48 512 149 689Obejrzałeś film? Zostaw ocenę 🙂

INSTAGRAM : https://www.instagram.com/motodoradca/

Z wypożyczaniem samochodów bywają czasem problemy, należy wnikliwie przejrzeć umowę użyczenia i zwrócić uwagę na wskazówki, które poruszyłem w materiale.

Wszelkie pytania związane z poradami, zakupem auta i eksploatacją proszę kierować w komentarzach pod filmem, w polu dyskusja, czy też w grupie „moto doradcy”, w innych kwestiach wspolpraca@motodoradca.tv

source Serwis Elektryki i Elektroniki Samochodowej, Profesjonalny serwis samochody w Warszawie Wawer. Zadzwoń do nas. Powierz samochód profesjonalistom! Uczciwość i rzetelność. Szybka realizacja. Doświadczeni mechanicy. Nowoczesny sprzęt. Usługi: przeglądy gwarancyjne, mechanika samochodowa, warsztat z serwisem samochodowym specjalizujący się w mechanice, elektryce i elektronice samochodowej. Mechanik samochodowy w Warszawie.

Naprawa elektryki / elektroniki samochodowej. Oferujemy: naprawę / odbudowę samochodowej instalacji elektrycznej w samochodach w Warszawie. Serwisy samochodowe Serwis Elektroniki zajmują się elektroniką i elektryką samochodową. Dobry Auto Elektryk w Twojej okolicy. Układy elektryczne – montaż i naprawa. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu elektryk samochodowy Warszawa.

Mobilną naprawę elektryki samochodowej w Warszawie świadczą serwisy naszych mechaników w Warszawie. Warsztat Samochodowy, Naprawy z dojazdem we wskazane miejsce, czyli tzw. Mobilny Auto Serwis, Mechanika Samochodowa, Elektryka Samochodowa. Oferujemy komputerową diagnostykę silnika oraz naprawy z zakresu elektroniki, elektromechaniki i elektryki samochodowej w Warszawie. Warsztat z serwisem samochodowym specjalizujący się w mechanice, elektryce i elektronice samochodowej. Mechanik samochodowy z dojazdem w stolicy Polski.

Elektryka samochodowa w Warszawie tylko u nas! PODEJMUJEMY SIĘ CIĘŻKICH PRZYPADKÓW. Nasz serwis samochodowy dysponuje nowoczesnymi urządzeniami diagnostycznymi.

Posiadamy 10 mobilnych mechaników w Warszawie
+ Sieć Warsztatów Samochodowych

Mobilny Elektryk
+48 570 933 114 

Zajęte dzwoń dalej! ⬇️

Mobilny Mechanik Warszawa
+48 512 149 689

44 thoughts on “Jak wypożyczyć samochód?

 1. W Polsce czesciej oszukuja niz gdzie indziej. Wyporzyczalem czesto na wakacjach w Europie / w tym Rosja/ i Azji i nie mialem poczucia ze zostalem oszukany. Nie mogę tego samego powiedzieć o naszym kraju gdzie zawsze było coś, zawsze problem i ukryte koszty. Długo by się rozpisywać doświadczenie mi mówi by omijać te przybytku szerokim łukiem.

 2. Sam prowadzę wypożyczalnię. Cóż mogę dodać z tej drugiej strony… Czytanie dokładnie ze zrozumieniem umowy regulaminu i dokładne oględziny auta z protokołem odbioru, najlepiej na placu zrobić kilka zdjęć dobrej jakości. Sam proszę o to klientów.

  Te umowy nie są pisane po to żeby wydoić klienta ale zabezpieczyć się przed szkodami i nieodpowiedzialnymi osobami.
  "Drobna rysa na drzwiach" "na czyimś aucie" Wam nie będzie przeszkadzała, ale dla nas to utrata wartości lub gwarancji i uwierzcie że wolał bym jej nie mieć jak ściągać od klienta 500zł. Zresztą 500 to dużo bo jego sąsiad maluje za 300. Dostając auto za 100tyś zł należy się liczyć z pewną odpowiedzialnością i kosztami z cenami SERWISU ASO.

  Temat zaliczki. Często wynajmuje samochody stałym klientom, ale biorę kaucje nie dlatego bo im nie ufam. Zaliczka ma działać trochę psychologicznie na odpowiedzialność za samochód, niech mają świadomość że mogą trochę więcej stracić niż ten tysiak.

  Proszę także pamiętać że nie ma w umowach pełnych zapisów i obowiązków najemcy, ale obowiązują ogólne przepisy kodeksu cywilnego. Samochody oddajemy umyte i zatankowane na najbliższej stacji, proszę się zapytać wynajmującego z której korzysta.

