Ładowanie…

Mobilny Mechanik – Mechanika – Diagnostyka + Elektryka Samochodowa

Mobilny Mechanik Warszawa, Auta Diesel, Hybrydowe, Elektryczne, Firma nr 1 w Warszawie - Naprawiamy samochody, jachty i wszystko inne w Warszawie
Kontakt

Prąd elektryczny – co warto wiedzieć? Kurs elektroniki w pigułce dla początkujących od FORBOT [#2] »

Posiadamy 10 mobilnych mechaników w Warszawie
+ Sieć Warsztatów Samochodowych

Mobilny Elektryk
+48 570 933 114 

Zajęte dzwoń dalej! ⬇️

Mobilny Mechanik Warszawa
+48 512 149 689Czym jest prąd? Najważniejsze informacje w skrócie!
➡ Nasz darmowy kurs elektroniki: https://4bot.pl/DC6-4
➡ Więcej w artykule na blogu: https://4bot.pl/Le5sx
➡ Jak czytać schematy? Sprawdź poradnik: https://4bot.pl/Q8BX1
➡ Przyjazne dla początkujących forum o elektronice: https://4bot.pl/DnjKo
➡ Wszystkie filmy z tej serii: https://4bot.pl/V6O2O

Z poprzedniego filmu powinieneś już wiedzieć czym jest i jak mierzyć napięcie. Jeśli ominąłeś ten materiał, to gorąco zachęcam do nadrobienia zaległości. Przejdźmy do tematu dzisiejszego filmu. Czym jest prąd? Jak już wiesz, napięcie mierzymy pomiędzy dwoma punktami. W przypadku omawianego dziś prądu jest przeciwnie – prąd określa się w jednym punkcie. Wróćmy do znanej ci już analogii wodnej i wspominanej ostatnio tamy. W tym przykładzie prąd możemy przyrównać do prędkości z jaką woda wydostaje się ze zbiornika przez otwartą śluzę.

source Serwis Elektryki i Elektroniki Samochodowej, Profesjonalny serwis samochody w Warszawie Wawer. Zadzwoń do nas. Powierz samochód profesjonalistom! Uczciwość i rzetelność. Szybka realizacja. Doświadczeni mechanicy. Nowoczesny sprzęt. Usługi: przeglądy gwarancyjne, mechanika samochodowa, warsztat z serwisem samochodowym specjalizujący się w mechanice, elektryce i elektronice samochodowej. Mechanik samochodowy w Warszawie.

Naprawa elektryki / elektroniki samochodowej. Oferujemy: – naprawę / odbudowę samochodowej instalacji elektrycznej w samochodach w Warszawie.

Posiadamy 10 mobilnych mechaników w Warszawie
+ Sieć Warsztatów Samochodowych

Mobilny Elektryk
+48 570 933 114 

Zajęte dzwoń dalej! ⬇️

Mobilny Mechanik Warszawa
+48 512 149 689

8 thoughts on “Prąd elektryczny – co warto wiedzieć? Kurs elektroniki w pigułce dla początkujących od FORBOT [#2] »

  1. Upraszczając elektrony w zamkniętym obwodzie płynął jak woda. Napięcie to szerokość i głębokość koryta rzeki, prąd to ilość przepływającej wody, tama to rezystancja. Zmniejsza ilość przepływającej wody a wiec prądu. Jak za mała to będzie się nagrzewać wtedy mamy grzałkę oporową. Ilość przepływającego prądu można też ograniczyć dzieląc koryto rzeki na dwa lub więcej nurtów. Ilość przepływającej wody w czasie to moc zwykle w ciągu godziny więc piszemy Wh. Większość urządzeń domowych potrzebuje do 1000 W więc dla ułatwienia piszemy 1kW. Dlatego licznik domowy liczy kWh.

  2. Wydaje mi się, że na początku jest fundamentalne wprowadzenie widzów w błąd. Przykład z tamą. Mówicie "prąd" a pokazujecie napięcie. Już na tym etapie należy wyraźnie rozróżniać te dwa zjawiska bo potem widzą się myli np.: pomiar napięcia i pomiar prądu. Pozdrawiam.

Dodaj komentarz

Zadzwoń!