Ładowanie…

Mobilny Mechanik – Mechanika – Diagnostyka + Elektryka Samochodowa

Mobilny Mechanik Warszawa, Auta Diesel, Hybrydowe, Elektryczne, Firma nr 1 w Warszawie - Naprawiamy samochody, jachty i wszystko inne w Warszawie
Kontakt

Duże zmiany w przeglądach technicznych od 1 września i od 1 stycznia!

Posiadamy 10 mobilnych mechaników w Warszawie
+ Sieć Warsztatów Samochodowych

Mobilny Elektryk
+48 570 933 114 

Zajęte dzwoń dalej! ⬇️

Mobilny Mechanik Warszawa
+48 512 149 689Kupujesz auto?
Sprawdź historię VIN: https://motodoradca.tv/carvertical
Z tego linku otrzymasz 10% rabatu!
_______________________________________________

Od 1 września wchodzą pierwsze zmiany w badanach technicznych, których celem jest eliminowanie samochodów o wątpliwym stanie technicznym z drogi.

Na Fiacie Ducato zalozone są opony Michelin Crossclimate Agilis – opony wielosezonowe dostosowane do aut dostawczych.

Zapisz się na szkolenie do Akademii Moto Doradcy :
– WWW : https://motodoradca.tv/szkolenia/

Zajrzyj do mnie na sociale :
– INSTAGRAM : http://motodoradca.tv/instagram
– FACEBOOK : http://motodoradca.tv/facebook

Subskrybuj kanał :
– MOTO DORADCA : http://motodoradca.tv/subskrybuj

Wszelkie pytania związane z poradami, zakupem auta i eksploatacją proszę kierować w komentarzach pod filmem, lub poprzez stronę : https://motodoradca.tv/zakupauta/

Komercyjne działania : wspolpraca@motodoradca.tv

source Serwis Elektryki i Elektroniki Samochodowej, Profesjonalny serwis samochody w Warszawie Wawer. Zadzwoń do nas. Powierz samochód profesjonalistom! Uczciwość i rzetelność. Szybka realizacja. Doświadczeni mechanicy. Nowoczesny sprzęt. Usługi: przeglądy gwarancyjne, mechanika samochodowa, warsztat z serwisem samochodowym specjalizujący się w mechanice, elektryce i elektronice samochodowej. Mechanik samochodowy w Warszawie.

Naprawa elektryki / elektroniki samochodowej. Oferujemy: naprawę / odbudowę samochodowej instalacji elektrycznej w samochodach w Warszawie. Serwisy samochodowe Serwis Elektroniki zajmują się elektroniką i elektryką samochodową. Dobry Auto Elektryk w Twojej okolicy. Układy elektryczne – montaż i naprawa. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu elektryk samochodowy Warszawa.

Mobilną naprawę elektryki samochodowej w Warszawie świadczą serwisy naszych mechaników w Warszawie. Warsztat Samochodowy, Naprawy z dojazdem we wskazane miejsce, czyli tzw. Mobilny Auto Serwis, Mechanika Samochodowa, Elektryka Samochodowa. Oferujemy komputerową diagnostykę silnika oraz naprawy z zakresu elektroniki, elektromechaniki i elektryki samochodowej w Warszawie. Warsztat z serwisem samochodowym specjalizujący się w mechanice, elektryce i elektronice samochodowej. Mechanik samochodowy z dojazdem w stolicy Polski.

Elektryka samochodowa w Warszawie tylko u nas! PODEJMUJEMY SIĘ CIĘŻKICH PRZYPADKÓW. Nasz serwis samochodowy dysponuje nowoczesnymi urządzeniami diagnostycznymi.

Posiadamy 10 mobilnych mechaników w Warszawie
+ Sieć Warsztatów Samochodowych

Mobilny Elektryk
+48 570 933 114 

Zajęte dzwoń dalej! ⬇️

Mobilny Mechanik Warszawa
+48 512 149 689

34 thoughts on “Duże zmiany w przeglądach technicznych od 1 września i od 1 stycznia!

 1. Ponoć są zmiany, jednakże póki co takowych nie widać. Byłem na przeglądzie 02.11 i wszystko jest po staremu, badanie trwało jakieś 25 min łącznie z składem emisji spalin. Wynik pozytywny oczywiście.

 2. Hej w Fordach Focus z 2018 i 2019 roku nie ma przycisku eCall – auto nie przejdzie przeglądu. Ford nie zna sprawy i nie wie co z tym zrobić. Diagnosta mówi " Nie ma przycisku nie ma przeglądu " Koniec. Zostałem odesłany z kwitkiem. Sprawa z dziś 3.11.2022. Proszę o pomoc.