  Monitoring, niezapominany o nim. Koszt monitoringu to 600zł i tylko idiota go nie montuje. Pełny podgląd trasy z prędkością pojazdu, możliwością zdalnego wyłączenia auta i PODSŁUCHU w kabinie. Ja z posłuchów nie korzystam ale przychodzą mi smsy jak ktoś przekroczy 140km, tak ustawiłem dla swojej informacji. I tu kwestia mandatów. Lepiej uważać na zapisy w umowie, a właściwie na znaki drogowe. Nowe auta są brane w leasingi które za zdjęcia z fotoradarów żądają od leasingobiorcy dodatkowej opłaty, dodatkowa opłata+fatyga wynajmującego może podnieć cenę mandatu dwukrotnie.

  Jednym słowem, wypożyczając auto trzeba BARDZO UWAŻAĆ, jeździć zgodnie przepisami ruchu drogowego, bo odpowiadacie nawet za nieszczęśliwe wypadki jak sarna na masce.

 3. Wypożyczyłem kiedyś samochód sportowy. Był to mustang GT 2018. Nie wiedziałem nic z czym jest to związane. Odbierając auto było po prostu nieskazitelne. Podpisałem dokument o braku uszkodzeń. Po 3 dniach użytkowania oddawałem auto z uśmiechem na twarzy. Mój uśmiech został zdjęty zaraz po oględzinach pana, który auto odbierał. Tutaj rysa, tutaj kropka, tutaj pan felgę uszkodził. Koniec końców doliczono mi ponad 2000 zł opłaty za uszkodzenia, których nie dokonałem. Uszkodzenia zostały wyszukane w około minutę, podczas gdy ktoś niewiedzący o tych wadach nawet nie potrafił ich zauważyć. Co dopiero zrobić oględziny całego samochodu. Dodatkowo dostarczono mi samochód po 300km trasy. Miałem oddać auto w podobnym stanie czystości. Czyli pełno komarów i innych owadów na masce i nie tylko, gdyż było to lato. Oddałem auto czystsze niż odebrałem. Mimo to naliczono mi opłatę +100 za brudny samochód, gdyż… I tutaj cytując "nie popisałem się z myciem". Pozdrawiam i przestrzegam

 4. Global – przestrzegam i to mocno. Przysyłają Ci później zdjęcia zrobione pod lampę błyskową drobnych rysek od czegokolwiek i rachunek na 1600zl. Mnóstwo ludzi skończyło zreszta podobnie gdy tylko sprawdzi się opinie w sieci ale mądry Polak po szkodzie.

 5. Na odkryj auto za 100 zł można dokupić ubezpieczenie od wybicia szyby, rys, opon itp.. Dodatkowo samochód zastępczy i nie trzeba płacić kaucji np. 500 zł 😀 za auto w klasie B wychodzi na 2 dni około 150 zł to raczej niedużo 😉 im więcej dni tym taniej.

 6. Dodałbym jeszcze:
  1. Opłaty za MYCIE samochodu. W wielu wypożyczalniach nie ma opłaty przygotowawczej, np 30 zł wliczonej już w cenę wynajmu, ale jest za to opłata za zwrot brudnego samochodu od 50 do 100 zł. Strata pieniędzy i czasu na jeżdżenie na myjnie. Nawet jak udasz się na myjnię to pracownik wypożyczalni i tak może stwierdzić, że jest niewystarczająco czyste.
  2. Podawanie cen netto. Występuje w wielu wypożyczalniach. Podają ceny netto a jak przychodzi do płatności to cena jest o 23% większa. Jakby nie było, 1/4 ceny więcej to dużo.
  3. Zdecydowana większość nie obciąża klienta jak przyjedzie 30 minut później. W większości to jest + 1 do 2 godzin.
  4. Unikanie pośredników. To już sprawa indywidualna i wolny wybór. Nie mniej dzwoni do nas sporo wkurzonych osób, które miało rezerwację przez pośrednika w innej wypożyczalni (nie u nas) i nagle okazało się, że… auta nie ma. Zapewniam, że to słaba sytuacja 😀 Czasami zawali pośrednik, komunikacja, czasami dana wypożyczalnia a i błędy klientów też się zdarzają. Jest sporo takich przypadków. Chyba lepiej dopłacić 10 zł i być pewnym, że auto będzie.
  5. Rezerwacje najlepiej robić poprzez strony internetowe – wszystko jest opisane i ma się potwierdzenie na mailu.
  6. Większość klientów wybiera opcję dodatkowego ubezpieczenia – zniesienie odpowiedzialność za szkody.

 7. Jak to się nie opłaca to już lepiej kupić strucla na miesiąc za 800 zł potem oddać go na złom za 400 zł
  i niech ktoś policzy i napisze w komentarzach ile za dobę wyjdzie ???

 8. Mam pytanie odnośnie kaucji. Jak to jest z tą kaucją? Dlaczego jest ona tak duża, że czasem wręcz zniechęca do wypożyczenia auta? Nie wystarczy AC? Przecież te fury są ubezpieczone od wszystkiego, inaczej wypożyczalnia by zbankrutowała. Jeśli ktoś jeździ bezwypadkowo, to czemu musi płacić grube kwoty pieniędzy, z których nie może korzystać np. Na wakacjach kaucja z auto pokrywa się z całym kieszonkowym na wyjazd. Jeśli ktoś zna wypozyczalnie bez kaucji to byłbym wdzięczny.

 9. Bardzo fajny film Waldku. Sam pracuję w wypożyczalni i powiem Ci, że taki film edukacyjny niektórym osobnikom się na pewno przyda. Już samo to, że większość osób nie czyta tego co podpisują, bo im "się nie chce", świadczy o tym, że poziom świadomości ogółu stoi na niskim poziomie. Oczywiście są tacy, którym przez 30 minut dokładnie objaśniam każde zdanie umowy i regulaminu oraz piszę referat na temat stanu auta na protokole przekazania/odbioru, ale są to akurat wyjątki od reguły. Z drugiej strony my sami (pracownicy obsługi klienta w wypożyczalniach) łatwego życia nie mamy. Przez 3 lata pracy mogę policzyć na palcach jednej ręki przypadki kiedy to ktoś sam z siebie przyznał się, że coś nabroił. Ostatnio nawet jakiś gość zarzekał się, że "jakby coś to by powiedział", a chwilę później jak wsiadłem do auta ujrzałem na szybie spory odprysk – szyba do wymiany. Takie historie to chleb powszedni. Hit tego roku – gość wyciągnął roletę tylną z naszego bmw 3gt i wystawił ją na alledrogo zarzekając się, że to z zupełnie innego pojazdu i ma takich kilka. Po krótkiej chwili zmiękła mu pałka i wysłał roletę do nas taksówką, bo sam nie miał jaj jej przywieźć. Także podsumowując – każdy kij ma dwa końce. Pozdrawiam 😉

 10. Spotkałem się z wypożyczalniami, gdzie w przypadku, gdy kierowca ma mniej niż 25 lat, cena wypożyczenia auta jest większa, niż w przypadku starszych kierowców.

  Z ciekawostek, w tym roku wypożyczałem auto w Dominikanie i zostałem bardzo pozytywnie zaskoczony. Zarezerwowałem Kia Picanto (lub podobne auto) a otrzymałem Chevrolet Trax, bez żadnej dopłaty. Polecam również zapoznać się ze stanem dróg w danym kraju, bo mi ten bonus od firmy wypożyczającej pozwolił jeździć spokojnie wszędzie tam, gdzie chciałem (Kia nie dałaby rady).

 11. Dla mnie śmieszne są te limity kilometrów, ktoś sobie wypożycza samochód przykładowo w Warszawie, a tam limit 150km i to w jakimś Nissanie GTR przecież logiczne jest to, że jak ktoś wypożycza taki samochód po to, żeby nim pojeździć a nie tylko przeparkować z wypożyczalni pod dom. 😱

 12. Wypożyczm autko kilka razy w roku. Różne klasy,głównie w Polsce na lotniskach. Podstawa to przeczytanie regulaminu i obejzenie auta. Kilka fotek wystarczy. Ubezpieczenie depozytu/wkładu własnego wykupiłem na rok na cała europe za 50eu.Na jakieś 20 razy w ciągu 6lat przydało sie raz, wiec nie jest tak do końca że chcą Cię wydymać tylko. Im też zależy na klijencie, bo wypożyczlni jest coraz wiecej. Co wiecej często dają tzw. upgrade czyli auto wyższej klasy niż zamawialiśmy w tej samej cenie.Polecam wiodące firmy które są od lat na rynku. Myśle ze to te mniejsze nowe firmy żerują na naszych depozytach.
  pozdrawiam.

 13. Wypożyczam regularnie, gdy przyjeżdżam odwiedzić rodzinę w Polsce.
  Na co zwracać uwagę:
  1. Oglądać dokładnie samochód przy odbiorze, zęby nie było niespodzianek przy oddawaniu.
  2. Robić zdjęcia telefonem
  3.Jeśli odbieramy samochód późno wieczorem (ciemno), porozumieć się z wypożyczalnią i następnego dnia przy świetle dziennym ponownie obejrzeć samochód. Zdjęcia maja czas i datę. Sa dowodem, ze samochód już był uszkodzony. Kilka razy zdarzyło mi się zauważyć coś następnego dnia przy świetle dziennym uszkodzenie. Zdjęcie i email do wypozyczalni załatwiały sprawę.
  4. Doubezpieczenie nie zawsze obejmuje wnętrza samochodu, wiec jak się coś stanie to będziemy odpowiedzialni w całości. Czytać dokładnie dokumenty ubezpieczenia, co jest wykluczone (kosztowne niedopatrzenie z mojej strony – 3500 PLN).
  5. Nie mocować niczego na miękkich tapicerkach w nowszych samochodach (uchwyty telefonów, itp.). Zawsze używać uchwytów mocowanych do szyby.
  6. Mozna używać wyszukiwarek RentACar, w celu znalezienia taniego auta.
  7. Czytać recenzje wypożyczalni. Z doświadczenia wiem, ze czasami idąc na tania ofertę, można dostać brudny, poniszczony samochód.
  8. Naprawdę uważać na ograniczenia prędkości i fotoradary. Mandaty pokrywa wypożyczający