 3. Witam, szczerze przyznam że temat jest dość ciekawy.
  Miałem raz ciekawą historię związaną z negatywnym wynikiem przeglądu technicznego.
  Mianowicie zrobiłem serwis u mojego kolegi mechanika tylnego zawieszenia,
  dodatkowo pełnego serwisu hamulców w tym kloców, tarcz i tarczo-bębnów z tyłu łącznie z wymianą szczęk ręcznego a nawet tarcz kotwicznych jako że zaczęły gnić,
  również i przejrzeniem przewodów hamulcowych i wymianą płynu hamulcowego.
  Jako że kończył mi się termin do przeglądu to po serwisie pojechałem na przegląd techniczny do najbliższej stacji kontroli pojazdów,
  zostawiłem samochód diagnoście i przyglądałem się oczywiście wykonywanej kontroli stojąc w świetle otwartej bramy.
  Samochód spełnił wszystkie kryteria poza jednym, diagnosta po sprawdzeniu stanu przewodów hamulcowych stwierdził że są sparciałe,
  nadmienię iż mam zamontowane przewody w stalowym oplocie z dodatkową gumową osłonką na końcówkę i jak się okazało właśnie o tą osłonkę mu chodziło.
  Oczywiście jako że przegląd zakończył się niepowodzeniem przez jak on to określił zły stan techniczny przewodu hamulcowego
  od razu po kontroli zakupiłem komplet przewodów i pojechałem do znajomego na warsztat.
  Oczywiście kolega podniósł samochód i wytłumaczył mi sytuację jako że ta dodatkowa osłonka była powodem nie uczciwego orzeczenia stanu pojazdu gdzie to nie powinno mieć miejsca.
  Nowe przewody zwróciłem jako że moje nie wymagały wymiany, ba nie były nawet zużyte.
  Stwierdziłem że udam się na tą samą stacje kontroli pojazdów ponownie na przegląd wtórny, jak się okazało tego diagnosty już tam nie zastałem,
  auto przeszło przegląd bez zająknięcia.
  Nadmienię że od tej sytuacji minęły 3 lata a przegląd jak wiadomo trzeba wykonywać terminowo co rok,
  więc jak się domyślasz auto przeszło przez ten czas 2 kolejne kontrole na tym samy jak on to również określił sparciałym przewodzie hamulcowym.
  W rezultacie odpowiedź sama się nasuwa, stacja diagnostyczna wyłudziła ode mnie pieniądze za dodatkowy przegląd techniczny.
  Jeżdżę Mercedesem w203 c240 z 2004r. lecz trochę porobionym, moc, dolot, utwardzone zawieszenie firmy koni czy szeroka guma na feldze OZ,
  więc jest on autem dość wiekowym ale technicznie bardzo zadbanym.
  Od tego momentu zrobiłem 40tyś. kilometrów wymieniłem klocki i dalej przewód jest w dobrym stanie.
  Więc puentując myślę że aktualne zmiany to bicz obusieczny.
  Skończy się naciąganie klientów i barnie w łapę za podbicie przeglądu trumną na kółkach a z drugiej strony smuci mnie na przykład pomiar głośności wydechu, ponieważ mam przerobiony wydech i jak do 3 tysiąca obrotów nic się nie dzieje to już od 5.5 tysiąca myślę że jest na granicy, co oznacza że muszę zamontować większą puchę ale wiadomo że to jest mea culpa.
  Twierdzę że wiele stacji kontroli po pierwsze zniknie, przede wszystkim w biedniejszej okolicy gdzie te auta bywają w gorszej formie a trumny w końcu zaczną znikać z drogi.
  Niestety wielu pasjonatów motoryzacji będzie musiało się podporządkować nie tyle normą co nie do końca sprecyzowanym wymaganiom względem aut.

  Pozdrawiam ciepło, z już nie tak ciepłej jesiennej Gdyni.

 4. Kupiłem w Niemczech samochód instalacją GAZOWĄ i zbiornikiem zakupionym przez Niemca w POLSCE .
  Nasi diagności nie podstemplują przeglądu bo ta polska butla nie była rejestrowana w Polsce .
  I co szanowni państwo na to ?! Techniczny Dozór Transportu też tu może gówno w tej sprawie .
  Lepiej będzie poprosić o azyl w Vanuatu .