 14. Auta zawsze biorę w leasing, bo tam mi wygodnie, ale fajną formą jest wypożyczanie skuterów elektrycznych w Poznaniu. Nawet jak chcę sobie wieczorem polatać po mieście, to sprawdzam gdzie jest najbliżej mnie i czy ma pełną baterię. Robię sobie rundę i odstawiam. Bez oc, bez paliwa itp. To jest przyszłość w komunikacji lokalnej.

 15. Podan za przykład Hiszpanie. Ja się kieruje zasadą … najtańsza oferta za dobę a do tego wszystkie możliwe dodatki ubezpieczeniowe. 0 wkładu itp bzdetów. Cena finalna to podobna do dużych wypożyczalni w podstawie. Jak chce się mieć spokój to trzeba odpowiednio zapłacić. Tym sposobem nie byłem ścigany za zjazd progiem ogromnego krawężnika . Pojechałem dalej i nara, to samo z mandatami za parkowanie. Biorę obite auta i oddaje obite. Przy pełnym pakiecie ubezpieczeń nie trzeba robić protokołów itp. Wrzucasz kluczki do wrzutni ba lotnisku i dowidzenia.

 16. W tym roku w Polsce wypożyczyłem 3 razy na lotnisku. Na stronie Ryanair było najtaniej. Dodatkowe ubezpieczenie tylko z wypożyczalni bo to z Ryanair przez Axxa obejmuje tylko podwozie i dach a karoserii już nie. Dodatkowo do pełnego ubezpieczenia za 100pln zniesienie udziału własnego. Firma Global. Na wyspach Kanaryjskich tylko firma Plus Car . Cały pakiet w cenie wynajmu , tylko off-roadu nie obejmuje. Pozdrawiam Krzysztof

 17. mi sie kilka razy zdarzylo wypozyczyc busa, raz ktos mi uderzyl drzwiami wsiadajac (i to dosc mocno, bo rysa na 2 cm) to w momencie oddawania Pani z wypozyczalni podeszla i powiedziala mi "tak to jest jak jakis burak nei potrafi wsiadac do samochodu" xD machnela reka i oddala calosc kaucji

 18. My z kolegą wypożyczyliśmy Astre 3 Hatchback Nie oglądaliśmy wcale nic a nic Limit km 250 zrobiliśmy 900 😀 Nawet nie czytaliśmy umowy =,=
  Przyjechaliśmy na miejsce zdać auto było tak wysprzątane że właścicielka powiedziała że ta astra nigdy nie była taka czysta Spojrzenia na licznik Oooo Panowie pojezdziliscie A my Noo Trochuu Dobra daruję wam 😀 i tak samo nawet nie oglądała fury Dziękuję Dozobaczenia Wypożyczalnia JKJ RentACar Świerkowa 42, 11-041 Olsztyn POLECAM

 19. Strasznie to zakombinowanie maja wypożyczalnie i zabezpieczają tylko wyłącznie siebie a nie klienta. Przez co ostatecznie taniej wyjdzie Taxi , Uber albo auta na minuty typu Panek.

 20. Za mało o karcie kredytowej. Często jest problem ze zwrotem kaucji zabezpieczonej na karcie- szczególnie za granicą. Starajmy się płacić kaucję w gotówce i pamiętać o wykupieniu ubezpieczenia – szczególnie w Grecji.

 21. Nigdy nie wypożyczałem auta w opisany na filmie sposób – jak na razie Traficar w mieście mi wystarczał. Słuchając o tym co mówisz mam wrażenie, że auta na minuty mają lepsze warunki i o wiele mniejszą biurokrację niż tradycyjny wynajem – szukam auta na mapie, podchodzę, otwieram, wsiadam i jadę. Bez zbędnych formalności.

 22. To ja chyba wolę kupić szrota za 600 zł i pojechać potem nim na złom. Sam z resztą jeżdżę autem poniżej 1000 zł i sobie chwalę. Kupiony prawie w rodzinie.

  Oczywiście byle miał OC i PRZEGLĄD.

Dodaj komentarz

Zadzwoń!