 5. Powiedzcie mi proszę co będzie w przypadku pojazdów których np. remont się przedłuża i nie jestem w stanie zrobić przeglądu w terminie i nie mam już przeglądu już od np. 2 lat ze względu na trwające pracę.

 6. Byłem na badaniach 23 września i wszystko jest po staremu, żadnych zmian, mało tego nawet nie wiedzą o jakichkolwiek zmianach a o tych z filmiku to mówią że to internetowe fejki.

 7. Dla mnie ok. Nie muszę celować w dzień w którym kończy mi się przegląd, mogę zrobić badanie wcześniej bez straty dni. A kwik januszy-kombnatorów którzy martwią się czy ich zaniedbane technicznie i skorodowane sztrucle, które od lat nie powinny poruszać się po drogach dostaną pieczątkę mnie nie obchodzi. Jedna rzecz którą bym zmienił to wydłużenie ważności badania do 2 lat tak jak w Niemczech, niech będzie to badanie droższe i bardziej rygorystyczne.

 8. To, że u nas tylko 2% samochodów nie przechodzi przeglądu, nie wynika tylko z tego, że diagności przymykają oko i podbijają. Ja swoim autem jeżdżę na przeglądy i właśnie zależy mi na jak najbardziej rzetelnym sprawdzeniu przez diagnostę, bo jeden z moich samochodów już swoje lata ma, a chcę nim podróżować bezpiecznie. I zdarzały mi się na przykład sytuacje takie podczas przeglądu, że diagnosta powiedział "Ma Pan tarcze z tyłu do wymiany. Niech Pan wymieni i przyjedzie znowu, a ja dzisiaj Pana nie widziałem". Nie wziął ode mnie pieniędzy, nie podbił przeglądu, ja w ciągu tygodnia wymieniłem tarcze, przyjechałem drugi raz, wszystko inne było w porządku i przegląd miałem podbity. Normalnie w takiej sytuacji powinienem zapłacić za przegląd, który okazałby się negatywny, potem naprawić, co trzeba, przyjechać drugi raz i znowu zapłacić. Dlatego moje auto nie podwyższyło odsetka samochodów, które nie przechodzą przeglądu, chociaż powinno. Wiem, że diagności nie powinni tak robić, ale z drugiej strony nie zrobił niczego złego. Ja wiedziałem, co muszę naprawić, żeby przejść przegląd i finalnie moje auto przeszło przegląd bez przymykania oka. Takich sytuacji jest niemało i takie zachowanie diagnostów uważam za bardzo pozytywne.

 9. Ja się zastanawiam jakim cudem oni zarabiają? U mnie w okolicy ponastawiali tych stacji co kawałek. Wielkie budynki, pracownicy, weź to ogrzej, płać za prąd… Ile oni tych aut muszą przejrzeć dziennie, żeby im się opłacało. No widocznie się opłaca, bo inaczej by tyle tego nie powstało…

 10. Mi nie przeszkadza wzmożona kontrola pojazdów. Oto historia mojego znajomego: w skrócie pojechał do diagnosty i auto nie przeszło przeglądu. Powód: zgniła tylna belka. Znajomy jeździł po diagnostach i w końcu znalazł takiego, który mu po prostu podbił w dowodzie, ze jest Ok. Po 3 miesiącach gdy jechał ekspresowką tylne zawieszenie wbiło się do środka auta. Miał szczęście, że jemu nic się nie stało. Niestety rozumu tez nie przybyło 😅

 11. Witam, co do tych kar mam pytanko, co z motocyklistami w sensie jeżeli przegląd wypada mi w środku zimy to co teraz, muszę brać motocykl na przyczepkę lub jechać albo jechać po zimie ale to już wtedy będzie kara tak ? Czy chodź raz jest to jakoś przemyślane ? Pozdrawiam Serdecznie !!!! 😁

 12. Podwójna stawka za przekroczenie terminu? Przecież przegląd nie jest obowiązkowy kiedy auto stoi w garażu. To jakaś bzdura. Jak z ubezpieczeniami. Mam 6 gratów i życzyłbym sobie trzymać je w garażu bez idiotycznego płacenia za nic! Znowu piach w oczy.

 13. Takie mądre pomysły a nie mogą na stacje doprowadzić paliwa, a do domu gazu i prądu. Chodzi o to człowieku abyś zdechł głodny w biedzie i zimnie nie mając niczego. Zupełnie jak w Związku Radzieckim

Dodaj komentarz

Zadzwoń!